Dr Martyka ujawnia KŁAMSTWA NIEDZIELSKIEGO. „Lockdown nie ma wpływu na transmisję wirusa”

Minister pandemii Adam Niedzielski i dr Zbigniew Martyka/Fot. PAP/Prt scrn YouTube
Minister pandemii Adam Niedzielski i dr Zbigniew Martyka/Fot. PAP/Prt scrn YouTube

Doktor Zbigniew Martyka, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej, w rozmowie z portalem naszapolska.pl skrytykował stosowaną przez rządy wielu państw metodę „walki z koronawirusem”. Jak podkreślał, lockdown zwiększa ogólną liczbę zgonów, a nie ma żadnego wpływu na przebieg mniemanej pandemii.

Dr Martyka ocenił działania polskich władz.

– Te działania są przemyślane pod jednym względem: w jaki sposób wyolbrzymić zagrożenie i jak wystraszyć ludzi. To jest konsekwentnie realizowane. Co do logiki medycznej – brak podstaw, by uznać działania za mądre i przemyślane. Twarde dane wskazują, że lockdown zwiększa ogólną ilość zgonów, ilość zachorowań na wszelkie inne choroby, niszczy psychikę, a nie ma żadnego wpływu na liczbę zakażeń Sars-CoV-2. To w sensie medycznym. W sensie gospodarczym niszczy gospodarkę, uderza w rodziny, w relacje międzyludzkie. Lockdown służy interesom grup biznesu – wskazał Martyka.

Kłamstwa Niedzielskiego

Jak dodał, „konieczność” wprowadzania lockdownu jest uzasadniana za pomocą kłamstw.

– Proszę spojrzeć choćby na niedawną wypowiedź ministra zdrowia nt. rzekomej skuteczności lockdownu na przykładzie województwa warmińsko-mazurskiego. Tymczasem w tym rejonie w dniach 12-26 lutego średnia dzienna liczba zakażeń wynosiła 603 osoby. W okresie lockdownu, czyli od 27 lutego, średnia dzienna liczba zakażeń to 843 osoby. Natomiast średnia dzienna od 17 marca do 24 marca, czyli już po 2 i pół tygodniach od zamknięcia województwa warmińsko-mazurskiego – wynosiła 831. Podkreślam, to jest w okresie, kiedy już wg narracji rządowej, powinny być widoczne skutki wprowadzonych obostrzeń – przypomniał.

– Wyraźnie widać, że wbrew twierdzeniom ministra zdrowia – lockdown nie ma żadnego przełożenia na zmniejszenie ilości zachorowań – dodał.

Rozgrywki polityczne

Zdaniem dr. Martyki całą sytuację trafnie ocenił wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Stwierdził on bowiem, że nie chodzi tu o nic innego, jak tylko „rozgrywki polityczne i gospodarcze oraz biznesy”.

– Kolejnym faktem przemawiającym za brakiem podstaw medycznych i pragmatycznych zastosowanych zarządzeń jest to, że posiedzenia Rady Medycznej przy premierze nie są protokołowane i nie zostały wytworzone żadne dokumenty, pod którymi odważyłyby się podpisać konkretne osoby – wskazał Martyka.

Szumowski miał rację

Lekarz odniósł się także do kwestii noszenia masek nakazanych przez władzę.

– Zanim poprawność polityczna nakazała min. Szumowskiemu wycofać się z prawdziwej opinii na temat maseczek, przyznał on to, o czym wiadomo od dawna – maseczki są bezużyteczne. Natomiast przyczyniają się do wzrostu zachorowań (np. randomizowane badanie MacIntyre, C. Raina, w którym wykazano trzykrotnie większe ryzyko zakażeń wirusami dróg oddechowych u osób, które nosiły maseczki materiałowe w stosunku do osób, które ich nie nosiły). Podobnych badań jest wiele – maseczki nie chronią przed zakażeniem. Są natomiast wylęgarnią drobnoustrojów chorobotwórczych, powodują częste zmiany skórne, a poprzez zmniejszenie dopływu tlenu do organizmu i zwiększeniu dwutlenku węgla, który w znacznej części wdychamy zamiast usuwać go na zewnątrz, powodują szkodliwe zmiany metaboliczne w całym organizmie – mówił.

