Zaostrzenie restrykcji na Wielkanoc? Prof. Horban grozi twardym lockdownem i godziną policyjną

Minister zdrowia Adam Niedzielski (P) i konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych prof. Andrzej Horban (L) Foto: PAP/Radek Pietruszka
Obrazek ilustracyjny/Minister zdrowia Adam Niedzielski (P) i szef Rady Medycznej prof. Andrzej Horban (L) Foto: PAP/Radek Pietruszka
Prenumerata NCZ! z prezentem

Twardy lockdown i zakaz przemieszczania jeszcze przed Wielkanocą? Niestety, ale może się okazać, że to realna opcja. Prof. Andrzej Horban, który doradza rządowi stwierdził, że może się tak stać jeśli liczba zakażonych będzie przekraczać 30 tys. osób dziennie.

Od 27. marca rząd Mateusza Morawieckiego przy szczególnej współpracy z resortem zdrowia kierowanym przez Adama Niedzielskiego, zdecydował o zamknięciu w całej Polsce żłobków i przedszkoli, salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz ograniczeniu liczby osób w sklepach.

Wcześniej zamknięto też galerie handlowe i obiekty kulturalne oraz sportowe. Od miesięcy wiele branż stoi.

Może się okazać, że to jeszcze nie koniec. Horban, który jest głównym doradcą Rady Medycznej przy premierze przyznał, że brana jest pod uwagę opcja twardego lockdownu i godziny policyjnej, co jego zdaniem miałoby zmniejszyć rozprzestrzenienie wirusa.

Inni eksperci, którzy działają przy Morawieckim także twierdzą, że sytuacja jest bardzo poważna.

– Trzeba pamiętać, że grozi nam wtedy pogorszenie sytuacji epidemiologicznej, kolejne zwiększenie liczby zakażeń i całkowita katastrofa, jeżeli chodzi o system opieki zdrowotnej. To oznacza brak miejsc w szpitalach, które w pewnym momencie, nawet przy przekształcaniu różnych oddziałów w covidowe, mogą się po prostu skończyć i chorzy będą pozostawiani w domach – powiedział prof. Miłosz Parczewski, który również jest członkiem Rady Medycznej przy premierze.

W jego wypowiedzi można jednak dostrzec więcej spokoju.

– Mam nadzieję, że nie będzie konieczne wprowadzenie zakazu przemieszczania, natomiast uważam, że kościoły też powinny być zamknięte lub powinny być wprowadzone bardzo drastycznie ograniczenia. Jestem zwolennikiem tego, żeby ograniczyć dostęp do miejsc kultu, niestety na święta również, bo to jest bardzo mocny punkt zapalny – stwierdził.

Źródło: portal.abczdrowie.pl

21 KOMENTARZE

  • Rodacy, parafrazując słowa jednej z postaci historycznych zza oceanu – jeśli oddacie wolność w imię fałszywie rozumianego bezpieczeństwa, to w rezultacie stracicie zarówno wolność jak i bezpieczeństwo.
   Na czas świąt polecam pomedytować nad poniższym cytatem:”Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa”.

 1. Szanowna Redakcjo! Przyjaciele i wrogowie Komentatorzy! Cierpliwi Czytelnicy!
  Życzę Wam Wszystkim Szczęśliwych Świąt Wielkanocnych! Zdrowia, Spokoju Ducha, Wiary i Nadziei!
  Uprzedzając zamiary wroga, wyjeżdżamy dzisiaj na Podlasie, świętować jak zawsze Wielkanoc w gronie całej rodziny. Ja dodatkowo odpowiadam za szkolenie naszej młodzieży w terenie.
  Spotykamy się za tydzień.

 2. Wystarczy wpisać w YT „Pieczenie Macy na Święto Pesach” na kanale Tajemniczy Świat Żydów,aby przekonać się że światowe sanitarne obostrzenia i zalecenia nie dotyczą wszystkich .

 3. Przyzwyczajają do koncepcji.

  Drodzy rodacy, stawiajcie opór władzy okupacyjnej. Prawo jest (jeszcze) po naszej stronie, to jest uzurpacja uprawnień. Jeśli droga jest wam WOLNOŚĆ, w tym OSOBISTA, nie dajcie sobie jej odbierać !

 4. Polacy nie zmądrzeli, bo testy są fałszywe i jest to narzędzie zbrodni.
  Chińczycy się ze wszystkich śmieją – rozwalana gospodarka znienawidzonego zachodu.
  W Chinach z ogromną gęstością zaludnienia nie ma dawno żadnej epidemii bo tam do diagnozy „korony” stosują tomografię komputerową i jeden lub dwa pozytywne testy PCR. Bezobiawowi oraz nie spełniający tych dwóch kryteriów nie są uznawani za zarażonych!!

 5. Wszystkim tym myślacym i bezmózgowym życzę wesolych świat.
  Niech Zmartwychwstanie Pana Jezusa rozpali w nas ogień milości.
  Zjednoczmy się w końcu,bo tylko w jedności sila.
  Alleluja🇵🇱🐥🐣🌼💮🐰🐣🐤🐥

 6. Kim jest prof. Horban, że pozwala sobie na groźby i dyktowanie czegokolwiek? Czy nie są to przypadkiem groźby karalne? Dlaczego naszym władzą doradzają furiaci i histerycy. Ot kilka takich pytań… pewnie retorycznych.

 7. Zapelnijcie statystami szpital na batorego w Toruniu bo pusty stoi i wyszlo nagranie ukazujace, ze wszystko co belkocze niedzielski czy niedzielsko podobni to brednie, oszustwo takze zakazy tez sa oszustwem i nie trzeba sie stosowac.

  • Przyjdzie czas panie niedzielski że Polacy Pana rozliczą za te brednie które Pan wygaduje i restrykcje które doprowadzają do upadku naszego kraju.

 8. Zamknąć Horbana, Niedzielskiego i jego świtę, to od razu sytuacja się polepszy. Ale przedtem niech te” autorytety” powiedzą dlaczego w każdą niedzielę jest 3 razy mniej zgonów niż każdego innego dnia.

 9. Nie zakażeń, tylko pozytywnych wyników testu. Te testy pokazują nie-wiadomo-co. Na dodatek jak ktoś ma pozytywny test, to nie jest jeszcze zakażony. Zakażenie = choroba, a żeby była choroba, to muszą być objawy.

 10. Na tym zdjęciu widać wyraźnie, że Niedzielski stoi cały osrany przed wywodami bandziora Horbana. To ta menda za srebrniki z firm farmaceutycznych gnębi i morduje naród. Pejsaty Moravetzky wykonuje polecenia globalistów – zniszczyć państwa suwerenne i wybić im z głowy niepodległość. To jest cały covid-19.

Comments are closed.