Konfederacja apeluje o zakończenie lockdownowego szaleństwa. „Ci ludzie muszą za to odpowiedzieć. Nie mogą pozostać bezkarni” [VIDEO]

STOP lockdown. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay/nczas.com
STOP lockdown. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay/nczas.com

Konfederaci odnieśli się do obecnej sytuacji w Polsce. Na specjalnej konferencji Michał Urbaniak podkreślił, że walka rządu z epidemią polega wyłącznie na nakładaniu ograniczeń na obywateli. Przedsiębiorca i polityk Bartosz Bocheńczak zaapelował o „zakończenie lockdownowego szaleństwa”.

– To sposób wmawiania Polakom, że jeśli będą grzecznie siedzieć w domach, to wszystko będzie dobrze. Ale szanowni państwo, życie się toczy – mówił Michał Urbaniak, zaznaczając, że gospodarka przy lockdownie będzie się kurczyć.

Następnie stwierdził, że słowa ministra Adama Niedzielskiego, który powiedział, iż nigdy nie wrócimy do czasów sprzed pandemii, wołają o pomstę do nieba.

– Tutaj jest nam tworzony jakiś drugi, nowy system, w którym nikt nie będzie chciał żyć. Tak nie może być, takie słowa nie powinny paść z ust ministra Niedzielskiego, powinien zrobić wszystko by sytuacja wróciła do normalności – stwierdził poseł Konfederacji.

– Po raz kolejny zasada tzw. elastyczności zadziałała i lockdown został przedłużony nie wiadomo do kiedy ostatecznie – dodał.

– My jako Konfederacja nie uważamy, żeby ten sposób walki z epidemią był właściwy, żeby sprowadzać wyłącznie ograniczenia na obywateli jako mityczny złoty lek na wszystko – zauważył i dodał, że trzeba zwrócić uwagę na szereg innych aspektów.

– Rząd miał dużo czasu na to, żeby zadbać o bezpieczeństwo lekowe Polaków – mówił zaznaczając, że powinna zostać podjęta decyzja, iż potrzebujemy również leków, a nie tylko szczepionek.

– Zdaję sobie sprawę z tego, że minister Niedzielski, ani premier Morawiecki nie wiedzą co to są kredyty, czynsze i nie mieli nigdy takiej sytuacji, by do drzwi ich firm zapukał komornik, by zlicytować przedsiębiorstwo zamknięte przez lockdown – powiedział z kolei Bartosz Bocheńczak, przedsiębiorca, polityk, członek Rady Krajowej Partii KORWiN, prezes oddziału krakowskiego.

– To że obostrzenia nią działają wskazują już suche fakty. Mówi o tym wielu lekarzy, mimo to rząd idzie w zaparte i nie ustaje w dewastowaniu naszego życia gospodarczo-społecznego – podkreślał.

W najbliższym czasie konfederacja złoży do NIK wniosek o przeprowadzenie kontroli w kancelarii premiera i ministerstwie zdrowia. – Ci ludzie muszą odpowiedzieć za swoje czyny, nie mogą pozostać bezkarni – powiedział.

– Konfederacja wzywa rząd, żeby ten zakończył to lockdownowe szaleństwo i przestał okłamywać obywateli – zaapelował.

 

17 KOMENTARZE

 1. Wszystko to słuszne. Ale jakie rozwiązanie problemu proponuje Konfederacja?
  Namawia rządzących dygnitarzy do złożenia samokrytyki, odstąpienia od restrykcji i dobrowolnemu poddania się karze?
  Nie przewiduję żeby chcieli współpracować.
  Wiem że „dobre rady”, itd…, ale ilość Korwina i Brauna w masowym przekazie jest odwrotnie proporcjonalna do % poparcia jakie uzyskujecie. Przynajmniej w moim otoczeniu.

  • a co mają zrobić? harakiri w sejmie?. To społeczeństwo musi zrozumieć kogo wybierają podczas wyborów. Kto w tej chwili wypowiada słowa prawdy o kowidzie? lekarze niezależni i Konfederacja. Reszta to pucybuty.

 2. Wszyscy jesteście za grzeczni. PIS powinno się jawnie i ostro oskarżyć o zdradę dyplomatyczną, o agresję wewnętrzną, o działanie na rzecz obcych korporacji, o atak ekonomiczny.

  • ..rząd idzie w zaparte i nie ustaje w dewastowaniu naszego życia gospodarczo-społecznego- do tego, zakazują leczenia grypy19, byłoby dawno po plandemi, gdyby myślący lekarze poszli drogą DR BODNARA, który sam wyleczył ponad 3000 ludzi

   • a zarządzający Polską, wszystkie siorbany, i 449- może by się znalazło kilka wyjątków- tzw. posłów oskarżyć jw u Wojny na wyniszczenie

 3. Według Vaccine Adverse Events Reporting System (VAERS), eksperymentalne szczepionki przeciwko COVID-19 powodują choroby, urazy i śmierć w przytłaczającym tempie, w przeciwieństwie do jakiejkolwiek innej szczepionki na rynku. Jednak producenci szczepionek zawarli już umowę z rządami o zwolnieniu z odpowiedzialności prawnej. Przemysł szczepionkowy może wprowadzać na rynek i sprzedawać swoje produkty bez względu na to, ile razy ludzie zgłaszają obrażenia i śmierć po szczepieniu.

  • Norymberga daleko, my mamy Piotrków Trybunalski. To idealne miejsce na trybunał ludowy, miejsce na rynku na gilotynę też się znajdzie.

 4. Przestancie perrorowac i wyglaszac rodomontady, dogadajcie sie z armia, przejmijcie razem wladze, ogloscie stan wyjatkowy, przestepcow i zdrajcow pod sad wojenny. Potem kilkanascie dopracowanych dekretow by tymczasowa rada zaprowadzic mogla w tym bajzlu porzadek i po miesiacu bedzie ponad 70 procent poparcia. Kto ma cojones by to zaczac realizowac?

 5. „Ci ludzie muszą za to odpowiedzieć. Nie mogą pozostać bezkarni” – No i właśnie dlatego lockdown i bezprawie będą trwały w Polsce do Trąb Sądu Ostatecznego. Po dobroci nie oddadzą władzy i nie przyznają się do oszustwa.

 6. Dodam jeszcze tylko, ze rzady rady tymczasowej z pomoca polskiej armii to jedyny, konieczny i naglacy sposob, aby uchronic Polske od przymusowego udzialu w konflikcie Ukrainy z Rosja a ludnosc od wyszczepieniem jej jak bydla specyfikami o zgubnych konsekwencjach w interesie globalnej mafi kiedy dostepne sa tanie i skuteczne leki.

 7. Wyglada na to, że władze robią tylko to co pasuje firmom szczepionkowym. Dopuszczenie tanich leków antykowidowych takich jak iwermektyna i amantadyna radykalnie zmniejszyłoby ilosc ofiar ale też mniej ludzi chciałoby się szczepić.

Comments are closed.