Grzesiowski OSZALAŁ?! „Podejrzewam, że ostatecznym ruchem będzie zakaz opuszczania miejsca zamieszkania”

Grzesiowski
Dr Paweł Grzesiowski. / foto: YouTube
Prenumerata NCZ! z prezentem

Jeden z głównych pandemicznych ekspertów dr Paweł Grzesiowski, gościł na antenie TVN24. Tam wraz z psychiatrą Jackiem Koprowiczem odnosili się do najnowszej narracji o koronawirusie. Przyznali, że liczą na to, iż dramatyczne wieści ze szpitali wystraszą opornych obywateli, którzy łamią koronarestrykcje.

Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19 dr Paweł Grzesiowski i jego rozmówca odnieśli się również do zapowiedzi kolejnych obostrzeń, które dzisiaj ma ogłosić rząd. Jak podkreślali, dużego pola manewru już nie ma, bowiem prawie wszystko jest zamknięte.

– Podejrzewam, że ostatecznym ruchem będzie zakaz opuszczania miejsca zamieszkania na jakąś większą odległość niż kilka kilometrów bez istotnej przyczyny, wygaszenie wszelkich aktywności, pozostawienie, tak jak w marcu rok temu, otwartych tylko wybranych sklepów i tak naprawdę zachęta do tego, aby pozostawać w domu, nie kontaktować się z innymi osobami – mówił Grzesiowski.

Z koeli kierownik Przychodni Zdrowia Psychicznego Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie doktor Jacek Koprowicz przekonywał, że lockdown jest tym, „co stać się powinno”. – Myślę, że na dzisiaj taki totalny lockdown, który powstrzyma tę dramatyczną falę zakażeń, jest jedynym rozwiązaniem. Oczywiście oprócz szczepionek, które idą swoim trybem – przekonywał psychiatra.

Wyraził także nadzieję, że dane ze szpitali „w jakiś sposób dotrą do tych osób, które nadal nie rozumieją potrzeby stosowania tych najprostszych zasad: dystansu, dezynfekcji, maseczek, których ciągle, widzimy, na ulicach brakuje”.

Zdaniem pandemicznego eksperta na okres Świąt Wielkanocnych, przy totalnym lockdownie, kościoły powinny być zamknięte. – Kościół musi stanąć na wysokości zadania, jeśli naprawdę chce chronić swoich wiernych, chronić swoich pracowników, czyli duchownych. Pamiętajmy, że to są tacy sami ludzie, oni są tak samo podatni na zakażenia (…). To nie ma nic wspólnego z walką z Kościołem, tylko to jest walka o życie i zdrowie naszych pacjentów – grzmiał Grzesiowski.

Źródła: TVN24/gazeta.pl

23 KOMENTARZE

 1. ” -… tylko to jest walka o życie i zdrowie naszych pacjentów … – ” Waszych być może tak … szkoda,że nie wszyscy sie do tej grupy nie zaliczają ….

 2. czemy tylko na Wielkanoc, na zawsze pozamykać! dzięki temu uratujemy więcej ludzi, to jest walka „o życie i zdrowie naszych pacjentów”…

 3. najpierw to on nie powinien opuszczać domu ?
  Co on robił w studiu TVN ?
  Co tam ludzie nie zarażają się ?
  Dlaczego funkcjonują telewizje ? czy nie powinny być zamknięte ?

 4. To nie jest ekspert tylko lobbysta koncernów szczepionkarskich i to od lat, pisał o tym już lata temu dr Jaśkowski podając listę nazwisk tzw. ekspertów powiązanych finansowo z Big Pharmą.

 5. Ozdrowieńcy, których statystycznie jest przeszło połowa jak wynika z badań w niektórych gminach, już się cieszą – najpiew wołano: „oddaj osocze chorym!”, a teraz: „zarażasz innych!”.

 6. Nie oszalał, tylko przedstawia globalny plan na przyszłość. Widocznie trochę za szybko, jeszcze się ludzie nie oswoili z koncepcją, w której jedynym przemieszczaniem się jest droga dom-praca-dom, bez wakacji, bez zwiedzania, bez podróży. Niewolnik ma siedzieć w swojej klatce i pracować, póki starczy mu zdrowia, a jak zdrowia zacznie brakować, ma sobie zdechnąć i nie obciążać dalej systemu.

 7. To są szarlatani, nie lekarze. W wywiadzie zaklinają rzeczywistość, a z każdym zdaniem wychodzi nieuctwo, niegodne już nawet nie lekarza, a zwykłego ucznia. Człowiek buduje odporność przez kontakt z innymi i ruch na świeżym powietrzu. Tak jest od stu tysięcy lat.

  Osoby zamknięte w 4 ścianach i odizolowane od reszty po wyjściu w końcu z domu są wrażliwe w dwójnasób. I o to tym wszystkim chodzi: spowodować maksymalne pogorszenie stanu zdrowia społeczeństwa.

 8. Co ty pieprzysz człowieku?? Co ty pieprzysz o zdrowiu jak blokujesz od już lat działający lek! twoja wyszczepionka jest na gowno potrzebna komuś kto zwyczajnie jest chory i zabraniacie go leczyc! Co ty pieprzysz, skonczcie to chore okradanie i mordowanie ludzi idioci!

 9. Przestancie w koncu walczyc o nasze zycie do ostatniego czlowieka.Zakaz wychodzenia z domu to koniecznosc do dnia ostatniego zyjacego zakarzonego no i oczywiscie masowe wyszczepianie co roku az opanujemy ta zraze.Chetni moga brac po kilka wyszczepien dla swojego bezpieczenstwa i wspolobywateli.Wskazane rowniez podwojne maseczki na nos i usta bo nie pomaga chusta.

 10. Przecież ci idioci nie maja żadnego mandatu społecznego do robienia tego. Nawet nie zdobyli władzy przewrotem, a zachowują się jak wszechpotężni despoci. Tym j… w d… konowałom coś się we łbach pomieszało. Zamykać to mogą swoje dzieci w pokojach, a i za to można trafić pod sąd…a nie obcych dorosłych i ich firmy. Dziwie się, że organizację przedsiębiorców i osoby którym odłożono operacje z powodu obostrzeń nie pozywają tych doradców.

 11. Ja bym nie miała nic przeciwko zakazowi otwierania ust przez ekspertów. Nie zarażą nas swoim jadem. A Grzesiowski – zakaz wypowiedzi, bo co słowo to głupota większa niż himalajskie szczyty.

 12. W wyniku rewolucji super elity (oficjalnie) straciły władzę na rzecz ludu. Dzięki postępowi technologicznemu nadszedł czas oficjalnego powrotu do systemu feudalnego.
  To jest zaplanowana akcja mająca na celu doprowadzenie do kompletnej demolki naszego życia, bankructwa, głodu i depopulacji.
  Ciekawe ilu spośród szeregowych funkcjonariuszy policji, sanepidu, POPiS zmieści się w tym limicie (ponad 93% redukcja).

Comments are closed.