Europejski Trybunał Praw Człowieka za przymusem szczepień. Precedensowy wyrok?

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: ABEL F. ROS | Qapta.es
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: ABEL F. ROS | Qapta.es

Znajdujący się pod silnym wpływem organizacji Sorosa ETPC uważa, że ​​obowiązkowe szczepienia są „konieczne w społeczeństwie demokratycznym” i nie chodzi tu nawet o Covid-19.

Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) rozpatrywał sprawę rodziców dzieci z Czech, którym odmówiono przyjęcia do przedszkola z powodu braku szczepienia. W czwartek 8 kwietnia, Trybunał uznał, że ​​obowiązkowe szczepienia są „konieczne w demokratycznym społeczeństwie”.

To wstęp do przymusowych szczepień na koronawirusa. „Wyrok ten wzmacnia możliwość obowiązkowego szczepienia w warunkach obecnej pandemii Covid-19” – skomentował zresztą ten fakt Nicolas Hervieu, francuski prawnik specjalizujący się w orzeczeniach ETPC.

Ten wykładowca Sciences Po w Paryżu dodał, że Trybunał pozostawia państwom tylko pewien margines swobody w polityce szczepień. „Ogólny konsensus” w sprawie korzystnych skutków szczepień ma być zabezpieczony ich „ścisłą kontrolą naukową”.

Dlatego sędziowie poparli „zasadę solidarności społecznej”, która pozwala uzasadnić narzucenie szczepień wszystkim obywatelom, nawet tym, którzy nie czują się zagrożeni.

W swoim wyroku ETPC uznał, że obowiązkowe szczepienia dzieci w Republice Czeskiej przeciwko dziewięciu chorobom wie stanowi naruszenia postanowień Europejskiej Konwencji Praw Człowieka dotyczących „prawa do poszanowania do życia prywatnego ”.

Jego zdaniem „polityka szczepień ma słuszny cel, jakim jest ochrona zdrowia i praw innych osób, ponieważ chroni zarówno tych, którzy otrzymują te szczepionki, jak i tych, których z pewnych powodów nie można zaszczepić”. Skutki wyroku będą dalekosiężne.

Źródło: AFP

Prenumerata NCZ! z prezentem

31 KOMENTARZE

 1. B A N D Y C I IV REICH ostateczne rozwiązanie kwestii Sławian depopulacja za pomocą szczepień wystraszonych i zaprogramowanych przez Telavizje ! skoro przymus Zatem Wojna

 2. Fałszywcy Konfederaci, na razie siedzą okrakiem na płocie i kalkulują gdzie zeskoczyć. Ich oficjalne stanowisko, dla swoich wyborców rzecz jasna, jest takie – róbta co chceta. Tak, jakby można było oczekiwać podejmowania rozumnych decyzji, przez wyborców Konfederacji. Nie wątpię, że teraz Konfederaci popłyną z prądem i pierwsi nadstawią się do wydymania.

  • Dlaczego nie pójdziesz na swoje podwórko, czyli forum GW? Lubisz obnażać swoje frustrację przed tym którzy brzydzą się toba? To przypadek kliniczny.

  • Ciekawe spekulacje. Ale to tylko spekulacje, bez zadnych faktow. Prawdopodobnie bardziej projekcje wlasnych lękow lub moze marzen. Ale to juz problem dla psychoanalityka, a ja nim nie jestem. Widac uzewnetrznianie swoich przemyslen pomaga czlowiekowi. Jak sesja na kozetce. A przynajmniej nie musi placic.

  • Panie R czego sie pan tu wyszczególniasz? Żeby ukurwiać Konfe? -przecież to dziecinne. Żeby opluskwiać Konfę? to słabe. Żeby się dowartościowywać? Żeś taki prawy i patriota więc kłujesz palcem prawdy w chore z nienawiści konfederacke oczy? Najpewniej jednak „dla kasy, Panie, dla kasy”…
   Powiem ci bajkę o wężu: „Ssssssss..(pierdalaj)”

 3. Przesłanie do wszelkiego lewactwa unijnego i nie tylko: nikt nie będzie decydował o moim ciele ani wstrzykiwał różnych preparatów to są czasy z epoki doktora Mengele Takich jak ja jest miliony i zbrojne będziemy bronić wolności Wasza kasa organizacje nic wam nie dadzą

 4. A co z przymusem szczepień preparatami, które nie zostały przebadane do końca jak Pfizer, Moderna, AZ,wszystkie firmy nadal prowadzą badania kliniczne, już widać, że AZ powoduje katastrofalne skutki u niektórych szczepionych a ochronę daje na krótko, jeśli w ogóle.. Wyrok nie może być sprzeczny z Kodeksem Norymberskim a pod to podlega obecne działanie rządów eksperymentujących na obywatelach.

 5. Moje cialo, moj wybor.

  Lewackie myslenie dopuszcza paradoksy.
  Moge zabic male stworzenie w swoim ciele, nawet wbrew mezowi.
  Ale gdy nie chce sie szczepic to juz dobro innego czlowieka jest wazne.
  Depopulacja w tempie expresowym

  • Czy przypadkiem artykuł dr. Colemana nie działa na rzecz Agendy 21? Jego celem może być jeszcze większe wystraszenie ludzi i doprowadzenie za jednym zamachem do atomizacji społeczeństw. Ze strachu sami nałożymy sobie areszt domowy. Myślę sobie, że najmądrzej podążać trzeba za Zemstą Fredry „niech się dzieje wola nieba z nią się zawsze zgadzać trzeba”. Bo w przeciwnym wypadku nie będziemy mieli życia za życia. A sataniści osiągną swój cel.

 6. „…W czwartek 8 kwietnia, Trybunał uznał, że ​​obowiązkowe szczepienia są „konieczne w demokratycznym społeczeństwie”.” Rodzice – Czesi przegrali tylko dlatego, że to Słowianie!? Dlaczego „Trybunał” nie wspomniał, że w innych krajach UE nie ma w ogóle obowiązkowych szczepień poza krajami tzw. bloku wschodniego!? Ruszcie Słowianie swoje leniwe tyłki i przynajmniej przeczytajcie „Szczepienia obowiązkowe – tego nie dowiesz się od lekarza…” Tak samo powinni przeczytać „Kodeks Norymberski”!!

 7. Wystarczy jak jakiś ważny rabin oznajmi światu, że szczepienie nie jest koszerne. Natychmiast Trybunały zmienią zdanie.

 8. Zważcie o co poszło? O przyjęcie do przedszkola. Pewnie jeszcze państwowego. Jak rozumiem nie poszło o wolność, tylko o dostęp do „michy”. Ja chętnie nie posłałbym dzieci do przedszkola, gdybym dzięki temu mógł wychowywać je sam, bez pomocy państwa. Niska cena za wolność.

 9. Czekamy na wyroki uznające eutanazję czy tam pobieranie organów dla bardziej wartościowych członków społeczeństwa za zgodne z prawami człowieka.

Comments are closed.