– Na dzień dzisiejszy dysponujemy konkretnymi dowodami, iż lockdown nie ma wpływu na transmisję wirusa. Prawdopodobnie wie o tym doskonale również minister zdrowia, świadomie fałszując informacje z województwa warmińsko-mazurskiego. Mamy wgląd do wyników wielu randomizowanych badań udowadniających brak skuteczności noszenia maseczek. Z drugiej natomiast strony padają jedynie opinie, niestety bardzo często obraźliwe, nie podparte żadnymi badaniami – a co więcej, wielokrotnie fałszujące rzeczywistość. Biorąc pod uwagę dotychczasowe działania rządu oraz ich skutki – jestem w stanie zaryzykować twierdzenie, iż te działania w perspektywie czasu rzeczywiście przyczynią się do spadku zachorowań na wszystkie choroby, gdyż ci najbardziej chorzy i potrzebujący pomocy po prostu umrą, nie doczekawszy się ratunku – ocenił działalność rządu PiS dr Martyka.

Źródło: naszapolska.pl

Prenumerata NCZ! z prezentem

58 KOMENTARZE

 1. Jak by pan doktor, w takim razie, był łaskaw wyjaśnić, jak Chińczycy tak szybko poradzili sobie z pandemią. Czyżby wypędzili wszystkich z domów na ulicę, do knajp, pracy, kin, itp.?

  • A skąd Pan wie, że to co Chińczycy oficjalnie puścili w świat, to jest prawda? Przecież nikt tego nie zweryfikował. To jest także wojna informacyjna.

  • Ja pomogę…
   Chińczycy przestali masowo testować i zajęli się opieką nad objawowymi ( chorymi), sprawa przestała mieć priorytet polityczny ( paniki na świecie narobili – co było celem) i wrócili do tamtejszej normalności.
   Skąd takie przypuszczenia?
   Otóż – badania przeprowadzone przez niejakiego „Cao i inni” przeprowadzone w Wuhan ( 10 mln mieszkańców) w 2020r
   Proponuję odszukać, zapoznać się, wyciągnąć daleko idące wnioski będące konsekwencją konkluzji badaczy.

   • Czyli Chinczycy robia z sukcesem to, o czym Martyka mowi ze nie istnieje. Natomiast mowi ze ma twarde dane na teze przeciwna, ale danych nigdy nie podaje. Ciekawe. Tymisnki medycyny… Ale rzesze wyznawcow spiskow wiedza, ze takie wirtualne dane sa pewniejsze niz dane ktore sa ogolnie dostepne. I dziwic sie, ze nazywaja was plaskoziemcami.

  • Chińczycy spotkali się z czymś nowym i przezorność nakazała im wprowadzić środki ostrożności.
   Zrobili to z wielką pompą żeby wystraszyć głupków na Zachodzie (co im się doskonale udało).
   Po lepszym rozpoznaniu sytuacji zorientowali się że to może ze 2 – 3 razy gorsze od sezonowej grypy ale nic specjalnego.
   Wycofali z obiegu wadliwe testy i przywrócili stan normalny. Wzmocnili w międzyczasie swoją służbę zdrowia.

 2. ale co tylko jeden doktor tak sądzi?trochę to dziwne reszta apeluje żeby truć ludzi kagańcami stanami nadzwyczajnymi a tutaj jeden się znalazł mimo wszystko potwierdzam co doktor Martyka mówi bo to wszystko prawda

  • A fałszywy sanhedryn Konfederacji, usunął pyskatego Brauna z widoku. Teraz Konfederacja bez zgrzytów płynie z prądem. A wyznawcy rozdziawiają buzie i niczego nie pojmują.

   • Przecież tak nie jest. Na dzisiejszej konferencji ws złożenia zawiadomienia do prokuratury pos. Braun był i przemawiał razem z m. in. Dziamborem i Sośnierzem. Poza tym jest on przecież oficjalnym, popieranym kandydatem na prezydenta Rzeszowa.

    • To takie jego pobożne życzenia. Wypisuje tutaj pierdoły żeby zamęt robić na forum. Nie bierze pod uwagę, że większość użytkowników tego forum jest od niego inteligentniejsza i się na takie pierdoły nie łapie. Ci co się łapią głosują na PiS.

