Poleciały na operacje powiększenia piersi. Po powrocie zostały aresztowane – nie chciały poddać się kwarantannie

Powiększanie biustu wiąże się czasem z bardzo przykrymi konsekwencjami. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Powiększanie biustu wiąże się czasem z bardzo przykrymi konsekwencjami. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
REKLAMA

Dwie Irlandki zostały aresztowane na lotnisku w Dublinie za odmowę udania się na kwarantannę obowiązkową dla osób przybywających do tego państwa z niektórych innych krajów. Wprowadzona z powodu epidemii Covid-19 12-dniowa płatna izolacja odbywa się w wyznaczonych hotelach.

30-letnia Kirstie McGrath i 25-letnia Niamh Mulready zostały aresztowane w piątek, gdy wracały z Dubaju, do którego udały się na operacje powiększenia piersi – informuje BBC.

Według relacji policji kobiety odmówiły udania się na kwarantannę, dlatego postawiono im zarzuty łamania przeciwepidemicznych obostrzeń i zatrzymano je na komisariacie. W sobotę odbyła się rozprawa w sprawie zwolnienia za kaucją.

REKLAMA

Jak pisze dziennik „Irish Independent”, prawnik zatrzymanych argumentował, że kobiety nie znały obowiązujących przepisów i nie chciały udać się na kwarantannę, ponieważ w domach opiekują się małymi dziećmi. Kwestionował też decyzję o zatrzymaniu, zauważając, że unikanie kwarantanny jest przestępstwem, za które grozi góra miesiąc więzienia, a kobiety nie były wcześniej karane.

Przesłuchiwani przed sądem policjanci relacjonowali, że przez blisko dwie godziny starali się wyjaśnić McGrath i Mulready obowiązujące prawo oraz konsekwencje ich decyzji. Sąd zdecydował o zwolnieniu kobiet za kaucją, zażądał też dodatkowych gwarancjach finansowych i zatrzymał ich paszporty, zobowiązując obie panie do natychmiastowego udania się na kwarantannę.

Po przybyciu do Irlandii z 33 krajów świata (od wtorku z 58) obowiązkowo należy przejść 12-dniową kwarantannę w wyznaczonych przez państwo hotelach. Izolacja, wraz z transportem z lotniska i kończącym ją testem na obecność koronawirusa, kosztuje 1850 euro. Wymóg kwarantanny dotyczy także podróżnych, którzy przyjechali do Irlandii bez negatywnego wyniku testu typu PCR, co jest warunkiem wjazdu do kraju.

NCzas/PAP

REKLAMA