SKANDAL. Przerwano Liturgię Męki Pańskiej. Policja przegoniła wiernych pod groźbą mandatu [VIDEO]

Policja przerywa liturgię z powodu koronawirusa.
Policja przerywa liturgię z powodu koronawirusa. (Fot. YouTube/screen)
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Podczas sprawowania Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek do kościoła weszła policja. Wierni opuścili świątynię. Sytuacja wydarzyła się w polskim kościele w londyńskiej dzielnicy Balham.

Jak zaznacza paradyzja.com, polski portal tworzony na Wyspach Brytyjskich, liturgia była transmitowana również w internecie. Na nagraniu można usłyszeć jak policjant, który podszedł do mikrofonu poinformował wiernych, że „zgromadzenie jest nielegalne, a każdy kto nie opuści natychmiast kościoła naraża się na mandat lub nawet areszt”…
Policjanci stwierdzili, że łamane są restrykcje epidemiczne. Zagrozili, że jeśli liturgia nie zostanie przerwana, to każdy dostanie po 200 funtów mandatu.

Polska parafia w Londynie wydała specjalny komunikat, w którym podkreśla, że wszystkie epidemiczne wymogi zostały spełnione, a policja przekroczyła swoje uprawnienia.

„W Wielki Piątek 02.04.2021, w czasie Liturgii Męki Pańskiej, w momencie Adoracji Krzyża, około godziny 18.00 do drzwi naszego Kościoła przyjechała policja. Nie pozwolono nam dokończyć Celebracji. Policjanci, stwierdzili, że nasze zgromadzenie liturgiczne jest niezgodne z prawem, każąc wszystkim natychmiast opuścić naszą Świątynię pod groźbą mandatu dla każdego z obecnych Parafian w wysokości £200 lub nawet aresztu. Wierni bez sprzeciwu wykonali ten nakaz.

Uważamy, jednak, że policja przekroczyła brutalnie swoje kompetencje, wydając swój nakaz bez odpowiedniego na to powodu, gdyż wszystkie wymogi rządowe zostały dotrzymane.

Uważamy, że urzędnicy policji municypalnej zostali źle poinformowani odnośnie aktualnych wytycznych wobec miejsc kultu, twierdząc, że powodem ich interwencji jest nadal obowiązujący w Londynie zakaz publicznych celebracji w miejscach kultu, ze względu na wprowadzony od 4 Stycznia 2021 r. lockdown.

Ubolewamy nad tym, że prawa wiernych zostały pokrzywdzone w tak ważnym Dniu dla każdego wierzącego, a nasz kult – sprofanowany. Poinformowaliśmy o tym incydencie przełożonych Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Poprosiliśmy władze policji o wyjaśnienie zaistniałego zdarzenia i czekamy na ich odpowiedź” – napisano w oświadczeniu.

Jednocześnie poinformowano, że obrzędy Poświęcenia Pokarmów Wielkanocnych, Wigilii Paschalnej, Niedzieli i Poniedziałku Wielkanocy odbędą się według podanego porządku.


 

36 KOMENTARZE

  • Highest Supreme Court ‚ll be enought for those sons-of-a-be…! & wyrok (w islamie byłby tylko jeden: (bez sádu): kosá po szyi))!!! W 1981 wiécej ryzykowaliśmy w Kościołach, aby dziś tacy jak Wasz Przewielebny mógł w ogóle na Wyspy wyjechać! No cóź: nasza cecha narodowa – ułańska odwaga, dawno juź została wygumowana ze słownika! Z Panem Bogiem Kamol 1

  • nie wiem czy taki żydowski, bo im też zamykają synagogi, raczej sabatiańsko-frankowski (odmiana satanizmu żydowskiego)…tu bardziej chodzi o komunizm typu chińskiego i stamtąd jest sterowany. neoKomunizm zniszczy każdą religię, damy się?

 1. a gdzie jest psiuarowy abasador w socjalistycznym kalifacie anglii?!wczesniej robil jako stroz na zolibozu u oblakanej kaczki i nie ma pojecia jak sie teraz zachowac?

 2. Prawdziwie religijni ludzie… Wystarczy 200 funtów, żeby olali swoje rytuały. Czyli bardziej małpy ślepo powtarzające tradycje, a nie ludzie religii.

 3. Moj znajomy mieszkajacy w Anglii, nie w Londynie powiedzial, ze kontrole na Msze polskiej parafii nasylaja ksieza z angielskiej parafii. Jak to miedzy rzymskimi katolikami.

  • Więc Twój znajomy to debil, a Ty łykasz, jak pelikan, pewnie jeszcze głupszy jesteś. Mieszkam w Crawley i bez kłopotu uczestnicze w każdej Mszy Świętej odprawianej po polsku w kościele „wynajmowanym” od parafii angielskiej…

   • tak, są np, zamknięte chasydzkie synagogi i meczety mistyków- sufich…człowiek ma być robotem a nie istotą duchową…poczytajcie o ruchu żydowskim- hedonistyczno- satanistycznym, który miał i ma o wiele większą siłę od iluminatów lub są teraz połączeni w Lożach… twórcy :Sabbataj Cwi i Jakub Frank

 4. W obecnych czas jest nieodzowne aby znać swoje prawa, w przeciwnym razie byle łachmyta któremu się wydaje, że ma władzę nad tobą bo np. ma mundur wlezie ci na głowę.

