Ratownicy medyczni ujawniają! „System przestał działać. Jest taka rozpi*****a, że wam się w głowach nie mieści!”

Ratownik medyczny - zdjęcie ilustracyjne.
Ratownik medyczny - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP

Ratownicy medyczni mają dość. W mediach społecznościowych pojawiły się wpisy, w których ujawniają oni sytuację służby zdrowia. Jak podkreślają, jest tragicznie.

Kilkugodzinne oczekiwanie na przyjęcie pacjenta do szpitala i kolejki do dezynfekcji na bazie to codzienność ratowników medycznych. Chorzy natomiast muszą liczyć się z tym, że karetka do nich nie dojedzie ze względu na brak Zespołów Ratownictwa Medycznego do realizacji zleceń. Jak podkreślają medycy, sytuacja już dawno była zła. Teraz jest katastrofa.

„System Państwowego Ratownictwa Medycznego w Polsce przestał działać, zlecenia przyjętych zgłoszeń pacjentów z urazami, dusznościami, bólami w klatce, nieprzytomnych itd. czekają po kilka godzin na przyjazd karetki. Wynika to z fizycznego braku wolnego ZRM” – alarmuje na Facebooku Pogotowie Ratunkowe w Nowej Rudzie.

„Zespoły stoją pod szpitalami w kolejkach, by zdać pacjentów z rozpoznanym koronawirusem lub jeżdżą dziesiątki kilometrów po oddalonych od powiatu szpitalach w celu poszukania wolnego miejsca. Jeździmy od miasta do miasta z jednym pacjentem po kilka godzin – szczęście ma ten, kto ma w miarę stabilnego pacjenta i wytrzyma tułaczkę. Sytuacja jest poza kontrolą i wiele osób nie tylko chorych na COVID może nie doczekać się pomocy” – dodano.

„Nie jest źle” – jest tragicznie

W podobnym tonie wypowiedział się na Instagramie także jeden z ratowników. „Zbierałem się 2 miesiące, żeby napisać Wam jak wygląda obecnie sytuacja, ale mdliło mnie na samą myśl o tym całym gównopandemiocovidzie” – przyznał.

Użytkownik o nicku „mow.mi.siostro” zaznaczył, że pracuje jako ratownik w Oddziale Ratunkowym, Zespołach Ratownictwa Medycznego oraz w Szpitalu Covidowym. „Nie jest wcale źle. Nie jest już nawet tragicznie, jak to było na początku lutego. JEST TAKA ROZPIERDUCHA, ŻE WAM SIĘ W GŁOWACH NIE MIEŚCI!” – przyznał.

„Patrzycie tylko na te liczby i myślicie „Oo, 5 tysięcy, oj 15 tysięcy, jejku, 20, 30 tysięcy”. Te liczby nic nie znaczą, bo obecnie nikt kogo nie zmusza duszność i gorączka 40st. nie zgłasza się nigdzie i nie przyznaje, nie robi żadnych wymazów. Sam znam dziesiątki takich osób i założę się, że Wy również. A kula śnieżna się powiększa” – napisał.

Karetka nie dojedzie

„Przekonacie się o tym w sposób okrutny (nikomu nie życzę takiej sytuacji!): jak Wasz ojciec dostanie zawału i zacznie zwijać się na podłodze, jak Waszemu dziadkowi pękną żylaki przełyku i zacznie wymiotować krwią, jak Wasze dziecko się zachłyśnie, zrobi się sine i zacznie się dusić, jak Wasz mąż czy żona będą mieli wypadek i rozległy uraz czaszkowo-mózgowy, jak Wasza babcia nagle upadnie i przestanie oddychać” – kontynuował.

Jak podkreślał, istnieje spore prawdopodobieństwo, że karetka nie dojedzie przez godzinę, „albo nawet w ogóle”. „Gdzie wtedy będzie? Będzie jechać z pacjentem covidowym do szpitala 150 km za miastem, stać w kolejce jako 7 pod szpitalem już 4 godzinę, bo nie ma miejsc, stać w kolejce do dezynfekcji na bazie itd.” – dodał.

