Policyjne korona-żniwa. Kontrole, grzywny i jeszcze raz mandaty

Policja daje mandaty za łamanie restrykcji.
Policja daje mandaty za łamanie restrykcji. (Zdj. PAP/Andrzej Rybczyński)

Ostatniej doby policjanci nałożyli 4 773 mandatów, skierowali 550 wniosków o ukaranie do sądu, a 2 562 osoby pouczyli w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką – poinformował w środę PAP rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Rzecznik Komendy Głównej Policji w rozmowie z PAP przekazał, że od początku działań policjanci przeprowadzili ponad 3,65 mln kontroli związanych ze sprawdzeniem, czy przestrzegane są wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia – zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi.

„Między innymi po stwierdzeniu nieprzestrzegania nakazu zasłaniania ust i nosa od początku działań nałożono ponad 414 tys. mandatów, skierowano ponad 59 tys. wniosków o ukaranie do sądu oraz 260 tys. osób pouczono” – tłumaczył inspektor.

Poinformował, że w środę w związku z tym wykroczeniem funkcjonariusze policji nałożyli 4 773 mandatów, skierowali 550 wnioski o ukaranie do sądu, a 2 562 osób pouczyli.

Kontrole, dużo kontroli

„Ostatniej doby skontrolowano 3 193 środków transportu publicznego sprawdzając, czy przestrzegane są w nich wprowadzone ograniczenia w zakresie przewozu osób, oraz zakrywania nosa i ust maseczką, sprawdzono 8991 obiektów handlowych oraz 115 miejsc organizacji wesel i 51 miejsca, gdzie organizowane są dyskoteki” – wyliczył.

Przekazał również, że w środę policjanci skontrolowali 595 obiektów świadczących usługi hotelarskie, 1294 restauracje i 2394 siłownie, kluby fitness itp.

Przypomniał też, że codziennie do zadań związanych ze zwalczaniem Covid-19 kierowanych jest ok. 20 tys. policjantów.

„Cały czas sprawdzamy również osoby skierowane na kwarantannę. Wczoraj sprawdzono aż 382 509 osób, a od początku działań to już 63 749 919 mln takich sprawdzeń” – podał.

„Niezależnie od tych działań cały czas wykonujemy swoje obowiązki, na które składa się między innymi codziennie ok. 16 tys. interwencji i 15 tys. kontroli uczestników ruchu drogowego” – dodał.

(PAP)

15 KOMENTARZE

 1. Policjanci niezależnie od rodzaju służby mają obowiązek „wstać zza biurek i nie wracać bez przynajmniej jednego mandatu”. Dotyczy to nawet komendantów mniejszych komend. Policyjny Judenrat w pełnej gotowości.

 2. Rozwiązanie jest jedno: nie przyjmować mandatów, a gdy sprawia trafi do sądu – ciągać policjantów na rozprawy. Jeśli władza nie poczuje konsekwencji swoich bandyckich działać (choćby w postaci zapchania sądów i braków kadrowych w Policji) to nadal bedzie nas molestowała i zarabiała na tym.

  • Od początku o ty mówię – nie przyjmować mandatów, tylko wytaczać procesy o przekroczenie i nadużywanie swoich obowiązków i żądać zadośćuczynienia w postaci pieniężnej i to wysokiej, gdyż to jest łamanie w sposób bezczelny konstytucji !
   Niech oddają to, co od nas otrzymują !
   Nie po to płacimy podatki na tych darmozjadów, aby nas gnębili !!
   To oni maja służyć nam, a nie odwrotnie !!
   To ich otrzeźwi.

 3. Ten komunikat jest w sumie jak stan wód w radiu, albo jak badanie opinii publicznej telefonicznie – niby się dzieje, a nie widać.

 4. gdyby tu w trzeciej … , tym bękarcie okrągłego stołu i magdalenki żyli normalni ludzie to tego by nie było, ale że debili jest jakieś 90% to tak już jest; przy przekraczaniu prawa należałoby spisywać tzw funkcjonariuszy kowidowych aby po zmianie rządu wywalić ich na zbity pysk i obciążyć kosztami, ale bydło lubi jak się je traktuje pałą dlatego nic się nie zmieni.

Comments are closed.