 5. E tam, przesadzacie z tą krytyką współczesnych Anglików. Toć ich przodkowie od herezji Henryka VIII przez sto lat, czyli aż do końca wieku XVII za bycie katolikiem posyłali na szafot. Tak było w samej Anglii. A w Irlandii Anglicy prześladowali katolików nawet o cały wiek dłużej. To teraz, kiedy tylko grzywnami grożą i tak można tych barbarzyńców uznać za prawie cywilizowany naród.

 6. Jak widać pełna dzicz, zamordyzm i prymitywizm. Normalność i wolność to jest teraz na wschodzie. Warto zobaczyć film Ivana Komarenko z Moskwy.

 7. Aj, waj tylko mandat lub areszt?! Niedoczekanie – jak się jakiś żyd zachłysnął ze śmiechu przy tej wiadomości to jeszcze będą musieli mu zapłacić odszkodowanie!

 8. III wojna światowa a pierwsza hybrydowo-epidemiologiczna wymierzona w tradycyjny świat duchowych i świeckich wartości naszej cywilizacji. Wszystko pod przykrywką globalnej akcji fałszywej flagi Covid 19 za którą stoją satanistyczno pedofilskie NWO z USA. Umoczona jest w to też Komnistyczna Partia Chin. „Mózgiem” całej operacji jest Bill Gates : oficjalnie multimiliarder filantrop marzyciel.

  • ty cos slyszales a dokladnie nie wiesz o co chodzi, iternet oslania takich oblakancow
   nikt w Angli nie napisal by takich kalectw.

 9. Czy ośmieliliby się w meczecie? No, o synagodze czy „synagodze cywilnej niereligijnej”, by nie pomysleli. Ba, raczej stamtąd „otrzymują myśli”, nawet jak nie są tego świadomi – krawężniki i ich szefowie.

 10. Najgłupsza zbieranina to właśnie gliniarze – nie darmo zwani psami. Głupi, ale wytresowany, bezmyślny, ale usłużny, z odruchem, że „Pan” ma zawsze rację.
  Gdybym doszedł do władzy, to po tym wszystkim co obserwuję, pierwszą moją decyzją byłoby rozwiązanie Policji Państwowej. Ich bezrefleksyjne działania i służalczość byle debilom, ewidentnie świadczą o tym, że gromadzą się w PP elementy stanowiące zagrożenie społeczne. Bo gdyby to byli ludzie rozsądni, już dawno aresztowaliby Bandę Czworga.

  • I nie ma znaczenia, czy to jest polska milicja, czy angielska, czy jakakolwiek. Jest to zbieranina ludzi bezmyślnych i niebezpiecznych – jest tak w ogromnej większości wszędzie, a to rzutuje na ich postrzeganie społeczne jako całość. Przecież gdyby nie było kogo ukarać i nie byłoby stosu mandatów, to szef pewnie wywali by ze służby, więc ci na chama z każdego zrobią przestępcę.
   Policja – to stan świadomości i choroba społeczna, taki międzyludzki kornik.

   • przypomina się teatr „Policja” Mrożka…a iina sprawa, że tacy także w SS chętnie by służyli, aby tylko służyć i nękać…tak to są mendy, zesłałbym na Sybir

 11. Tak się dzieje, bo na to pozwalacie. Brudasy do meczetu nie ośmielą się wejść w trakcie i przerwać, bo by ich k…a spalili szmaciarzy.

 12. A co zrobi z tym aktem zbrodniczym angoli żydowski nierząd bankstera morawca i prezia kalksteina…
  Kalwinistyczne ścierwa angolskie, wasz koniec będzie tragiczny !!
  Zadarliście z samym Panem Bogiem !!!

 13. Anglicy maja surowe zakazy w czasie covid, to dlaczego emigranci maja byc wyjatkiem.
  Te wpisy pokazuja kalekich bolszewikow, co nierozumia zakazow wladz, to tylko
  w kraju robisz/piszesz co popadnie, a rezultat balagan i nendza na kazdym kroku.

  • Nie rozumią? To takie słowo jest?
   Ale mniejsza z tym, tymi którzy „nie rozumią” byli być może policjanci, cytuję z artykułu: „Uważamy, jednak, że policja przekroczyła brutalnie swoje kompetencje, wydając swój nakaz bez odpowiedniego na to powodu, gdyż wszystkie wymogi rządowe zostały dotrzymane. Uważamy, że urzędnicy policji municypalnej zostali źle poinformowani odnośnie aktualnych wytycznych wobec miejsc kultu…”

Comments are closed.