Uwaga: globalne ocieplenie atakuje! Zimno i wietrznie. Burze i śnieg w całej Polsce

Deszcz i deszcz ze śniegiem zdj ilustracyjne
Deszcz i deszcz ze śniegiem zdj ilustracyjne

Synoptycy nie mają dziś dla nas dobrych informacji. Pogoda będzie zbliżona do wtorkowej, choć z większą ilością opadów. Możliwe burze.

– Pogoda będzie zbliżona do wtorkowej. Z tym, że opady przelotne śniegu i deszczu ze śniegiem oraz deszczu mogą występować na obszarze całego kraju. W całej Polsce lokalnie mogą się pojawić burze – przewiduje synoptyk IMGW Michał Ogrodnik.

Na termometrach temperatury maksymalne od 4 stopni na wschodzie, do 6 na zachodzie i w centrum. Opady, które będą występowały lokalnie, mogą tworzyć pokrywę śnieżną. W dalszym ciągu będzie wiał umiarkowany, chwilami silny i porywisty wiatr.

Najsilniejsze wiatry będą towarzyszyć przelotnym opadom śniegu oraz deszczów. Maksymalnie porywy wiatru wynosić będą do 60 km/h. Powieje z zachodu oraz północnego zachodu.

Ten typ pogody, czyli przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, lokalnie możliwe burze oraz silniejszy i porywisty wiatr, utrzyma się do czwartku. Od piątku spodziewamy się poprawy pogody, zaniku opadów i nadejścia ocieplenia.

9 KOMENTARZE

  1. Greta T. nakrzyczała na Globalne Ocieplenie i zawstydzone wycofuje się. Nadal mrozy na Syberii, w Mandżurii i Kanadzie. Na Grenlandii obecnie do minus 40. Bill Gates rozpyli proszek pochłaniający ciepło ze Słońca i Globalne Ocieplenie zniknie na dobre. Z czym będziemy wtedy walczyć? Wojna z terroryzmem już wygrana, globalne ocieplenie na przegranej pozycji, Covida lada dzień wytępi się. Potrzebny nowy, dobry pomysł – na biznes…

  2. to dopiero początek
    spadająca aktywność słoneczna może dać małą epokę lodowcową – tak ze za kilkanaście lat można będzie jeździć do Szwecji samochodem po Bałtyku.

  3. Wy naprawdę prawicowcy jesteście tępi. Globalne ocieplenie klimatu to nie aktualna pogoda. Najwyższy czas się trochę pouczyć!!!

Comments are closed.