Idee nazi wiecznie żywe. Niemcy zapowiadają segregację ludzi

Jens Spahn. Źródło: CDU

– Osoby, które zostały w pełni zaszczepione przeciwko Covid-19 mogą wkrótce wrócić do normalnego życia – powiedział gazecie „Bild am Sonntag” federalny minister zdrowia Niemiec Jens Spahn. Dodał, że takich osób nie obowiązywałyby pewne ograniczenia związane z lockdownem.

Niemcy wracają do dobrze znanych sobie praktyk i segregowania ludzi. Tym razem kryterium podziału ma być to, czy ktoś poddał się szczepieniu na koronawirusa czy też odmówił.

Powrót do normalności dla zaszczepionych

Według Spahna, w pełni zaszczepieni, po dwóch tygodniach od ostatniej dawki, mogliby niedługo podróżować, robić zakupy czy korzystać z różnych innych usług bez przestrzegania niektórych środków bezpieczeństwa, takich jak np. konieczność przedstawiania wyniku szybkiego testu na obecność koronawirusa.

Każdy, kto został w pełni zaszczepiony może być w przyszłości traktowany jak osoba, która uzyskała negatywny wynik badania – wyjaśnił Spahn. Dodał, że warunkiem takiego scenariusza jest przezwyciężenie trzeciej fali epidemii i zniesienie niektórych restrykcji, np. otworzenie zakładów usługowych w oparciu o szybkie testowanie klientów.

Według Spahna, co najmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło już ponad 10 mln Niemców, czyli ponad 12 proc. populacji tego kraju.

Berliński Instytut im. Roberta Kocha uznaje, że istnieje większe ryzyko zakażenia się wirusem od osoby, która nie ma żadnych objawów Covid-19 i negatywnie przeszła szybki test antygenowy, niż od osoby, która 15 dni wcześniej przyjęła drugą dawkę szczepionki przeciwko tej chorobie.

Źródło: PAP/NCzas

9 KOMENTARZE

 1. Może jakieś opaski albo naszywki ???

  Np dla zaszczepionych – opaski z swastyką..

  Dla reszty – naszywki z literą np P, albo dla najbardziej podpadniętych opaski z gwiazdą sześcioramienną…

  • Ostatnio myślałem czy sobie sam nie zrobić przepaski na ramię: „OSOBNIK NIEWYSZCZEPIONY” i se tak polotać po mieście : )

 2. Osoby zaszczepione, tak samo roznoszą wirusa, jak niezaszczepione, ale mogą być większym zagrożeniem dla innych, gdyż skutki zakażenia będą u nich mniej widiczne, przez co częściej będą się kontaktować z innymi, na co też dostają przyzwolenie od władz.
  Kto twierdzi inaczej?

 3. Jakieś randomizowane badania na dużych grupach, że łatwiej zarazić się od osoby, która nie ma objawów, czyli nie jest chora niż od szczepionej ? nie ma, to wróżenie z fusów co instytut podaje, zresztą też sponsorwany przez Gatesa.

  • Co Ci da randomizacja, jeśli będziesz wiedział kto podlegał jakiej interwencji? Tylko podwójnie ślepa próba, z kontrolowanym efektem placebo mogłaby rozstrzygnąć tę kwestię. Oczywiście, o ile będziesz miał wystarczająco czułe narzędzia badawcze i przyjmiesz trafne kryteria; niestety jedyne obiektywne, to przeżył/umarł, tak więc pozostają jeszcze kwestie etyki, dotyczące eksperymentalnego zarażania i narażania kogoś na śmierć.

 4. Jak już nastanie ten czas, że nadejdzie fala likwidująca szczepionkowych, to mieszkań na rynku będzie co niemiara. A ile będzie za darmo ..ło Matko Święta. Poliniaki już łapska zacierają i w tym cały sęk tych sczepień i lockdownów.

 5. Nic dziwnego. Niemcy, Izrael, Wielka Brytania, to projekt ogólnoświatowy. Takie paszporty covidowe są niezbędnym elementem NWO i pozwolą na ścisłą kontrolę populacji. Bez tego wprowadzenie zamordyzmu się nie uda.

 6. Główny ekspert WHO Soumya Swaminathan mówi, że nie ma dowodów na to, że szczepionka zapobiega zakażeniom!
  Ta szpryca nie zawiera wirusa, ale mRNA i programuje komórki ludzkie do produkcji obcego białka (wirusa?), posłuchaj co mówi profesor Dolores Cahill – efektem będzie autoimmunologicza katastrofa, twój układ immunologiczny będzie atakował twoje komórki!!

Comments are closed.