Donald Trump z własną platformą internetową za 3-4 miesiące

President Donald J. Trump departs the White House in Washington, DC, USA, 12 January 2021. The President is heading to Alamo, Texas to visit the border wall between the United States and Mexico. This is the Presidents first appearance following the insurrection at the U.S. Capitol by his followers last week. EPA/Samuel Corum / POOL Dostawca: PAP/EPA.
President Donald J. Trump departs the White House in Washington, DC, USA, 12 January 2021. EPA/Samuel Corum / POOL Dostawca: PAP/EPA.
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Były prezydent USA Donald Trump wróci do mediów społecznościowych. W przeciągu dwóch lub trzech miesięcy ma wystartować jego własna platforma komunikacyjna – zapowiedział w telewizji Fox News jego doradca ds. komunikacji Jason Miller.

Potwierdza to pogłoski, które krążyły od czasu zawieszenia kont prezydenta na Twitterze i Facebooku. „Myślę, że za około dwa lub trzy miesiące zobaczymy, jak prezydent Trump wraca do mediów społecznościowych ze swoją własną platformą” – ogłosił Miller.

„Ta nowa platforma to będzie coś wielkiego” – dodał. Doradca wyraził nadzieję, że nowe przedsięwzięcie byłego prezydenta przyciągnie dziesiątki milionów ludzi. „To całkowicie zmieni grę, wszyscy będą na to czekać i obserwować co dokładnie zrobi prezydent Trump” – podkreślił jego doradca.

Miller nie przedstawił jednak szczegółów. Wyjaśnił tylko, że Donald Trump odbywa w tej sprawie „spotkania na wysokim szczeblu” i zgłosiło się do niego wiele firm.

Po szturmie zwolenników Trumpa na Kapitol 6 stycznia, Twitter zablokował konto polityka. Dla prezydenta był to główny kanał komunikacji z opinią publiczną. W dodatku do tego aktu cenzury doszło w momencie, kiedy Trump był ciągle urzędującym prezydentem największego mocarstwa świata.

Analogiczne kroki podjął dodatkowo m.in. Facebook i kilka innych platform społecznościowych. Serwisy te uzasadniały odcięcie Trumpa od swoich usług „rozpowszechnianiem fałszywych informacji”. Była akcja, czas na reakcję?

Źródło: PAP

14 KOMENTARZE

  1. Dlaczego tumanie z konfederacji nie protestujesz jak sprzataczka w urzedzie miasta dostaje premie,a pielegniarka w szpitalu nie?
    Robol na urzedasow pracujac na mrozie na urzednicze premie robi? To tak ma byc? Czy Mikke,nie wyjasnil,ze premie dotycza tych co wypracowujw zysk? Oszolomy od plandemi,tfuuuuuuuuuuu

  2. 6 stycznia to nie był szturm zwolenników Trump’a tylko ustawka zorganizowana prawdopodobnie przez jego wrogów oglądałem to w internecie. Jak ludzie sie zbierali przed Capitolem to nikt im nie przeszkadzał . Teren był otwarty ,do środka można było wchodzić bez przeszkód. Za ochrone dopowiada w USA burmistrz Waszyngtonu DC i jego administracja. Później w TV pokazywali zupełnie co innego

    • Zgadza się tylko że D. Trump na to poszedł i się poddał bo to marionetka co udowadnia podpisanie aktu 447, uwiarygadnianie fałszywej pandemii, szczepionek, morderstwo irańskiego generała Solejmaniego do którego się przyznał, pomaganie Izraelowi przy przenoszeniu stolicy do Jerozolimy …

  3. 6 stycznia to nie był szturm zwolenników Trump’a tylko ustawka zorganizowana prawdopodobnie przez jego wrogów oglądałem to w internecie. Jak ludzie sie zbierali przed Capitolem to nikt im nie przeszkadzał . Teren był otwarty ,do środka można było wchodzić bez przeszkód. Za ochrone dopowiada w USA burmistrz Waszyngtonu DC i jego administracja. Później w TV pokazywali zupełnie co innego

Comments are closed.