Salvini: żadna organizacja nie powinna orzekać, kto jest demokratą, a kto nim nie jest

włoski senat chce postawić przed sądem Matteo Salviniego. Foto: PAP/EPA
Matteo Salvini. Foto: PAP/EPA

Każdy kraj powinien mieć prawo, żeby podążać własną ścieżką, bo nie ma żadnej organizacji, która ma prawo do tego, żeby decydować, kto jest demokratą, a kto nim nie jest – mówił Matteo Salvini na wspólnej konferencji prasowej z premierami Mateuszem Morawieckim i Victorem Orbanem.

Lider włoskiej Ligi Północnej Matteo Salvini mówił na konferencji prasowej w Budapeszcie, że trzy kraje powinny „stworzyć wspólną siłę europejską, która będzie w stanie bronić granic europejskich”.

„Jesteśmy tu po to, żeby zbudować coś trwałego” – podkreślał.

Przekonywał, że polityka europejska nie będzie taka sama w okresie pocovidowym, jak byłą przed covidem.

„To nie jest tak, że lewica będzie narzucać kwestie kulturowe, czy też związane z rodziną i tradycjami” – mówił także Salvini.

„Wolność musi być dla wszystkich, dla każdego kraju członkowskiego Unii Europejskiej i każdy kraj europejski zasługuje na szacunek. Nigdy żaden kraj nie powinien być szantażowany. Każdy kraj powinien mieć prawo, żeby podążać własną ścieżką, bo nie ma żadnej organizacji, która ma prawo do tego, żeby decydować kto jest demokratom, a kto nim nie jest” – podkreślał lider włoskiej Ligi Północnej.

(PAP)

6 KOMENTARZE

      • Słuszna uwaga, a raczej pytanie retoryczne. To co powiedział Salvini o przeciwstawianiu się narzucaniu kwestii kulturowych, czy też związanych z rodziną i tradycjami pokazuje nam naszą tragedię – nie rzeczywistą prawicowość, a co najwyżej głęboko cofniętą defensywną postawę tych polityków. Bo przecież to o czym mówił Salvini nie stanowi esencji prawicowości, a jedynie wynika z niej.

Comments are closed.