Ryszard Terlecki o koalicjantach PiS-u: najchętniej bym się ich pozbył

Ryszard Terlecki.
Ryszard Terlecki. (Fot. PAP)

Jestem radykałem i najchętniej bym się pozbył koalicjantów, ale utrzymujemy jedność w Zjednoczonej Prawicy tak długo, jak to możliwe i mam nadzieję, że razem pójdziemy do wyborów – powiedział w środę dziennikarzem wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Dziennikarze w Sejmie pytali Terleckiego m.in. czy założyłby się, że wybory parlamentarne odbędą się w konstytucyjnym terminie, czyli w 2023 roku.

„To jest trudny zakład, ale może bym zaryzykował” – odpowiedział. Przyznał zarazem, że ten zakład „od jakiegoś czasu jest trudny”.

„Niestety mamy problemy z koalicjantami, ja tu jestem radykałem i chętnie bym się ich pozbył, ale utrzymujemy jedność w Zjednoczonej Prawicy tak długo, jak to możliwe i mam nadzieję, że razem pójdziemy do wyborów” – powiedział Terlecki.

Został też zapytany o tegoroczne obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. „Będzie obchodzona w rygorze pandemicznym czyli przy zastosowaniu tych wszystkich obostrzeń, które obowiązują” – odpowiedział Terlecki.

W wywiadzie dla „Gazety Polskiej” szef PiS Jarosław Kaczyński powiedział m.in. że są napięcia w koalicji i że dobrze, aby koalicjanci pamiętali przysłowie „dopóty dzban wodę nosi, dopóki mu się ucho nie urwie”.

„Otóż może się urwać” – dodał Kaczyński. Prezes PiS w nie wykluczył wcześniejszych wyborów parlamentarnych, jednak zapewnił, że Zjednoczona Prawica jest zdeterminowana, żeby dokończyć obecną kadencję 2019-2023.

(PAP)

16 KOMENTARZE

  1. Ci lewacy to mają marzenia. Gorzej jak się spełniają. Oni tylko by chcieli likwidować przeciwników politycznych a przepraszam pozbywać się :)

  2. mam nadzieję ,że Solidarna Polska pójdzie do wyborów jako niezależna partia . mój głos mają . widzę w tych ludziach potencjał i prawdziwych Polaków . „niepodległość i suwerenność” posłów z tej partii nie są nie są pustymi frazesami i według mojej opinii przyrównałbym wielu posłów z Konfederacji i Solidarnej Polski do tej samej ligi.

    • Tak się składa, że to jakiś cwaniak z SP chciał zlikwidować możliwość odmówienia przyjęcia mandatu. To nie ta sama liga co Konfederacja. To tacy sami faszyści jak PiS. A teraz dostali zadanie odebrania wyborców Konfederacji. Więc człowieku wytrzeźwiej trochę. No chyba że sondujesz tutaj dla władzuchny.

  3. Terlecki w radiu ujawnił, że jest matołem. Zamieszał przychód z dochodem, nie wiedział co jest co więc podsumował po kretyńsku: zwał jak zwał. Przypominamy, że nie potrzebujemy polityków, którzy są matołami. Matoł chce innym mówić co i jak robić choć sam tego nie wie bo tylko mu sie wydaje. Zauważyliście, że kretynom ciągle się coś wydaje?

  4. Żeby zrozumieć współczesną sytuację polityczną Polski i Polaków, każdy Polak powinien przeczytać książki ambasadora Krzysztofa Bieleckiego.

    • O Bieleckim to mi tu nie wyjeżdżaj chopie. Miał dojść do nas na przodek a zdechł na pochylni po 800-metrach. Chopa wysłali po picie i zamknięcie tamy-śluzy bo człek zipoł bez luftu jak dizel. Nie doszoł bo cienki. Do przodka było 7,5 km a my czekali. Okazało się ze na niby doszoł ale przed kamyrami. A tyś jest podstawiony sondażysta sam by cie do żompia wciepoł hyclu.

  5. Tak się składa, że to jakiś cwaniak z SP chciał zlikwidować możliwość odmówienia przyjęcia mandatu. To nie ta sama liga co Konfederacja. To tacy sami faszyści jak PiS. A teraz dostali zadanie odebrania wyborców Konfederacji. Więc człowieku wytrzeźwiej trochę. No chyba że sondujesz tutaj dla władzuchny.

  6. Terlecki z ksywą „PIES” za czasów kiedy był hippisem z malowanym kwiatkiem na czole, dostał solidny wpierdziel od ludzi zwanych GIT-owcami. Od tamtego czasu żaden człowiek nie będzie jego przyjacielem ani nawet kolegą. Nienawiść tego cymbała ze zwichrowaną psychiką, niezależnie od wykształcenia, będzie nadal przejawiała się nienawiścią do wszystkiego co Polskie. Doznał olśnienia że tak można, więc nie przestaje bo można.

Comments are closed.