Chiny coraz bardziej bezczelne. Komunistyczna ambasada nie przebiera w słowach

Hotel Monteskiusza - ambasada Chin w Paryżu Fot. twitter Ambassade Chine

Chińska ambasada w Paryżu nazwała publicznie francuskiego naukowca „szaloną hieną” i „ideologicznym trollem”. 19 marca ambasada nazwała tak eksperta Antoine Bondaza z Fundacji Badań Strategicznych (FRS).

Wszystko zaczęło się od jego krytyki chińskiej presji na francuskich parlamentarzystów, którzy chcieliby podróżować na Tajwan. Badozowi zaatakowano konto na Twitterze. Wywołało to domysły o udziale Chińczyków.

Ambasada odpowiedziała jak na dyplomatów dość niekonwencjonalnie: „niektórzy obwiniają ambasadę Chin o zaatakowanie ‘niezależnego badacza’. W rzeczywistości (…) jest on tylko ideologicznym trollem”. Jest też o „szalonych hienach”, które „przebierają się w stroje naukowców i dziennikarzy i wściekle atakują Chiny”.

Ambasada zaprzecza, by ta „krytyka” ​​wyszła poza praktyki dyplomatyczne. Jednak nad Sekwaną pojawiły się głosy domagające się zdecydowanego protestu ze strony MSZ.

W niedzielę 22 marca Antoine Bondaz skrytykował palcówkę Chin w Paryżu i napisał o „poczuciu całkowitej bezkarności” chińskiej dyplomacji za granicą.

Źródło: France Info

16 KOMENTARZE

 1. Poważne państwo, jedne z najpotężniejszych mocarstw może sobie oczywiście na taką bezczelność pozwolić, bo w przypadku zwykłej biednej kolonii jak Polin to jedynie morda w kubeł i czekać co gubernator Żorżetta czy inny nasłany kacyk rozkaże.

 2. Chińczycy łatwo przyswajają nowe technologie z Zachodu. Jak widać, dobrze opanowali metody atakowania tych, którzy mają niesłuszne poglądy. Potraktowali tego Francuza tak jak np. świat jedynie słusznej nauki pewnego amerykańskiego profesora podającego dane na temat homoseksualistów czy kwestionujących objawione prawdy na temat koronawirusa.

  • „Przyswajaja”. Niezly eufemizm na zwykle azjatyckie zlodziejstwo.
   Trzeba byc zasrancem, zeby popierac komuchow skadkolwiek by nie pochodzili.
   Starozakonnych sie boicie i jak przed wojna endeckie pacholki ratunku szukacie na wschodzie?
   Szkoda tego kraju na takich jak wy…

   • O, kolejny zwraca się do mnie w liczbie mnogiej. Taki patriota, a polskimi znakami nie potrafi się posługiwać. Jeszcze nie było na szkoleniu? O dostrzeżeniu komuchów tam gdzie ich najwięcej czyli na Zachodzie nawet nie wspomnę.

 3. Pan zza oceanu został przepędzony przez pana ze wschodu i europejskie państewka muszą się szybko nauczyć komu hołdy składać.

 4. „Kolejne sankcje UE za łamanie praw człowieka” – (22-03-2021)

  …Unia Europejska nałożyła dziś sankcje na Chińczyków po raz pierwszy od masakry na Tiananmen. Ponadto restrykcjami objęto Czeczenów odpowiedzialnych za prześladowania gejów na rosyjskim Kaukazie…

 5. Oto Francja na naszych oczach staje się krajem satelickim. Chiny nie muszą się z nią liczyć i to pokazują. Reakcji nie będzie, bo Francuzi są zdumieni, że nie mają nic prócz słów.

 6. Bezczelności ambasad USA i Izraela w Polin nic nie przebije! A MONowski troll BD jest częścią podgatowki propagandowej USA mającej przekonać NATO do rozszerzenia obszaru operacyjnego na Chiny.

 7. Dolary sa juz przeznaczone tylko na wyplaty dla Murzynow. Amerykanom historia zaczynawychodzic bokiem. Niedlugo biali beda mniejszoscia i juz niebawem zacznie sie zabawa zblizona do wydarzen w RPA. Czas inwestowac w Yuany (Renbinbi).

Comments are closed.