Ponad sto przypadków zakażeń koronawirusem wśród zaszczepionych w Waszyngtonie. „Ludzie nadal powinni być szczepieni”

Szczepionka. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pixabay
Szczepionka. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pixabay

Ponad 100 osób, które zostały w pełni zaszczepione, uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Taką informację podały władze stanu Waszyngton w USA.

Epidemiolodzy mówią o odnotowaniu 102 przypadków osób, które zostały w pełni zaszczepione i uzyskały później pozytywny wynik testu na koronawirusa. To statystyka za okres od początku lutego do końca marca.

Warto przypomnieć, że nawet producenci informowali o tym, że szczepionka ogranicza ryzyko zakażenia koronawirusem, ale nie chroni przed nim całkowicie.

Szczepionka miała natomiast chronić przed ciężkim przebiegiem choroby i hospitalizacją. W przypadku stanu Waszyngton poinformowano natomiast o 8 osobach zakażonych koronawirusem, które wymagały hospitalizacji.

Do wszystkich zakażeń doszło na ponad dwa tygodnie po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki. Sytuacja dotyczy osób, które otrzymywały preparat firmy Moderna lub Pfizer/BioNTech.

Według Departamentu Zdrowia stanu Waszyngton potrzebne są dalsze badania, aby zidentyfikować wzorce wśród osób, które zaraziły się wirusem po szczepieniu. Zakażenia koronawirusem wśród zaszczepionych nie zniechęcają urzędników do zachęcania do dalszych szczepień.

Należy pamiętać, że każda szczepionka dostępna obecnie na rynku w większości przypadków zapobiega ciężkiej chorobie i śmierci. Ludzie nadal powinni być szczepieni, gdy tylko kwalifikują się do tego, i zachęcać przyjaciół, bliskich i współpracowników, aby robili to samo – powiedział Umair Shah, stanowy sekretarz zdrowia.

Shah wyciąga z przypadków zakażeń natomiast inny wniosek. Jego zdaniem wykrycie ponad 100 takich przypadków „przypomina nam, że nawet jeśli zostałeś zaszczepiony, nadal musisz nosić maskę, utrzymywać dystans społeczny i myć ręce, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19 na inne osoby, które nie zostały zaszczepione”.

Warto też przypomnieć, że według komunikatów po badaniach żadna szczepionka nie jest skuteczna w 100 procentach, ale wśród tych najbardziej efektywnych mówiono o ok. 95 procentowej skuteczności. Zakażenia koronawirusem w przypadku nawet kilku procent zaszczepionych osób nie powinny zatem dziwić.

Źródło: theepochtimes.com/nczas.com

5 KOMENTARZE

  1. Tłumaczyć mozna wszystko ,niech będą konsekwentni i powiedzą w takim razie ,na kilkadziesiąt milionów ludzi procent ciężkich przypadków się zdarza . Tego nie powiedzą

  2. Szczepionka sprawia że większość ludzi łagodnie przechodzi chorobę, którą większość ludzi przechodzi bezobjawowo. Poza tym nie chroni przed zarażeniem i trzeba ją ponawiać. Majstersztyk.

Comments are closed.