     • Czyli matole „V”, łapią się na pierdoły głosujący na PiS. Czyli Braun, co trzeba, bierze pod uwagę. Ciućmok żeś, czyli jeszcze mniej inteligentny niż Ustawa (babć sprzątających WC w Sądach) przewiduje.

     • @Bęcyk Kurzałapka widzę, ze trafiłem w sedno PiSowski matole. Fajnie, że przyznałeś się, że twoja inteligencja pozwala ci tylko na sprzątanie kibli w sądach. Miłej pracy. I popracuj nad składnią pomiędzy czyszczeniem jednego PiSuara a drugiego.

    • Faktycznie, przegapiłem występ Konfederatów pod drzwiami prokuratury. Zapewne dlatego, że nie korzystam z żydowskiego jutuba, a niestety tylko tam Konfederacja lokuje swoje klipy.
     Braun bojowo i logicznie przemawiał do swoich wyborców, z pełną świadomością krachu inicjatywy. Reszta to miernoty. Sośnierz katastrofa.

     • A ty farmazonie „Rusticulus” skąd wiesz, że „Braun bojowo i logicznie przemawiał do swoich wyborców, z pełną świadomością krachu inicjatywy” ? Przecież podobno nie korzystasz z „żydowskiego jutuba” (a niestety tylko tam Konfederacja lokuje swoje klipy).

     • Zrozumienie czytanego to nie dla wsiarza vel wszarza, bo nawet nie można „Rusticulus’a” poczytywać za wsioka.
      Nie ma sensu dyskusja ze schizofrenikiem paranoidalnym.Sama paranoja to przyjemna i pożyteczna przypadłość, ale nie ze schizą.

  • Tak ufasz lekarzom, ktory jak dr. Martyka powoluja sie na dane, ale ich nie potrafia wskazac? To chodz do znachorow, radiestetow i innych czarodziejow. Oni tez beda ci mowili o mega wielkiej skutecznosci ich metod powolujac sie na dane, ktorych jednak nigdzie nie bedziesz mogl znalezc. Powodzenia.

  • tacituś a co z grypą, wzw, i w ogóle całą listą chorób zakaźnych, a w ogóle co z wszystkimi chorobami, nowotworami, co z niebezpieczeństwem wypadku? Zawału? Powiem Ci, że nie ma na to wszystko prostych recept, więc bierz się za zwalczanie, hahahhahahhaha :)

 3. Ma rację! Jeżeli różni szubrawcy na różnych „wolnościowych” i anarchistycznych portalach nie zaprzestaną wmawiania pryszczatym kretynom,że nie ma epidemii a noszenie maseczki to obciach,lockdawn niczego nie zmieni.

  • Nie wychodź z domu i nie pisz w internecie. Wtedy minie ta twoja epidemia trollu. Nam też będzie lżej jak tu nie będziesz wchodził.

  • Czytanie ze zrozumieniem to coś, co covilemur nie jest w stanie ogarnąć swoim małym rozumkiem. Nie ma epidemii a noszenie na ryle bawełny to obciach – bo chyba nie moda.

 4. Panie Zbyszku – oni dobrze o tym wiedzą ale te skorumpowane kórwiska z rządu będą iść w zaparte dopóki sìę da. Będą kłamać dzień i noc ponieważ pod przykrywką tej sztucznej pandemii covidozy realizują szatański program depopulacji i niszczenia sektora prywatnego.

 5. Ludzie, którzy są na tyle nieświadomi, że mogą im wstrzyknąć eksperymentalną szczepionkę, która przyspiesza generowanie wysoce zaraźliwych super szczepów w ich własnych ciałach, są chodzącymi biologicznymi bombami zegarowymi i stanowią zagrożenie dla społeczeństwa.

 6. Taka prawda każdy przeciętnie inteligentny człowiek to rozumie ale większość nie rozumie że im więcej testów tym więcej pozytywnych wyników

  • Jaka prawda? Gosciu bredzi o twardych danych, ale nawet nie powie co to za dane. Byl kiedys taki cwaniaczek – Stan Tyminski, kandydat na prezydenta. On tez mial dowody na wszystko. W swojej teczce. Nawet teczke pokazywal i ja wszedzie nosil. Tyle ze tych dowodow nigdy nie pokazal.

