Andrzej Duda mówi o następnej pandemii. Ratunek widzi w organizacjach międzynarodowych

Andrzej Duda. Foto: PAP/Leszek Szymański
Andrzej Duda. Foto: PAP/Leszek Szymański

Andrzej Duda najwyraźniej już teraz wie, że będzie jakaś kolejna pandemia. Prezydent uważa, że w walce z nią pomoże pogłębianie współpracy międzynarodowej np. w strukturach UE, ONZ czy NATO.

Prezydent w orędziu skierowanym do zagranicznych dyplomatów akredytowanych w Polsce wskazał, że pandemia „w sposób niekiedy dramatyczny pokazała, jak ważną rolę w coraz bardziej zglobalizowanym świecie odgrywa sprawna i ogólnodostępna służba zdrowia”.

Andrzej Duda wyraził opinię, że „w tym obszarze jest duża przestrzeń do współdziałania, wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk, w celu podniesienia poziomu sprawności poszczególnych krajowych służb zdrowia”. – Mamy w Europie, ale pewnie nie tylko, godne naśladowania przykłady przyjmowania pacjentów przez sąsiadujące ze sobą kraje. Polscy medycy opiekują się pacjentami ze Słowacji i Czech – mówił prezydent.

Według niego „warto te dobre praktyki współpracy pielęgnować i rozszerzać.

– Chciałbym, aby społeczność międzynarodowa podjęła solidarny wysiłek wypracowania skutecznych mechanizmów pomocy międzypaństwowej. Tak jak wspólnie podejmujemy działania na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi, tak podobnie powinniśmy działać, by chronić nasze społeczeństwa przed zagrożeniem pandemicznym – zwłaszcza, że epidemiolodzy przewidują wysokie prawdopodobieństwo jej powtórzenia się w przyszłości – oświadczył Duda.

– Przygotujmy się zawczasu oraz wspólnie na to trudne wyzwanie – zaapelował.

Prezydent chyba zapomniał, jak bardzo międzynarodowa organizacja WHO plątała się w swoich opiniach na temat COVID. Albo o tym, jak różne państwa członkowskie zamawiały szczepionki poza UE, choć umawiały się inaczej. No i o tym, jak „dobrze” UE szła walka z koronawirusem np. na początku we Włoszech.

To niestety przywara kolejnych polskich rządów, że wolą polegać na organizacjach miedzynarodowych albo ew. na USA.

Ciekawe jest też to, że coraz więcej polityków zapowiada już teraz kolejne pandemie. Zupełnie, jakby COVID otworzył jakąś puszkę pandory, albo stworzył nowy trend. Tymczasem ludzie, obywatele też wszystkich zamkniętych państw (jak Polska) chcą powrotu do normalności.

Źródło PAP, NCzas

30 KOMENTARZE

 1. Nie dziwię się dlaczego człowiek , który powiedział to co powiedział ( wiadomo co ) jest ciągany po sądach

 2. w realizacji 447, organizacje „międzynarodowe”, ogołocą nas Polaków ze wszystkiego, czy on był kiedykolwiek prezydentem Polski?

 3. W rzeczywistości ludzi jest na tyle dużo, że przyroda ich liczbę skoryguje mocno w dół.
  Pandemie z pewnością będą ale to co mamy teraz o co najwyżej przymiarka do pandemii, taka rozgrzewka z katarkiem i kasłaniem.
  Mało tego nikt sobie z tymi pandemiami nie poradzi.
  Np taki wirus Nipah.
  Zakażenie drogą kropelkową, okres wylęgania do pojawienia się objawów około 3-6 tygodni.
  Bezobjawowi mogą też zarażać. Smiertelność 40-75%.
  To jest cóś…

 4. Następna pandemia będzie przed, czy po tym jak pojeździ sobie na nartach? Warto wiedzieć, by się zawczasu przygotować.

 5. ma na na myśli Du.a skompromitowane WHO? gdzie pacynki chinoli oraz Gejca ogłaszają pandemie kiedy im się zachce? zresztą tak podrasowali definicje, że mogą następną pandemię ogłosić w każdej chwili, czy chodzi o profesora Klałsa z Davos? on już chętnie odpali nieustającą pandemię

 6. NATO ??? Hm.To jest jakaś myśl.W przypadku pojawienia się pierwszego ogniska jakiejś choroby można użyć głowicy nuklearnej ,która odparuje nosicieli wraz z wirusami ,ale dzięki temu pandemia zostanie zduszona w zarodku.

 7. Niektóre sczególnie te „nadymane i buńczuczne” wyrazy twarzy Andrzeja wskazują jakby zjadł kupe. Może „Prezes” w ramach sprawdzenia lojalności swojego prezydenckiego pachołka kazał mu zjeść swoją kupe. Andrzej z wielkim grymasem zjadł. Powiedział że dobra ale ten grymas już pozostał na jego twarzy.

 8. Powoli, powolutku… scenariusz plademii upubliczniony w Kanadzie rok temu jest krok za krokiem realizowany. Na końcu „organizacja międzynarodowa” już oficjalnie położy but na twarzach ludu. Oczywiście w imię walki o powszechne bezpieczeństwo i dobrobyt.

 9. To jest porażające jakie pacynki doszły do władzy. Ani wiedzy, ani patriotyzmu, ani polskości, ani wizji państwa, ani sprawczości. Wasalizm polityczny. Koszmar.

 10. Facet zyje w innej bajce? Właśnie ue pokazalo jak jest nieudolne. Całe to zamawianie preparatu tfuuu szczepionek udowodnilo że cale to centralne zarządzania psu na bude

 11. Ten człowiek i jego formacja staną przed sądem za spowodowanie śmierci ponad stu tysięcy Polaków w roku 2020. Ponadto działając wspólnie i w porozumieniu uporczywie dopuszczają się morderstw kolejnych osób w roku 2021 i planują kolejne morderstwa w latach następnych. Liczba ofiar uzasadnia użycie słowa ludobójstwo na określenia takich działań. Skala, liczba ofiar jest większa niż nazistowska, niż HOLOKAUST W POLSCE!

Comments are closed.