Służba zdrowia pęka w szwach? Obywatel udowodnił, że toruński szpital świeci pustkami [VIDEO]

Szpital w Toruniu.
Szpital w Toruniu. (Zdj. screen/TT)

W mediach codziennie pojawiają się informacje, że służba zdrowia pęka w szwach. Podobno nie ma miejsc w szpitalach, a wielu chorych na inne schorzenia niż COVID-19 pozostaje bez opieki. Tymczasem po sieci krąży film z toruńskiego szpitala, na którym widać puste oddziały i personel bez maseczek.

Autor filmiku jako „suweren” postanowił „skontrolować” kolejne oddziały placówki. Na nagraniu nie widać, żeby szpital był przepełniony. Wręcz przeciwnie. Większość oddziałów świeci pustkami.

Kilka zajętych łóżek było na neurologii i onkologii. Poza tym żadnych kolejek, a w kilku salach łóżka były zupełnie puste. Taki obraz polskiego szpitala w szczycie pandemii nie jest spójny z przekazami medialnymi i słowami wielu polityków.

Polacy dostają sygnały, że kliniki są przepełnione. Wielu pacjentom przesuwa się terminu planowanych zabiegów. Karetki wożą chorych od szpitala do szpitala, bo kolejne placówki nie chcą ich przejmować.

Nagranie, które pojawiło się w sieci, rzuca cień na narracje o przepełnionych szpitalach. Należy oczywiście pamiętać, że jest to jedna taka relacja, a więc na pojedynczym przypadku nie można też bezdyskusyjnie ocenić realnie sytuacji w całym kraju.

Oburzającym jest też fakt, że na nagraniach widać kilka osób z personelu medycznego, które nie miały maseczek założonych na usta i nos. Tych samych maseczek, które obowiązują każdego Polaka, chcącego nawet w pojedynkę przemierzać skwery, parki czy pasaże.

32 KOMENTARZE

 1. Uwazacie ze umieszczanie filmu jakiegoś buraka licuje z powagą tego portalu? Jesteście po prostu żałośni.

 2. Może w tych szpitalach konfederacja powinna przeprowadzić interwencję poselską? posprawdzać co i jak. Byłby to kawał kija w szprychy PiSowskiego rowerka. Dziambor i Winnicki zdaje się już chorowali więc mogli by pójść i ustalić co i jak.

 3. Przecież lekarze, ci sprzedajni jak i ci uczciwi wiedzą, że to ściema, więc po co będą sobie psuć zdrowie maskami?

 4. Proponuję stworzyć mężów zaufania do kontroli szpitali u siebie w miastach i sprawdzić stan faktyczny, może to być ustawka, ale żeby być obiektywnym chciałbym zobaczyć jak to jestindziej. Widziałem już filmy z wielkich szpitali w UK i wyglądało to podobnie co nasuwa wiele pytań

 5. Nie rozumiem się czepiania ludzi, którzy chodzą bez masek. Nie trzeba ich się czepiać, jedynie wskazywać, że skoro oni nie noszą, to najwidoczniej nie trzeba tego robić, skoro się nie boją, to nie ma najwidoczniej zagrożenia.

  • Na filmikach w tv to wszyscy lekarze w skafandrach. A najczęściej pokazują zamknięte drzwi że złowrogą tabliczką „stop covid”

  • Wpis „Bwana Kubwa” to na polecenie Niedzielskiego – serduszka kapuściane.
   Pozdrawiam niesłychanie bezczelnie uprzejmie – dla tego, bo ponieważ…💩💩💩

  • Na samy początku tego cyrku widziałem filmy z różnych zakątków świata gdzie taki tłok był jak na tym oddziale kovidowym. Ale do kovidian nie dociera 😂😂😂

 6. W moim mieście na jesieni 2020 szpital odógrnie przekształcono na „covidowy” (najważniejszy news dnia w lokalnych mediach), po niespełna dwóch miesiącach władze szpitala wystąpiły z prośbą do wojewody o odwołanie statusu szpitala, bo świeciło pustkami i kasa z NFZ nie płynęła (małym druczkiem w lokalnych mediach). Nie bójmy się i mówmy jak jest. pozdrawiam

 7. Chyba już wiem do kogo jutro o 06:00 zapuka ABW.
  A i niezależna prokuratura nie będzie bezczynna.

 8. Ale jaja ,ale jaja. Gościu kawał dobrej roboty odstawił. Więcej takich kłamstw powinno się obnażać .

Comments are closed.