21-letni imigrant pogryzł policjantów w autobusie

Montigny les Cormeilles Fot. Wikipedia

W Montigny-lès-Cormeilles w departamencie Val-d’Oise funkcjonariusze policji próbowali zatrzymać w autobusie 21-letniego imigranta z Mali. Jego reakcji jednak nie przewidzieli. Młody człowiek zaatakował ich i… pogryzł.

Sceny przemocy to niemal codzienność Francji. Także ataki na policjantów zdarzają się coraz częściej. 21-letni Malijczyk, który przebywa nad Sekwaną nielegalnie, zareagował jednak zaskakująco.

Zaczęło się od tego, że trzech policjantów interweniowało w autobusie wobec migranta, który odmówił założenia maski. Wcześniej groził kierowcy, który zwrócił mu uwagę. Funkcjonariusze policji z Ermont zauważyli po przybyciu na miejsce, że pasażer uszkodził pleksi oddzielające kierowcę od pasażerów.

Nakazali agresorowi założenie maski, ale mężczyzna odmówił. Później splunął na funkcjonariusza. Doszło do próby zatrzymania, w czasie której Malijczyk ugryzł drugiego policjanta do krwi. Policja użyła nawet paralizatora, ale i to jeszcze nie uspokoiło krewkiego migranta.

Dopiero po dłuższej szarpaninie udało się założyć mu kajdanki. Ponieważ w czasie bójki został lekko ranny w głowę, więc przewieziono go do szpitala. Ranni są też dwaj policjanci, a trzeci ma lekkie urazy.

W szpitalu Malijczyk odmówił badania i pobrania próbki krwi. To znowu skomplikowało sprawę, bo chodziło o ustalenie, czy gryząc do krwi policjanta czasami go czymś nie zaraził. Krewki pasażer został zatrzymany.

Policja ustaliła jego tożsamość i okazało się, że nie ma prawa pobytu we Francji. Poza tym to osobnik znany już organom ścigania. 21-letni Malijczyk miał stanąć przed sądem we wtorek 6 kwietnia, ale jego proces został ostatecznie odroczony do 25 maja.

Gryzienie policjantów nie jest codziennością, ale takie przypadki się zdarzają. W styczniu tego roku nielegalny migrant z Afganistanu pogryzł policjanta w czasie próby ucieczki przed deportacją z ośrodka retencyjnego w Melun.

Źródło: Valeurs Actuelles/ Actu 17

14 KOMENTARZE

 1. 70% męskiej populacji Somalii jest umysłowo chora. Przeważa schizofrenia.
  W reszcie Afryki nie jest wiele lepiej. Kazirodztwo oraz warunki życia to jedne z przyczyn

  Teraz importują tych wariatów masowo do Europy.
  I to nie jest w ramach azylu politycznego, o którego nadużywanie toczy się debata
  To toczy się w ramach planowanej akcji rasowej wymiany społeczeństwa, resettlement
  Zwożą ich w nocy samolotami głównie z Turcji, Grecji (Kreta) i Egiptu

  Dlaczego o tym nikt nie pisze w gazetach?

 2. Pamiętam wycieczkę do zoo we Wrocławiu, wtedy u państwa Gucwińskich i muszę napisać, że wszystkie małpy jakie tam spotkałem – szympansy, orangurany i goryle, to byli wyjątkowi gentelmani ;)

  • Widocznie z tej przyczyny, że z kim przestajesz, takim się stajesz. Nie dotyczy to innych małp poza tymi trzymanymi w ZOO. Stąd należy wnioskować o przydrutowanie imigrantom stalowych kagańców, oraz prowadzanie ich raz w tygodniu do Filharmonii.

 3. Wydawalo mi sie ze to Francuzi wynalezli gilotyne ….
  Najwyzszy Czas zeby sobie o tym przypomnieli…

Comments are closed.