Słowackie media: dostaliśmy od Rosji inny preparat niż Sputnik V opisywany przez naukowców

Szczepionka Sputnik V będzie stosowana na Białorusi. Foto: PAP/Abaca
Rosyjska szczepionka Sputnik V Foto: PAP/Abaca

Słowackie media twierdzą, że preparat jaki były już premier tego kraju zakupił w Moskwie jako Sputnik V, to nie ta sama szczepionka jaka sprzedawana jest innym krajom.

Portal słowackiej gazety „DennikN” miał dotrzeć do raportu Państwowego Urzędu Kontroli Leków (SUKL) i Ministerstwa Zdrowia.

Z dokumentu ma wynikać, że preparat ściągnięty jako Sputnik V, nie odpowiada w pełni temu opisywanemu w popularnym i prestiżowym piśmie naukowym „Lancet”. Z tego powodu preparat nie wszedł do użytku za naszą południową granicą.

Z doniesień medialnych wynika, że zakupiona przez byłego szefa słowackiego rządu Igora Matovicza szczepionka została przebadana w laboratoriach SUKL.

„Na ich podstawie nie można jednak definitywnie zdecydować o użyciu tego preparatu, gdyż nie ma on akceptacji Europejskiej Agencji Leków (EMA). Podjęcie decyzji jest ponadto niemożliwe z powodu brak dostępu do wszystkich dokumentów dotyczących samej produkcji i bezpieczeństwa Sputnika V” – czytamy na Kresy.pl.

Preparat przebadany w SUKL oraz w Centrum Biomedycyny Słowackiej Akademii Nauk, według słowackiego portalu nie jest dokładnie tą samą substancją jaka opisana została w lutym w „Lancet”. Mało tego, przebadane próbki mają podobno różnić się od tych podawanych w innych krajach, m.in. na Węgrzech.

Autentyczności raportu, na który powołuje się portal „DennikN”, nie potwierdził ani SUKL, ani tamtejszy resort zdrowia.

W ramach pierwszej transzy dostawy Słowacy otrzymali 200 tys. dawek, do czerwca mieli być w posiadaniu 2 milionów szczepionek Sputnik V. Do tej pory nie potwierdzili jednak kolejnych dostaw.

 

14 KOMENTARZE

  • Z dużą pewnością można powiedzieć że tak naprawdę nie wiadomo co wstrzykiwane jest fanom koronoświrusa w Polsce. Trudno, będzie „nienaturalna” selekcja.

 1. W Polsce panuje jakaś zbiorowa telewizyjna schizofrenio paronojo halucynacja. Dlaczego jeszcze żaden polski instytut naukowo badawczy nie przeprowadził analizy składu chemicznego tych szczepionek przecież te szczepionki są w Polsce już od grudnia 2020. Co tu się dzieje to jest niepojęte.

  • Niepojęte dla ludzi widzących w Polin normalne państwo. Tymczasem to żałosny bantustan służący do grabienia poliniaków.

 2. Jajie roznice slowaccy naukowcy (sa tam jacys, czy tak jak w Polsce?) zaobserwowali? Co w nich powinni byc, czego nie znalezli, i co w nich bylo, czego nie powinno byc?

  • Czesi i Slowacy maja swietnych naukowcow. Do mojego instytutu chemii , do pracy na spektrometrach sa oni ciagle zapraszani na wymiane. Z Polski jeszcze nie przyslano nikogo!

    • Spektometrem wykazali brak czego? I nadmiar czego?
     Jakich pierwiastkow? Jakich zwiazkow chemicznych?
     Skad oni moga wiedziec ile czego powinno tam byc?
     Pindolisz. O spektometrii tez tylko slyszales. Kanadyjskie instytuty slyna natpmiast jedynie z wymiany dla potrzeb propagacji multiculti.

 3. ruskie co innego piszą , co innego obiecują a co innego dostarczają.
  Tak jest od lat w ich biznesie.
  też mi nowość, Cyganie Amerykę odkryli…

 4. Posłuchaj koniecznie co mówi prof. Dolores Cahill.
  Szczepionka nie zawiera wirusa, ale mRNA i programuje komórki ludzkie do produkcji obcego białka – wirusa.
  Będą 3 fale reakcji po szczepionce. Dwie pierwsze fale po dwóch dawkach szczepionki (w większości z małymi objawami tzw anafilaktycznymi) wprowadzą układ odpornościowy w stan chronicznej alergicznej choroby i trzecia fala będzie katastrofalna

 5. – po ponownym kontakcie z wirusem układ immunologiczny będzie atakował i niszczył twoje komórki, bo one zawierają i produkują białko wirusa!! I ta reakcja już nie będzie możliwa do zatrzymania.
  Po około tygodniu w wyniku uszkodzenia organów nastąpi śmierć. Szukaj „Brilliant Professor Explains How Coronavirus ‚Vaccines’ Kill With mRNA „

Comments are closed.