Wielka Brytania nie chce podawać preparatu AstraZeneka osobom poniżej 30 roku życia. „Tam gdzie jest to możliwe, zostanie zaoferowana alternatywa”

Astra Zeneca. (Zdj. PAP/Adam Warżawa)
Astra Zeneca. (Zdj. PAP/Adam Warżawa)

Osobom poniżej 30. roku życia, tam gdzie jest to możliwe, zostanie zaoferowana alternatywa wobec szczepionki na Covid-19 firmy AstraZeneca – zdecydowała w środę brytyjska Wspólna Komisja Szczepień i Immunizacji (JCVI)

Decyzję taką podjęto po rekomendacji MHRA, regulatora rynku leków, z powodu podejrzeń, że szczepionka może powodować rzadkie przypadki zakrzepów krwi.

Jak zaznaczono, osoby poniżej 30. roku życia, które już dostały pierwszą dawkę szczepionki firmy AstraZeneca, powinny bez zmian przyjąć również drugą dawkę.

Wskazano też, że korzyści ze szczepionki znacząco przewyższają zagrożenia. (PAP)

5 KOMENTARZE

  1. Wskazano też, że korzyści ze szczepionki znacząco przewyższają zagrożenia… skorzystał ostatnio pan Krawczyk- choć fajzerem go wzięto, ale też wiele nauczycielek w Polsce…oraz posłanka PO …c.d.n

  2. Pfaizer jest skończony. Wystawiony na boczny tor bo domagał się zastawienia majątków za brak wpłaty za dostarczony preparat terapii genowej. Szantaż nie wyszedł w wielu państwach więc teraz zmiana nazwy niczego nie zmienia. Polska jednak promuje produkt, czekam na Niedzielskiego kiedy się zaszczepi by posłuchać w ostatnim słowie jak o nim ślicznie mówią.

  3. „Korzyści ze szczepionki znacząco przewyższają zagrożenia” oznacza to że mało ważne kogo szlag trafi, – Boga do tego nie mieszajcie, produkt zawiera dodatki z ludzkich abordowanych płodów i jest moralnie nie do przyjęcia. Tylko Kościół głosi że można, świadomość przeciwnie. Odejdzie 50-200, i co z tego skoro 1 milion przeżyje ale i tak wtórnie zapadnie na covid-19

  4. To liski chytruski – jak młody ma zakrzepicę, to można domyślać się skutków ubocznych, jak ma to starszy człowiek, to prawie normalka, przynajmniej tak można głosić. Wyraźnie wzorują się na niemcach.

Comments are closed.