Gigantyczne straty Agory. Sprzedaż spadła o ponad 30 procent

Adam Michnik i siedziba
Adam Michnik i siedziba "Gazety Wyborczej"/Fot. PAP/Andrzej Rybczyński

W 2020 roku Agora zanotowała aż 130,24 mln zł straty. Rok wcześniej miała 6 milionów złotych zysku.

Pandemia jest jedną z przyczyn, dla których grupa kapitałowa Agora miała zanotować bardzo słabe wyniki w 2020 roku. Grupa zaliczyła spadek przychodów sprzedażowych o 33 proc. do 836,4 mln. Rok wcześniej sprzedaż wyniosła 1,25 miliarda złotych. Wynik netto z 6 milionów zysku rok wcześniej spadł do aż 130,24 milionów straty. Wzrost wyników osiągnęła jedynie w pionie internetowym.

Pandemia COVID-19 boleśnie uderzyła w dwa największe źródła wpływów Agory: reklamę i kina. Nasze biznesy oparte na przychodach z reklamy, szczególnie segment reklamy zewnętrznej, musiały się zmierzyć z drastycznym spadkiem wydatków na kampanie promocyjne, a kina – z krótką przerwą na lato – od roku są zamknięte. W efekcie nasze przychody spadły o ponad 400 mln zł – napisał prezes Agory Bartosz Hojka w liście do akcjonariuszy.

Pion prasowy Agory zanotował w ub.r. spadek przychodów o 22,6 proc. do 197,1 mln zł. Sprawiła to głównie dużo niższa sprzedaż reklam. Za to przychody ze sprzedaży „Gazety Wyborczej” zwiększyły się o 0,4 proc. do 98,8 mln zł, głównie dzięki wzrostowi liczby subskrybentów o 41,7 tys. do 259,6 tys.

Notowania Agory na giełdzie oscylują wokół 6 złotych za akcję. Kapitalizacja grupy wynosi około 300 milionów złotych. O tym jak od 20 lat fatalnie prowadzona i zarządzana jest spółka świadczy najlepiej jeden fakt. W 2002 roku Agora przymierzała się do kupna Polsatu. To wtedy wybuchła afera Rywina. Teraz kapitalizacja Polsatu Cyfrowego wynosi ok. 18 miliardów złotych – 60 razy więcej niż Agory.

23 KOMENTARZE

  • Dlatego chcą obalić Obajtka.Przecież na wolnym rynku się nie utrzymają.W przeciwieństwie do wielu youtuberów

 1. Panie Braun,prosze sie zajac Fundacja Batorego-finasowaniem zydowsko-lewackich bojek i Trzaskowskim,a szczegolnie jak role pelni w Bilderberg Group?
  A nie lapac zydow w polskich lasach czy bawic sie w szczura z wojny wietnamskiej.
  Do dziela,panie prezydencie Rzeszowa.

 2. Tylko się cieszyć, ale zapewne „starsi i mądrzejsi”, nasi i obcy, nie pozwolą skonać tej propagandówce!

 3. Nic im nie będzie, jeszcze na tym zarobią. Stary żyd soros zadba o swoją trzodę i sypnie żołędzi do koryta. A potem mała ruchawka gdzieś na boku i się straty odrobi. Aj, waj!

 4. Orlen przestał im płacić to wysmażyli „aferę Obajtka”.. Trudno znaleźć zgraję większych szkodników..

 5. Po rozwolnieniu nastąpią zwolnienia z powodu zwolnienia przyrostu zadowolenia. Resztki gojów na bruk a prozelici na stanowiska. Face, Youty i Ćwirki sypną szeklamy i pojawiom sie dochodowe reklamy. Aj waj wielka mi strata.

 6. To się w głowie nie mieści, żeby żyd splajtował, 🙃🙃🙃🤣🤣🤣🤣 ajwaj, ajwaj, ludziska pomóżcie biedakowi.
  Nareszcie w mendiach jedna radosna wiadomość. ✊😂😂😂😂

Comments are closed.