Zatrzymano rosyjskiego szpiega z paszportem dyplomatycznym. Ambasador Rosji wezwany do MSZ

zarażony koronawirusem na Kremlu fot. pixabay.com
Kreml fot. pixabay.com

Włoski kontrwywiad zatrzymał 31 marca attache wojskowego Rosji w Rzymie. Włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że rano wezwało do siebie ambasadora Rosji. Kraj UE zapewne opuści kolejny „dyplomata”.

Może to świadczyć o intensyfikacji działań rosyjskiego wywiadu. Relacje Moskwy z Brukselą są i tak chłodne, a to kolejny „kamyczek” wrzucony do unijnego ogródka.

Niedawno doszło do ataku hakerskiego na kilku polityków niemieckich. Miał za nimi stać GRU. Była te z głośna sprawa otrucia Nawalnego. Dziwnym trafem zmarł w szpitalu w Omsku, gdzie udzielono Nawalnemu pierwszej pomocy, kolejny lekarz tej placówki.

Dwóch rosyjskich dyplomatów wydaliła kilkanaście dni temu Bułgaria. Stało się to po wykryciu siatki szpiegowskiej, w której działali funkcjonariusze wywiadu tego kraju. W sierpniu ub. roku w Paryżu aresztowano francuskiego oficera stacjonującego w bazie NATO we Włoszech, podejrzanego o dostarczanie tajnych dokumentów rosyjskim tajnym służbom.

Także w sierpniu 2020 po zatrzymaniu „urzędników zdradzających tajemnice państwowe” wyrzucono z Oslo jednego rosyjskiego dyplomatę. Norweskie służby wywiadowcze (PST) zebrały dowody, że dyplomata z sekcji handlowej poselstwa zajmował się szpiegostwem i miało to dotyczyć norweskiego gazu i ropy.

W grudniu 2020 wydalono dwóch rosyjskich dyplomatów z Holandii. Służby specjalne AIVD wykryły, że akredytowani w tym kraju dyplomaci zbierali dane dla wywiadu rosyjskiego. Szpiegów -dyplomatów z Moskwy wyrzucono także w kwietniu tego roku z Austrii. Tam chodziło o szpiegostwo przemysłowe.

Polskie służby specjalne także informują o licznych manipulacjach kremlowskiej propagandy i m.in. wywoływaniu sporów między Polską a Ukrainą, o co wcale nie trudno. Ostatnio było o przygotowaniach Polski na atak z… Ukrainy.

Źródło: AFP

Prenumerata NCZ! z prezentem

11 KOMENTARZE

 1. Polska nie jest przygotowana na żaden atak, czy to śniegu, czy czy deszczu, czy Marsjan (Kazik Staszewski „Mars napada”). A możliwy atak z Ukrainy w pewnych sprzyjających okolicznościach? Czemu nie?

 2. Gdy Europa kupuje ropę i gaz o Władka albo ze bliskiego wchodu to amerykańcy nakładają sankcje i grzmią że to zagraża ich gospodarce oraz że wspiera terroryzm ale jakby kupowali od nich to byłoby cacy. Po chuj się wpierdalają w nord streem 2. Władek podpisał umowę z Niemcami i tyle a że Kaczyn Ii Bolszewicki rozjebał relacje gospodarcze i dyplomatyczne z Władkiem to już inna sprawa.

  • Rozjebał, bo był zbulwersowany zastąpieniem państwa z dykty, państwem z [email protected], kiedy „od rzemyczka do koniczka” stało się faktem – vide : co poniżej!
   Po katastrofie, z dnia 23 stycznia 2008 roku, samolotu wiozącego 20 oficerów Sił Powietrznych uczestniczących w 50 Konferencji Bezpieczeństwa Lotów Lotnictwa Sił Zbrojnych RP na trasie Warszawa-Okęcie – Powidz – Poznań-Krzesiny – Mirosławiec – Świdwin – Kraków-Balice, wliczono N A M, …
   cdn

   • jakby w NASZE koszty własne następną katastrofę, z dnia 10 kwietnia 2010 roku, ze zwiększoną do 96 ofiar liczbą ofiar!
    Gdy zdrowy mechanizm psychologiczny tzw. wstecznego myślenia vel wyciągania wniosków z faktów został zastąpiony mechanizmem KAPITANOZY (o tym na wstępie video : #137 W. Sumlińskiego, sprzed 5 dni). Jak państwo nie ma czegoś, co się ubowia niby utracić, to nie ma tego, kogo to „jebiot”!

     • Z powodu nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy życzę Czytelnikom, Blogerom, Komentatorom i Adminom przede wszystkim zdrowia, a następnie szczęścia i wszelkiej pomyślności.

 3. Ciekawe czy ten włoski kontrwywiad z równą skutecznością działał, jak na teren państwa narodu włoskiego, nielegalnie transportowano tabuny ludów z Afryki, Bliskiego Wschodu i innych?

 4. Wredny Putin wywołuje spory między Polską a Ukrainą finansując budowę pomników Szuchewycza i Bandery. Zmusza też Ukraińców do nadawania imion tych zbrodniarzy różnym obiektom użyteczności publicznej. W Polsce finansuje publikacje na temat rzezi wołyńskiej po to by skłócić nasze narody. Płaci też żydom za twierdzenia o wymordowaniu 3 milionów ich przodków przez polskich gojów.

 5. Bruksela ma pretensję o psucie wymiaru sprawiedliwości i mordowanie pedałów – do tego dołączają Amerykanie i dorzucają 447. Anglicy zmuszają nas do klękania przed murzynami. Czesi nie lubią nas za Zaolzie, Litwini za całokształt, podobnie Białorusini Biednemu to wiatr w oczy i h. w. d. Tylko Niemcy nas kochają bo nie chcemy odszkodowań. Jedyna nadzieja w Tusku na białym koniu, on wszystkich pogodzi i cały świat będzie nas kochał.

  • Mam, kuźwa, jakiś dysonans poznawczy, kiedy wbrew opinii „prof.” Monika Płatek (zacne wiejskie nazwisko) pełnej sali na Uniwersytecie Warszawskim, w 2014 roku już, enuncjowała iż „w związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci, a często więcej, niż w związkach różnopłciowych”, któremu to pierdowi, sorry – „stwierdzeniu”, setnie sekundował jej około 40 letni asystent prowadzący „seminarium”. To co tu ma do rzeczy zdanie UE o mordowaniu pedałów?

Comments are closed.