  • A z danych do ktorych jest latwy dostep to obecnie np. Niemcy duzo wczesniej wprowadzili pelny lockdown i maja o niebo lepsza sytuacje niz Polska. Z drugiej strony wiosna 2020 to Polska wprowadzila szybciej i skuteczniej pelny lockdown i to Polska miala wtedy najmniejsza (prawie zadna) ekspansje wirusa. I to sa dane. A nie bredzenie „wiem, ale nie powiem”.

  • I nie masz racji w tych testach. Wiecej testow to MOZE byc wiecej wynikow pozytywnych, ale nie musi. Bo zalezy to od faktycznego stanu epidemii. Liczy sie tez procent pozytywnych wynikow. Polska ma wciaz bardzo wysoki, ok 30%. I to dopiero zaczyna byc rzeczywisty obraz, a nie uproszczony, ktorym sie poslugujesz.

   • Te testy to możesz sobie w buty wsadzić. Pokazują zakażenie na czymkolwiek. takie to one wiarygodne. I powiedz mi co się stało z grypą? Jakoś tak nieobecna.

    • Tak, tak. Rusticulus twierdzi ze testy do bani, to sa do bani. Bo przeciez nie maja 100% skutecznosci, czyli ze sa przypadki gdy nie trafily. Wszystkich lekarzy tez nalezaloby wywalic, bo przeciez nie wszystkie ich diagnozy sa trafne.

    • Grypa? Jesli probujesz mi powiedziec, ze Covid to zmodyfikowana grypa, to spytaj sie Dziambora jak czesto dotad bywal hospitalizowany z powodu grypy. Albo ktokolwiek z jego rodziny lub znajomych. To tak, zeby cie przekierowac na jakis autoryt, ktoremu bezgranicznie zdaje sie ufasz. Bo zwykle dane statystyncze n/t Covida najwyrazniej i tak do ciebie nie trafiaja. Dlatego cie przekierowuje na szamana od grypocovida.

    • A moze ty mi powiesz dlaczego 66% ludzi, ktorzy z powodu covida sa podlaczani do respiratora, umiera? (wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-raport-o-smiertelnosci-z-powodu-covid-19-w-polsce-umiera-66-,nId,5024936). Przeciez to taka grypa.

     • Pewna lekarka medycyny, w domu odpowiadała zawsze wnuczkowi na zapytania czy żyją jeszcze jej pacjenci, w sposób niejako testujący jego inteligencję, że owszem bo medycyna jest bezsilna wobec ich przypadku… [czy jakoś tak].

 7. Tylko wielce naiwni wierzą w to, że temu nierządowi zależy na zdrowiu Polaków. Tu od dziesięcioleci nie rządził żaden Polak. Tu się liczy tylko żydowski cel: podmiana cywilizacji. Nawet, gdyby tym podłym gadom z Wiejskiej przyłożyć do skroni broń, oni i tak zdania nie zmienią – Polska ma być rozebrana do cna, czego dowody są w czasie rządów każdej władzy. Najgorsze w tym jest to, że mało kto w to wierzy i nikt jest w stanie zrobić tu rewolucji. Nie ma przywódcy frontowego, a jedynie gabinetowi.

 8. A u nas w oddziale covidowym pacjentom robi sie testy co 5-6 dni i maja dalej dodatnie (nie powinny być robione wg wytycznych), i są też z tego dodatnie wyniki do całej puli, bo nikt nie patrzy na pesel, że to pacjent z już raz rozpoznanym zakażeniem.

  • Po co tu zaglądasz ? Nie szkoda ci zdrowia ? Nawracaj wśród lewaków. Ewentualnie sięgnij do autentycznej wiedzy oddanych ludziom praktyków. Eksperci-agenci mają wiedzę nieudaczników i tylko tacy służą tej władzy. Są odporni na fakty jak podmorski beton na sól.

 9. Nie tylko politycy biorą udział w trzebieniu rdzennych mieszkańców Polski, ale też dziennikarze. Wiec jak widzisz polityka albo dziennikarza to uciekaj albo walcz

 10. „gdyż ci najbardziej chorzy i potrzebujący pomocy po prostu umrą, nie doczekawszy się ratunku”
  I o to właśnie chodzi panie doktorze, o to właśnie chodzi. R, adzący wykorzystują sytuację żeby pozbyć się jak największej ilości osób chorych i starych, które zwyczajnie obciążają system.

