Von der Leyen upokorzona w Turcji [VIDEO]

Ursula von der Leyen bezradnie patrzy jak prezydent Turcji Erdogan i szef rady Europejskiej siadają, a dla niej nie ma wolnego miejsca. Zdjęcie: YT
Ursula von der Leyen bezradnie patrzy jak prezydent Turcji Erdogan i szef Rady Europejskiej siadają, a dla niej nie ma wolnego miejsca. Zdjęcie: YT
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen została upokorzona, gdy podczas wizyty w Ankarze szef Rady Europejskiej Charles Michel usiadł na jedynym dostępnym krześle obok prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, a ona musiała usiąść na sofie. tam gdzie zwykle siadaja urzędnicy niższej rangi towarzyszący liderom.

Na nagraniu z oficjalnego spotkania Ursuli von der Leyen i przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela z prezydentem Turcji widać, jak szefowa KE, jedyna kobieta biorącą udział w rozmowach, gestykuluje z niedowierzaniem i wydaje westchnienie, gdy Erdogan i Michel zajęli dwa jedyne przygotowane krzesła na sali.

Na kolejnych ujęciach widać, jak von der Leyen siedzi na sofie w trakcie rozmowy.

– Przewodnicząca Komisji była wyraźnie zaskoczona. (…) Powinna siedzieć dokładnie tak samo, jak przewodniczący Rady Europejskiej i prezydent Turcji  – powiedział rzecznik Komisji Europejskiej Eric Mamer pytany o to symboliczne i upokarzające wydarzenie.

Jak podał Reuters, rząd turecki nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Stanowisko szefa Rady Europejskiej jest protokolarnie wyżej od stanowiska przewodniczącego Komisji Europejskiej jeśli chodzi o relacje pozaunijne.

Gdy turecki przywódca przybył do Brukseli na rozmowy z szefami KE i Rady Europejskiej, to na sali były trzy krzesła.

Mamer poinformował też, że von der Leyen postanowiła nie robić z wydarzenia problemu i w rozmowie poruszyła kwestie praw kobiet i Konwencji Stambulskiej dotyczącej przemocy wobec kobiet, z której Turcja wycofała się w zeszłym miesiącu.

Von der Leyen została podwójnie upokorzona. Ale nie przez Turków. To nie był przypadek, że przygotowano jedynie dwa krzesła dla równorzędnych liderów. Turcy zrobili to rozmyślnie.

Prezydent Turcji upokarzał eurokratów. Nie mógł przecież wiedzieć, że Michael wepchnie się przed von der Leyen. Ten przecież, gdyby był gentelmanem, ustąpiłby jej miejsca.

Tak naprawdę to szefowa Komisji została upokorzona przez szefa Rady. Erdogan musiał mieć wielką satysfakcję obserwując tę scenę przypominająca grę w krzesła dla dzieci.

Oczywiście w świecie postępowych, unijnych wartości nie powinno być nic nadzwyczajnego w tym, że mężczyźni siedzą, kiedy kobieta stoi i bezradnie rozgląda się za swoim miejscem.

39 KOMENTARZE

  • Otóż to. Bystrość umysłu się kłania. Narobili 56 płci !, osobniki – miast kobiet i mężczyzn, to do kogo ma pretensje ? Każdy sobie rzepkę skrobie – osobniku Lej /po niemiecku: Leyen/

 1. A po co jej stołek ???

  Po przywitaniu Sułtana – kobieta powinna odejść do części pałacu przeznaczonej dla kobiet – i tam z żonami Sułtana porozmawiać o przepisach na pieczenie baraniny…

  • Wielki Reset powinni zacząć od siebie. Wtedy uznał bym sens tej depopulacji. Byłoby „czarne na białym”, że pragną dobra tego świata.

 2. nie wiem skad to oburzenie pani Von cos tam przeciez o to walczy w Europie aby kobieta mogla tez ustpowac meszczyznom bo przeciez jest rownouprawnienie.

  • Po drugim jabolu powinienes isc spac, a nie popisywac sie niepoprawna polsczyzna – matolku, „menszczyzno” od siedmiu bolesci.

 3. I tak miała szczęście, że po turecku nie musiała siadać :) jak niunia na poziomie upośledzonego szympansa „wyjeżdża” o jakiś głupotach to dziwne, że nie została wyrzucona.

 4. Zaraz „upokorzenie”. Mamy w eurokołchozie „równouprawnienie” i „zakaz dyskryminacji” kilkudziesięciu płci? Mamy, więc o co ten hałas. Przecież ten belgijski lewak jest starszy. Dlaczego miałby ustępować młodszej kobiecie(chyba)?

 5. No co ? Bardzo grzeczna kobieta posłusznie siedzi zachowując dystans z maską na pysku a faceci obgadują ważne sprawy….

 6. Jej czas minął, dokładnie tak jak mija czas wolności europejskich kobiet.
  W jej wieku nikt nie wyśle jej nawet do szkoły dla usługujących kobiet, sułtanowi takie niepotrzebne.

  Güzeller güzeli Aslı’nın Adnan Oktar’la ayakta dansı
  Tuba dansıyla gecenin yıldızıydı
  Wystarczy wpisać na YouTube

 7. Upokorzeniem to jest noszenie kagańców na twarzy przez ludzi.
  A tak w ogóle, to w przypadku lewaków żadne zasady nie obowiązują, o kulturze, czy protokole dyplomatycznym, u nich też trudno mówić, poruszają zgodnie z etapami mądrości rewolucji marksistowskiej.

 8. Erdogan masz u mnie szacun od dawna, ale od dzis dodatkowo jeszcze cie lubie. Urzszula u Ciebie wrocila do wlasciwej roli i na swoje miejsce, KKK. Mezczyzni porozmawiaja, ona posprzata filizanki i umyje. Swiat wraca do normy. Niech zyje Erdogan.

 9. Toż to turecka emanacja prawdziwego znaczenia powiedzenia o rżnięciu głupa, gdyż nie jesto jak powszechnie się przyjęło udawanie głupka, lecz rżnięcie głupka, którego oszukuje się i dyma.

 10. Powinna usiasc na ziemi i sluchac mezczyzn co maja cos madrego do powiedzenia, tak jak to bywa na „tureckim kazaniu”.

Comments are closed.