Branża beauty żąda wypłat rekompensat i niezwłocznego otwarcia. „Rząd brnie w ten absurd jeszcze głębiej”

Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
REKLAMA

Należy jak najszybciej uruchomić wypłatę wynegocjowanych z branżą Beauty rekompensat oraz niezwłocznie ją otworzyć – przekazał w komentarzu dla Michał Łenczyński, założyciel Beauty Razem, grupy wsparcia 50 tys. przedsiębiorców i specjalistów beauty, odnosząc się do decyzji rządu o przedłużeniu obostrzeń do 18 kwietnia.

“Lockdown najbezpieczniejszej branży usługowej jest absurdem. Rząd zamiast przyznać się do błędu, brnie w ten absurd jeszcze głębiej. Należy jak najszybciej uruchomić wypłatę wynegocjowanych z nami rekompensat oraz niezwłocznie otworzyć branżę Beauty – powiedział Łenczyński.

Przypomniał, że 25 marca tego roku bezpośrednio po ogłoszeniu lockdownu salonów fryzjersko-kosmetycznych, Łenczyński wraz z przedstawicielami Beauty Razem przedstawił Ministerstwu Rozwoju, Pracy i Technologii postulaty branży.

REKLAMA

Wskazał on, że 1 kwietnia tego roku premier Mateusz Morawiecki poinformował, że zamknięte sektory uzyskają tożsame rozwiązania wsparcia. Mechanizmy te nadal jednak nie zostały uruchomione.

Źródło: PAP

REKLAMA