  • Tyle że ludzie starzy to jest główny elektorat obecnie rządzących. Myślę że kto jak kto, ale PiS będzie na nich chuchać i dmuchać żeby jak najdłużej pożyli. (Resztę z nas faktycznie bez wahania wysłaliby do utylizacji.)

 11. Może tę trafną ocenę sytuacji dr Zbigniewa Martyki należało by wysłać do wszystkich posłów i tych durnych rządzących nami, szczególnie Morawieckiego, Kaczora i Niedzielskiego i tej całej pieprzonej Rady Medycznej aby się z tym dokumentem zaznajomili oficjalnie i dali jakąś odpowiedź cierpiącym bez powodu Polakom

  • Odpowiedzi nie dadzą żadnej, a to wszystko i tak wiedzą ,a zarobic na plandemi musi kto musi

 12. Bardzo rzetelna, odważna (jak na obecne czasy) i uczciwa ocena istniejącej sytuacji.
  Nam rządzący każą nosić maseczki, a jak chory trafia do szpitala to go natleniają i krzyczą jak to trzeba ratować chorych. A może wystarczy pozwolić nam po prostu oddychać powietrzem, bez groźby karania za to mandatami. Wówczas część osób zapewne sama się dobrze natleni, bez szpitalnych respiratorów.
  Dzięki Panie Doktorze za Pana wypowiedź.

  • Rownie dobrze mozna powiedziec ze operacje chirurgiczne, gdzie cos sie wycina, sa niepotrzebne, bo moze pacjent sie wysra i samo wyjdzie? Ot taka sama „logika”.

 13. Niech Martyka pokaze te swoje „twarde dane”, na ktore sie powoluje. Ja mu moge podac twarde dane. Niemcy wprowadzili scisly lockdown duzo wczesniej od Polski i maja obecnie duzo lepsza sytuacje. Na wiosne 2020 odwrotnie. To Polska wprowadzili szybciej i skuteczniej scisly lockdown i to w Polsce ekspansja wirusa byla jedna ze slabszych. A teraz atak jeszcze chamski sprawnych intelektualnie inaczej. Glownie z inwektywami, bo „twarde dane” to oni maja jak i ten doktor – czyli zadne.

 14. Cala ta pandemia CoV19 jest medialną manipulacją opartą o fałszywe prognozy, fałszywe testy i reklasyfikacje zgonów. W otoczeniu od dawien dawna jest pełno różnych wirusów. CoV19 jest wszędzie od ponad roku.
  Pomimo, że realne dane śmiertelności pokazują, że koronawirus jest tak samo śmiertelny jak coroczna grypa to rząd PiS w dalszym ciągu niszczy gospodarkę.

  • Ciekawe, bo dane pokazuja, ze smiertelnosc na Covid jest 40-50x wieksza od grypy (4-5% versus 0.1-0.2%). Tylko ze Ty w dane nie wierzysz, jesli one nie wspieraja twoich przekonan.

  • Dla przykladu 66% pacjentow podlaczonych do respiratora umiera (wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-raport-o-smiertelnosci-z-powodu-covid-19-w-polsce-umiera-66-,nId,5024936)

   Przeciez to takie typowe, nie? A moze to spisek producentow respiratorow, ktorzy truja pacjentow?

 15. Międzynarodowy Trybunał Karny dla Morawieckiego, Niedzielskiego, Dudy, posłów i wszystkich służb zaangażowanych biernie lub czynnie w spisek i zbrodnię szczepionkową.
  Ludobójstwo – oznacza którykolwiek z następujących czynów, dokonany z zamiarem zniszczenia w całości lub części grupy narodowej, etnicznej, rasowej lub religijnej, takich jak:

 16. (a) zabójstwo członków grupy; (b) spowodowanie poważnego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia psychicznego członków grupy; (c) rozmyślne stworzenie dla grupy warunków życia, obliczonych na spowodowanie jej całkowitego lub częściowego zniszczenia fizycznego; (d) stosowanie środków, które mają na celu wstrzymanie urodzin w obrębie grupy;

Comments are closed.