Lidl i Biedronka walczą o klientów. Przez zaostrzenie lockdownu wprowadzają zmiany przed świętami

Biedronka, Lidl i Mateusz Morawiecki/Fot. PAP (kolaż)
Biedronka, Lidl i Mateusz Morawiecki/Fot. PAP (kolaż)
REKLAMA

Wczoraj, podczas konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki oraz szef pandemicznego resortu Adam Niedzielski ogłosili zaostrzenie lockdownu. Od soboty zmienione zostają m.in. limity klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać w dyskontach. Najpopularniejsze z nich – Lidl i Biedronka – postanowiły wydłużyć godziny otwarcia przed Wielkanocą.

„Wydłużyliśmy godziny otwarcia wszystkich sklepów Lidl. Wybrane sklepy (będą – przyp. red.) czynne całą dobę” – czytamy na stronie Lidl Polska. Sklepy tej sieci są zwyczajowo czynne od 6.00 do 22.00. Wydłużenie godzin pracy ma wejść w życie już od dzisiaj (26 marca).

Podobnie będzie także w przypadku Biedronki. Nowe godziny pracy także wejdą w życie od piątku 26 marca i potrwają do niedzieli 28 marca. Jest to ostania niedziela handlowa przed Świętami Wielkanocnymi.

REKLAMA

Jak donosi Businessinsider.pl, prawie 2 tys. punktów sieci Biedronka wydłuży godziny pracy do 23.00. Niektóre z nich także otworzą się wcześniej, bo już o 5.00 nad ranem. Co więcej, około 100 sklepów będzie czynne całą dobę.

Na tym nie koniec zmian. Lidl wprowadza także kasę pierwszeństwa. Poza kolejką będą mogli z niej skorzystać emeryci, seniorzy i wolontariusze pomagający seniorom, a także pracownicy sektora opieki zdrowotnej, strażacy, policjanci, żołnierze wojsk obrony terytorialnej, straż miejska, farmaceuci i technicy farmaceutyczni. Kasą pierwszeństwa będzie zawsze kasa nr 1.

W tym momencie w Polsce funkcjonuje ponad 3,1 tys. sklepów sieci Biedronka oraz ponad 750 sieci Lidl.

Ogłoszone wczoraj zaostrzenie lockdownu uderzy głównie w sklepy wielkopowierzchniowe – przekraczające 2 tys. metrów kwadratowych – z asortymentem meblarskim i budowlanym. Rząd bowiem postanowił je zamknąć co najmniej do 9 kwietnia.

Zmieniono także limity klientów w sklepach o powierzchni poniżej 2 tys. m kw.: 1 osoba na 15 m kw. – w sklepach o powierzchni do 100 m kw. (dotychczas: 1 osoba na 10 m kw.) oraz 1 osoba na 20 m kw. – w sklepach o powierzchni powyżej 100 m kw. (dotychczas: 1 osoba na 15 m kw.).

Źródła: money.pl/businessinsider.pl

REKLAMA