Niemcy zamykają punkty szczepień. Nie dowieziono im szczepionek

Centrum szczepień w Berlinie. Zdjęcie: EPA/TOBIAS SCHWARZ / POOL Dostawca: PAP/EPA.
Centrum szczepień w Berlinie. Zdjęcie: EPA/TOBIAS SCHWARZ / POOL Dostawca: PAP/EPA.

W stolicy Niemiec trzeba było we wtorek po godzinie 14 zamknąć tymczasowo dwa centra szczepień z powodu braku szczepionek na Covid-19 firmy BioNTech – poinformowały berlińskie władze medyczne.

Zamknięto centra w Arena Berlin i Messe Berlin, gdzie szczepi się preparatem firmy BioNTech, ponieważ transport szczepionek został opóźniony prawdopodobnie z powodu trudności technicznych. Odwołane we wtorek szczepienia powinny się odbyć do końca tego tygodnia.

W liczącym blisko cztery miliony mieszkańców Berlinie działa sześć ośrodków szczepień. Pierwszą dawkę szczepionki otrzymało do tej pory 12 procent berlińczyków.

Od wtorku szczepienia przeciwko koronawirusowi rozpoczęły się w 35 tys. przychodni lekarskich w całych Niemczech. Później szczepić zaczną również lekarze specjaliści, lekarze prywatni i lekarze zakładowi. W pierwszym tygodniu wszystkie przychodnie otrzymają łącznie 940 tys. dawek szczepionki na Covid-19.

2 KOMENTARZE

  1. Teraz Kanał Sueski daje się we znaki korporacjom. Pfizer przepada w świecie i chce nadrobić stratę zmianą nazwy swojego produktu.

Comments are closed.