Będzie wojna? Prezydent Ukrainy jedzie na front, minister Rau składa „nadzwyczajną, pilną” wizytę w Kijowie

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski udał się na pierwszą linię konfliktu z prorosyjskimi separatystami na wschodzie kraju. Od kilku dni nasilają się tu starcia zbrojne. Rosja w ramach ćwiczeń skoncentrowała na północnych granicach Ukrainy i na Krymie swoje wojska.

„Głowa państwa odwiedzi stanowiska, na których w ostatnim czasie zawieszenie broni było systematycznie łamane” i gdzie „zostali zabici i ranni” ukraińscy żołnierze – poinformował Kijów.

Kolejny ukraiński żołnierz zginął w czwartek rano w rejonie Doniecka po ostrzale z moździerzy i artylerii. W tym kontekście ukraiński prezydent wzywał NATO do przyspieszenia akcesji swojego kraju, aby wysłać Rosji „mocny sygnał”.

Zachód udaje, że nie słyszy. Oficjalnie jednak wyrażono „zaniepokojenie ruchami wojsk rosyjskich”. Najmocniejsza jest reakcja w Polsce. Minister spraw zagranicznych RP Zbigniew Rau składa w czwartek „nadzwyczajną, pilną” wizytę w Kijowie.

Berlin i Paryż wezwały natomiast do „powściągliwości”, chociaż Niemcy bardziej interesują się obecnie zakupami rosyjskiego „Sputnika”. Jak twierdzi przecież poseł Pomaska, swój przydział szczepionek oddali przecież… Polakom.

Źródło: AFP/ PAP

31 KOMENTARZE

  • Mogliby chociaż spróbować postawić banderowcom jakieś warunki poparcia,ponegocjować,ale nie. W ich grze wszystko jest za darmo.

 1. Pocieszające jest to, że kacykowie z Polski, dogadają się z władcami Chachołandii bez tłumacza, bo w żargonie jidysh.

 2. …ktoś nas pcha do wojny – ale ani to Rosjanie, ani Ukraińcy – więc któż to może być? Czyżby ten, co zwykle – usiłuje doprowadzić do oczyszczenia sobie przestrzeni życiowej…?

 3. Pimpuś Rau rzeczywiście myśli, że ma coś do powiedzenia w sprawie…Boże ! Jacy głupcy i naiwniacy rządzą w tym kraju ?
  A czy w ogóle istnieje jeszcze Polska ?

 4. Jeżeli ta polskojęzyczna banda rządowo sejmowa chce nas wciągnąć w konflikt to oczywiście niech w nim bierze udział .Niech zabierze ze sobą swoje rodziny wraz kapelanami na przedzie i uda sie na front . My Polacy zostaniemy w domu.

 5. JA TYLKO PYTAM.KOGO w imię Rusofobi broni Polski ( czy na pewno Polski?) nie—-Rząd??????????? .Toż to są SPADKOBIERCY UPA.A kiedy zwrot Obwodu Lwowskiego???? JA TYLKO PYTAM.

 6. Przecież Juźiek Bida podkręcił Żelaźniaka,a i NATO ( szef ) zapewnił banderowców o swoim poparciu.Polacy,Niemcy,Anglicy I Amerykanie( instruktorzy wojskowi) są na Ukrainie od kilku dobrych lat.Polska wysyła na Ukrainę koce,kamizelki przeciwodłamkowe,kuloodporne,hełmy i porcje żywnościowe od wielu lat.Jankesi za póldarmo sprzedaja broń,Niemcy dostarczają za połowę ceny sprzęt precyzyjny,czego chcieć więcej?-wojny,nastąpi zapotrzebowanie na różnoraki sprzęt.Takie mam zdanie.

 7. Duda, Morawiecki, i ten piesek Zbynio Rau mają wytyczne z UE między innymi od warchoła Tuska na zrobienie jak największej zadymy z Ukrainą bo nie wyszło z Syrią. Tu ma być gorąco pod naszym domem. Ukraina ma należeć do UE co powiększy jej granice i to w tempie piorunującym. Będziemy w konflikcie z Federacją Rosyjską bo takich mamy debilnych politykierów. Mogliby się dużo nauczyć od Ławrowa unijne przydupaski

  • „Mikke nie powstrzyma kumpla Putina” – brawo, w końcu ktoś tu napisał dokładnie jak Ja myślę. Ciężko znaleźć na tym portalu krytykę Rosjan. Ciągle tylko Upowcy, Banderowcy,
   głupi PiSowski rząd itd itp. Dziwne, że osoby na tym portalu bardziej tłumaczą Putina niż go krytykują. Można odnieść wrażenie, że jest taki super, że powinien być prezydentem Polski.

 8. Cwaniaki z berlinka każą szczekać polskiemu kundelkowi a jak ryknie misio ze wschodu to kopną kundla do jego paszczu takich mamy mężów stanu

 9. Mamy i tak szczęście że nie plącze się w sprawie Radzio z mordą kata. Te małe szyszątka z drzewa akacji zakwitającego złotymi kwiatkami czyli UE, nie mogą podnieść wzroku bez wytycznych a na swój rozum nijak nie mogą liczyć. Możemy spać spokojnie z takimi pioneczkami Ławrow radzi sobie na dzień dobry w rozprostowywaniu ramion i ziewnięciu.

 10. Ukry cały czas też prowadzą działania zaczepne, nie przestrzegają postanowień z Mińska tak samo jak Rosjanie, kilka dni temu zginęło dziecko zastrzelone z ukraińskiego drona, Ukraina kupiła takie drony od Turcji, a u nas cisza w mainstreamie, bo chcą nas wepchnąć do wojny i to w obronie banderlandu, oszaleli.

  • 100/100 Nie, nie oszaleli! To „tylko” ciąg dalszy eksterminacji Narodu Polaków w NASZYM! kraju i za nasze pieniądze przez obce polskojęzyczne przybłędy!!…

 11. Zgaduje że „separatysci” stukną komika i Ukrainu będzie miała swoją wymarzoną wojnę. Na pierwszy ogień ruszy patriotyczna młodzież, która mogłaby mieć zastrzeżenia do rychłej wymiany elit z chachłackich na chazarskie.

 12. uważam że nie możemy spać spokojnie,-bo ,,nasze elity obecnie żondzonce” robią głupoty jedna za druga.Oni uciekną,a my???

 13. Wytłucij UPA, chabady lubitze, Putin wsazał, Ławrow powiedzjał, Polak uwidzjał. Resta nazad w okopy zaciajic se na Morawietzki, w zad onemu cipionka a Polska wolnyje kraina.

Comments are closed.