Wyłudził tysiące euro od Polaków pracujących w Holandii. Mieli płacić za usługi, których nigdy nie dostali

Euro
Fot. ilustr. euro Wikipedia

Pośrednik wynajmujący w Holandii mieszkania migrantom zarobkowym z Polski wyłudził od nich tysiące euro. Sprawa została zgłoszona policji – poinformował dziennik „NRC”. Z artykułu wynika, iż co najmniej siedmiu Polaków przez prawie dwa lata zapłaciło pośrednikowi tysiące euro poza należnym czynszem.

W podpisanym kontrakcie oferowano im pakiet usług za około 300 euro miesięcznie. Usług, których nigdy nie chcieli i z których nigdy nie korzystali, np. pomoc w tłumaczeniach czy ubieganie się o pozwolenie na parkowanie – podaje dziennik.

Polacy przekazali pieniądze na konto firmy pośrednika. Dziennikarze „NRC” uzyskali dostęp do wyciągów bankowych, umów najmu i innych dokumentów siedmiu polskich migrantów zarobkowych, które to potwierdzają.

Opisywany pośrednik zaprzecza, że doszło do oszustwa. – Polacy świadomie podpisywali umowę – powiedział dziennikowi. Dodał, że „pakiet relokacyjny” był przez nich „szeroko wykorzystywany”.

Sprawa została zgłoszona na policję przez Fundację Samen Onze Solidariteit (SOS), która zajmuje się pomocą migrantom zarobkowym z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

„Okropna forma oszukiwania polskich najemców” – czytamy na profilu organizacji na Facebooku. Fundacja pracowała nad zgromadzeniem materiałów w sprawie oszustwa przez ponad dziewięć miesięcy – wynika z jej postu.

„NRC” informuje, że Vivada Properties, firma będąca wścieleniem nieruchomości, wysłała w lutym br. pismo do 25 najemców, którzy prawdopodobnie również zostali obciążeni dodatkowymi kosztami.

„Chcielibyśmy zwrócić państwu uwagę, aby natychmiast wstrzymać te płatności, ponieważ są one niezgodne z prawem” – cytuje pismo dziennik.

Dyrektor zarządzający firmy, Victor van Bommel, powiedział „NRC”, że jest dla niego całkiem jasne, że doszło do oszustwa.

8 KOMENTARZE

  1. Brawo!! Rabac w poroze wyborcow Konfederacji ile sie da!!
    Mikke wam Lichtenstein utworzy jak Bolek japan nr 2. Bu ha ha ha ha ha

  2. planowana jest likwidacja lub znaczne zmniejszenie odliczenia w PIT składki zdrowotnej. Drugim ruchem jest podwyżka kwoty wolnej do 30 tys. zł, o czym pisało juz (ocenzurowano) Trzecim – podniesienie progu podatkowego z obecnych 85 tys. zł do 120 tys. zł (co byłoby pierwszym takim posunięciem od kilkunastu lat). Te zmiany to uzupełnienie do obniżonej już z 18 do 17 proc. pierwszej stawki PIT.

  3. A to przypadkiem nie takie „polaki”, które nad Wisłą kradły kury i żarły gruz? To, że posługuje się polskim paszportem i mruczy mniej więcej po polsku, nie oznacza jeszcze, że to Polak.

  4. Pojedzie taki prawdziwy Polak,katolik,patriota bez jezyka,w swiat i trzody narobi. Gdzie Konfederacja? Polske opluwaja i opinia szargaja,prawdziwi Polacy,patrioci,katolicy?

Comments are closed.