Rząd Włoch wprowadza 250+ na dzieci. PiS ma naśladowców

We Włoszech rodzi się coraz mniej dzieci. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
We Włoszech rodzi się coraz mniej dzieci. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay

Od lipca we Włoszech wchodzi w życie program wypłat premii 250 euro miesięcznie na każde dziecko. Ma to poprawić sytuację demograficzną kraju. Pomimo zamknięcia w czasie pandemii, wskaźnik urodzeń zamiast rosnąć, maleje.

Włoski program 250+ będzie dotyczył szerokiego spektrum osób – dolna granica to dzieci kobiet, które są w 7 miesiącu ciąży. Górna – dzieci w wieku 21 lat. Wskaźnik rozrodczości w Italii wynosi tylko niewiele ponad jedno dziecko na kobietę i jest bardzo daleki od progu zastępowalności pokoleń.

Rocznie we Włoszech rodzi się około 400 000 dzieci (dane z 2020 r.), przy ponad 750 000 zgonów. Tutaj dane zawyżyła pandemia, ale widać wyraźnie, że populacja Włochów się po prostu mocno kurczy.

Przybywa też emerytów, a ubywa ludności w wieku produkcyjnym, która ma utrzymywać państwo. System emerytalny trzeszczy w szwach.

Czy ostatecznie Włochom pozostanie tylko „lekarstwo” o bardzo niebezpiecznych skutkach ubocznych, które od miesięcy dowożą do tego kraju tzw. statki humanitarne łowiące migrantów na Morzu Śródziemnym?

Źródło: France Info

8 KOMENTARZE

  1. w latach 1998-2001,i w 2003-2005 pracowałam we Włoszech,w Bolonii.WSZYSTKIE bez wyjątku Polki,pracowały przy starych italiańcach.Po roku milenijnym,zaczęło przybywać wiele Filipinek,Ukrainek,Chorwatek,nie były tak solidne jak Polki,kradły,wyłudzały,oszukiwały, itp.Czarnych kobiet wtedy wcale nie widziałam,a faceci którzy byli,handlowali narkotykami,ale nie było ich za wielu.Teraz w nocy,w Bolonii,żadna kobieta sama nie chodzi.

  2. Jak tam są 21-letnie „dzieci” to się nie dziwię że mają co mają. Na utrzymaniu rodzicow przez pół życia, a potem tuż przed czterdziestką zakładają rodziny. To kiedy się mają zdążyć rozmnożyć? Od szesnastego roku życia nie wziąłem grosza od rodziców i tego samego nauczyłem moje dzieci.

  3. Robią depopulację covidem to mogą swobodnie inwestować w rozpłodowość społeczeństwa. To co oddawali staremu pokoleniu, można oddać temu w sile reprodukcji. Odmłodzone społeczeństwo , jakże to uroczo brzmi….. ale żałują (*___*) że w innych krajach dziadki świetnie się trzymają. Powinno być u smakoszy makaronu jak w Teksasie.

  4. „Jeśli dodatkowe pięćset złotych skłoni kogoś do posiadania dziecka to tylko takie osoby, że w interesie państwa jest żeby akurat się nie rozmnażały”
    R.A. Ziemkiewicz. Tu akurat się z nim zgadzam.

  5. Nawet zwierzęta w niewoli się słabo rozmnażają a ludzie w socjalnym obozie koncentracyjnym, zwanym UE, są traktowani jak zwierzęta w klatce.

Comments are closed.