„Ludzie z dusznościami, złamanymi nogami i bólami w klatce już czekają na karetkę po 5-6 godzin. To się dzieje TERAZ, od ponad tygodnia i jest coraz gorzej. Ratownicy do Was nie dojadą. Nie dojadą, bo nikt nie zrobił z tym nic od roku. Ani ten rząd teraz, ani żaden inny wcześniej. W dupie mają. I spoko, do czasu 👌🏻” – skwitował ratownik medyczny.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @mow.mi.siostro

Źródła: Facebook/Instagram

Prenumerata NCZ! z prezentem

32 KOMENTARZE

 1. Dlaczego tak jest bo wyłączono POZ. Zapchane SORy to skutek nie działania POZ. W innych krajach ten problem nie istnieje.

  • Opozycja konstruktywna, a ja zapytam o ocenę PIS. Skoro odrzuca hurtowo wszystkie poprawki i propozycje Konfederacji. Nie, bo nie, zawsze. Nawet jeśli potem plagiatują i wykorzystują w „swoich” projekach. Czyli co? PIS =PARTIA WŁADZY, PARTIA TOTALNA a nawet totalniacka :D

   • Jeśli pytasz o PIS – to obu. Czerwoni jak cegła, a do tego praktykują metodę: „nie będzie niczego” (znaną też jako: po nas choćby i potop). :D

 2. Para rarara rara ra, para ra, para ra

  Korona jest dobra na wszystko
  Korona na szychtę za długą, korona na stopę za niską, korona podniesie Ci ją.

  Po to wiążą kłamstwo z dźwiękiem ekspert zdrowia i ten drugi,
  Żebyś nie był bez korony, żebyś nigdy jej nie zgubił,
  Żebyś w sytuacji trudnej mógł – lub mogła – szepnąć z wdziękiem:
  Życie czasem nie jest cudne, ale przecież mam koronę…

 3. No co pan??? Przecież premier, minister zdrowia i wszyscy rzecznicy rządowi oraz praktycznie wszyscy posłowie i pośliny twierdzą, że opieka zdrowotna doskonale zdaje egzamin w tych „trudnych czasach pandemii” i ma się świetnie… Ciekawe, kto się tutaj mija z prawdą?

 4. Nie noście uwłaczających waszej godności „kagańców”, nie szczepcie się szczepionkami z mikroczipami, to będzie jeszcze lepiej. Bo covid to zwykła grypka i przyjemna choroba.

 5. Amantadynę należy zacząć stosować NATYCHMIAST po wystąpieniu podejrzanych objawów: 100mg co 6 godzin przez 4-5dni, wyjątkowo do 10 dni. Nie wolno prowadzić samochodu. Oniża tętno i ciśnienie krwi. W nasilonym kaszlu konieczne jest dołożenie sterydów, a potem antybiotyku – według zaleceń lekarza.
  JEDYNĄ osobą spośród moich znajomych, która wymagała hospitalizacji z powodu covida jest ta, która zwlekała z rozpoczeciem leczenia Amantadyną!

 6. A jak sie pytam czy medycy pielegniarze, lekarze nie mają wlasnego zdania? Ile jeszcze bedziecie oszukiwać z akilkaset zlotych społeczeństwo?
  Pokażcie jaja, ze nie ma zadnej srandemi a ludzie z objawami grypy zapychaja sspitsle

  • Tak, tak. Zapychają szpitale i dla rozrywki lekarze podpinają ich do kończących się już powoli respiratorów. Przedawkowałeś jutuba kolego.

   • Zapalenie płuc o etiologii wirusowej lub bakteryjnej na początku 20w kończyło się najczęściej zgonem. Brak leczenia w pierwszej fazie choroby („e-porady”) skutkuje zmultiplikowaniem ilości przypadków (nie tylko o etiologii wirusowej) z ciężkim przebiegiem, tak wynika z opracowań i piśmiennictwa. Chcesz podyskutować z faktami?

