Joe Biden prezentuje plan ograniczenia posiadania broni. Metoda… salami

Przyczyny morderstwa nie sa na razie znane. Foto: Pixabay
Przyczyny morderstwa nie sa na razie znane. Foto: Pixabay

Prezydent Joe Biden ujawnił środki mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania broni w Stanach Zjednoczonych. Temat wraca po każdej strzelaninie, ale pomimo konstytucyjnej gwarancji posiadania broni, Demokraci amerykańscy w tym punkcie hasła „Konsty-tucja” nie lubią.

Urzędnicy administracji Bidena ujawnili kilka szczegółów jego planu. Ma obejmować 6 punktów i wykorzystać do „walki z przemocą z użyciem broni”… obostrzenia sanitarne związane z pandemią.

Na cenzurowanym znajdą się egzemplarze broni chałupniczej, które nie posiadają numeru seryjnego. Prezydent chce też większego wsparcia dla agencji zaangażowanych w walkę z przemocą. Zażąda też pierwszego całościowego raportu o handlu bronią palną w Stanach Zjednoczonych od 2000 roku.

To pierwsze kroki, ale takie działania i raporty to zawsze rodzaj testu i przygotowanie do mocniejszego uderzenia. Na razie więc nie oczekuje się, ze Biden podejmie jakieś poważne kroki w celu zaostrzenia przepisów dotyczących posiadania broni.

Od pewnego czasu pojawiają się postulaty sprawdzania nabywców lub zakazu sprzedaży rodzajów broni, które są często używane przy różnego typu masowych zabójstwach. Urzędnik Białego Domu podkreślił, że te środki, które Joe Biden podejmie wraz z ministrem sprawiedliwości Merrickiem Garlandem, to tylko „pierwsze” kroki. Wybrali metodę… salami.

Nieoficjalne informacje mówią, że prezydent powoła Davida Chipmana na szefa agencji kontroli broni, materiałów wybuchowych, tytoniu i alkoholu (ATF). Chipman to znany zwolennik wprowadzania zakazów posiadania broni.

Wcześniej, po strzelaninach w Georgii i Kolorado, Biden wezwał Kongres do wprowadzenia zakazu sprzedaży karabinów szturmowych i przyjęcia przepisów o weryfikacji nabywców. Jednak nawet wśród Demokratów, ów apel został przyjęty bez entuzjazmu.

Źródło: AFP/ Le Figaro

19 KOMENTARZE

  • „Dramatyczne Skutki Ataków Laserem – Wypustki Nerwu Wzrokowego Zostały Przypalone” – (Wideo + Tekst 07-03-2021)

   „Dramatyczne Skutki Ataków Laserem” – (Wideo 07-03-2020)

   „Laser Attack! Oślepiał Samolot Laserem Podczas Lotu” – (Wideo – 03-10-2019)

   „LASER To Nie Jest Zabawka” – (Wideo – 27-09-2019)

   • „Bezpieczeństwo Laserów: Nowe Wartości Dopuszczalne Określone w Normach Stanowią Problem dla BHP”

    Znajdziemy je w urządzeniach elektronicznych użytku domowego, narzędziach pomiarowych i budowlanych oraz w wyrobach typu „zrób to sam”
    Wiele z nich jest bardzo wysokiej wydajności (klasy 4)
    Obecnie stosowanie wskaźników laserowych przez osoby prywatne coraz częściej powoduje obrażenia oczu i oślepienia…

    • „Kraków. 38-latek oślepiał pilotów laserem. Urządzenie schował w szafce z ubrankami dla dzieci” – (Tekst + Wideo 25-03-2021)

     …Jak podaje Małopolska Policja, moc tego urządzenia emituje na tyle niebezpieczne światło, że może spowodować trwałe uszkodzenie wzroku W PRZYPADKU TRAFIENIA TYM LASEREM W OKO, a jego zasięg sięga nawet do 10 kilometrów.

     • „… Jak relacjonowali Piloci śmigłowca wojskowego z Jednostki Wojskowej 4328 w Balicach, w celu uniknięcia kontaktu oczu z laserem zmuszeni byli odwracać wzrok, a nawet zmieniać kierunek lotu śmigłowca…”

  • Biali w RPA broń mają, zwłaszcza poza miastami. I co? I g***no im to daje, skoro rząd postanowił ich zniszczyć. Naprawdę myślisz że kilkanaście milionów rewolwerów i karabinów w rękach ludzi ćwiczących raz w miesiącu powstrzymałoby np. transportery opancerzone?

   • Tak.
    Ostatnie wojskowe masakry cywilów były w państwach typowo sowieckich… A i populacja była w zasadzie mikroskopijnie uzbrojona.
    Albo w Afryce przez zbrojne bandy niby państw, ale tutaj też zwykli cywile nie mają pieniędzy choćby na 0.38 z pełnym bębenkiem…

 1. Stary Joe podjął tą decyzję po konsultacji ze znanym na całym świecie przeciwnikiem posiadania broni – starym Jarosławem.

 2. Na pewno południowe stany (wyłączając Kalifornię), Montana, Ohio nie pozwolą, co do reszty, nie założyłbym się.

 3. Chazarska mafia prowadzi operację o nazwie „prezydentura Bidena” sam Biden ma chorobę Alzhimera, demencję, problemy z chodzeniem …
  gra z ograniczaniem dostępu do broni którą robią od lat za pomocą kontrolowanych Demokratów, Republikanów, do tego fałszywa pandemia, mieszanie na Bliskim Wschodzie, Ukrainie …

Comments are closed.