Pies bez smyczy? Od 10 kwietnia wchodzą nowe mandaty!

Foto: Pixabay

10 kwietnia zaostrzają się przepisy dotyczące opieki nad zwierzętami. Za wyjście na spacer z psem bez smyczy czekają nas wysokie kary.

Masz psa i wychodzisz z nim na spacer bez smyczy? Już za kilka dni czekać Cię za to będzie surowa kara.

Już 10 kwietnia zaostrzają się przepisy związane z opieką nad zwierzętami i niedochowaniem ostrożności przy ich trzymaniu. to następstwo rozporządzenia z 26 marca.

Mandaty za wyjście z psem bez smyczy i kagańca będą bardzo dotkliwe. Za „niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia” można będzie dostać grzywnę od 50 do 250 złotych.

„Taki mandat mogą otrzymać także osoby, które przewożą bez odpowiednich zabezpieczeń (czyli smyczy i kagańca w przypadku psa) zwierzę środkami publicznej komunikacji, czy trzymają takie zwierzę na nieogrodzonej posesji” – wskazuje „Fakt”.

To jednak nie wszystko. Jeśli kontrola lub „sygnalista” stwierdzi, że zwierzę jest szczególnie niebezpieczne i swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo kara może być dwa razy wyższa!

Wyjątkiem mają być przypadki, gdy udowodnimy, że pies jest wytresowany i wykonuje polecenia właściciela. Wówczas mamy szansę się wybronić przed mandatem.

Źródło: Fakt / InnPoland

22 KOMENTARZE

 1. Pies da mandat pieskowi ? Jakie to śmiszne będzie i to 10 .04. … Co jeszcze pis wymyśli ? Chyba się tam nudzą bo pandemia znika i nie mają więcej pomysłów na obostrzenia a są w tym dobrzy aż głupi !!! Pis ma już tylko 26,6 % poparcia

 2. Wreszcie. Mikke swojego kundla bedzie na smyczy prowadzil.I goowna po nim sprzatal.

 3. *****ruskie smierdzace z konfederacji onuce ,ty co wiesz wszystko najlepiej , weź pigułkę … sory szczepionkę :-) i nie otwieraj więcej pyska bo ci …jedzie

 4. A co z psimi kupami? W centrum miasta czasami na krótkim odcinku chodnika spotykam po kilka… Cóż z tego, że są jakieś przepisy jak nie ma woli ich egzekwowania. Nawet tam gdzie są kamery monitoringu psiarze nie mają oporów pozostawić wielkie kupsko po swoim psie.

 5. Walili ci mandat za to,ze psa masz na lancuchu na posesji, a teraz wystarczy,ze sciagniesz ogrodzenie zalozysz namordnik, lancuch i moga cie w posladek pocalowac.

 6. To oczywiście jest problem. Ale wystarczy zatrudnić hycla , który będzie aktywnie wyłapywał takie zwierzęta i bardzo szybko właściciele się naucza lub straca czworonoga.
  Stare sprawdzone rozwiazanie. Jeśli właściciel się nei zgłosi w ciągu np. miesiąca uśpić psa.

  Ja akurat się spotykam z odpowiedzialnymi włascicielami psów, ale hycel jest bardzo dobrym rozwiązaniem w miescie.

  • Czy ten hycel ma wyłapywać psy błąkające się bez właściciela po mieście, czy też ma być legalnym bandytą, który ma prawo ukraść psa na oczach właściciela, jeśli jest w stanie pierwszy do niego dobiec?

 7. Uważam, że w miejskich parkach powinny powstać ogrodzone strefy, w których można spuścić psa ze smyczy.
  Jeśli dobrze rozumiem, to teraz nie będzie można odpiąć psa, żeby rzucić mu piłeczkę albo kija?
  Jak duży pies w mieście ma się wybiegać? Będzie go trzeba zapinać na wędkę?

Comments are closed.