     • Argumentum ad hominem, to makimum możliwości zaczadzonych propagandą PISowskich troglodytów, z wyraźnie uwidocznionymi efektami mikrocefalii, po konfrontacji z faktami :) zieeew :D

     • „Londyn. Pierwsza od sześciu miesięcy doba bez zgonu z powodu COVID-19”

      Powyższy cytat jest koronnym dowodem na to że szczepionki nie działają, co nie szurku – Wieszczu? Naćpałeś się wrealu24 i tym podobnych śmietników, oszołomie.

     • Robaczku PiSowski zaczadzony propagadną. Nie znasz zapewne różnicy między zakażeniem a zachorowaniem, nie wiesz czym jest statystyka bayesowska i jakie niesie konsekwencje, nie rozumiesz dlaczego metodyka diagnostyczna masowo stosowana w przypadku SARS-COV2 jest obarczona poważną wadą,nie widziałeś ludzi umierających na podobne w ekspresji klinicznej infekcje i powtarzasz bełkot z TV reżimowej. Jesteś sztandarowym przykładem betonu PIS.

    • Wy szury z pseudo-prawocu jesteście jeszcze większymi zjeb…. niż lewaki. Banda schizofreników paranoidalnych i debili z dwucyfrowym IQ.

     • SIO PISowcu. Nie projektuj nam tu własnych przywar, ani przywar twoich komisarzy ludowych z PIS. Paradne jest to, że pseudopatriotyczna i pseudopobożna i pseudoprawicowa partia, która sprzedaje resztki suwrenności RP na rzecz UE, pełza przed „sojusznikami”, wprowadza tylnymi drzwiami feminazi/LGBT (konwencja „antyprzemocowa” i „stambulska”) oraz komunizm/zamordyzm uchodzi w oczach takich ludzi za „zbawców”.

  • Wlasnie wrocilem z pogrzebu tescia…nie byl on moze okazem zdrowia ale covid rozlozyl go w niecaly tydzien…godzine po smierci smsem przyszly pozytywne wyniki testu..powiedz jego rodzinie zonie dzieciom wnukom Drogi Krzysiu, ze pandemia to sciema

   • Przykład wnioskowania na podstawie ograniczonej próbki statystycznej. Przykro mi, ale ludzie umierają każego roku w RP. Setki tysięcy osób. Choćby na grypę i infekcje grypopodobne oraz ich powikłania choruje rocznie kilka mln osób w RP, a wg. estymacji umiera nawet między 5 a 10 tysięcy, w tym w przebiegu wirusowego zapalenia płuc. Przebieg kliniczny jest zbliżony. Obecnie zaś nastąpiła cudowna regresja przypadków grypy i infekcji grypopodobnych. Jest tylko i wyłączonie Covid-19… CUD.

 7. Czyżby kogoś ruszyło sumienie? Wszak jest trybikiem w maszynie śmierci na służbie kostuchy. Jeśli więcej trybik się popsuje to maszyna śmierci przestanie działać a kostucha będzie niezadowolona i bezradna

 8. Mnie tam w 1999 nie nastawili złamanej ręki, tylko zapakowali w gips i się jedna kość zrosła druga nie, potem łamali skręcali na śruby, potem wyciągali śruby, a na ropiejącą ranę hirurg mi powiedział kup se paracetamol ,to w Legnicy, to ja wiem że służba zdrowia już od lat nie działa, albo tak działa byś się męczył jeszcze bardziej,

 9. Nie czekajcie, aż będziecie musieli skorzystać z ich „usług”.
  Sprawdzone: węgiel aktywowany (absorbcja toksyn), srebro koloidalne, chinina (tonik indiański, chlorchinaldin bez recepty…), alkohol, płukanie gardła (nalewka lukrecja, wrotycz…), cynk, selen, witaminy ADEKC, NAC, kwercetyna, MMS, czosnek, cebula, propolis.
  Nie zasłaniajcie ust i nosa. Korzystajcie z słońca i świezego powietrza.

Comments are closed.