Kolejne ruchy Putina. Siły rosyjskiej Flotylli Kaspijskiej skierowano na Morze Czarne

Defilada floty kaspijskiej w 2012 roku. Fot. Wikipedia
Defilada floty kaspijskiej w 2012 roku. Fot. Wikipedia

Ponad 10 jednostek desantowych i artyleryjskich rosyjskiej Flotylli Kaspijskiej opuściło bazę w Machaczkale i zmierza na Morze Czarne. O przemieszczeniu sił informują prasowe rosyjskiego Południowego Okręgu Wojskowego.

Zapewniły, że przerzucanie tych jednostek odbywa się w ramach „sprawdzianu kontrolnego”. Załogi Flotylli Kaspijskiej „wezmą udział we wspólnych ćwiczeniach morskich wraz z siłami Floty Czarnomorskiej”.

„W celu sprawdzianu gotowości do odparcia desantów morskich i powietrznych zaangażowano oddziały piechoty morskiej i wojsk ochrony wybrzeża Floty Czarnomorskiej i Flotylli Kaspijskiej” – głosi komunikat służb prasowych.

Oświadczyły one, że sprawdziany odbywają się zgodnie z rocznym planem przygotowania wojsk. Jednak to kolejny element koncentrowania sił rosyjskich przy granicy z Ukrainą. Rozpoczęło się ono po nasileniu starć pomiędzy armią ukraińską i prorosyjskimi separatystami w Donbasie, na wschodzie Ukrainy.

Źródło: PAP

10 KOMENTARZE

  1. Ukraińce ruszyli na separatystów żeby sprowokować ruskich. Kasa się kończy, kraj się sypie, ludzie mają dość. A na wojnie, wiadomo…

  2. Panowie, a którędy te „siły”, czyli OKRĘTY idą z Kaspii do m. Czarnego? Pokażcie zdjęcia , jak na nóżkch idą.. To ciekawe!

    • Te „10 jednostek desantowych i artyleryjskich rosyjskiej Flotylli Kaspijskiej” może płynąć w górę Wołgi, potem kanałem Wołga-Don, a następnie Donem do morza Azowskiego. To pewnie z 1000 km wodą i nieco kosztowna taka „pokazucha” jest, ale tą drogą wodną na codzień pływają statki o gabarytach i zanurzeniu znaczniejszym niż te które Putin wysyła z morza Kaspijskiego na Czarne.

    • Trza się trochą znać i poszukać a nie polewkę robić z czegoś co jednak jest już dawno wymyślone i działa w praktyce

  3. W artykule nic nie było o „okrętach”, tylko o „załogach” , „jednostkach” i „oddziałach”. Nie potraficie czytać ze zrozumieniem?? Ludzie przez Kaukaz jakoś przelezą.

    • Artilieristy, Putin dał prikaz? Mają być relokowane jednostki artyleryjskie. Artyleria dziś jest lufowa i rakietowa, znaczy w akwenie kaspijskim jakieś nowoczesne kanonierki i kutry rakietowe. Krążowników rakietowych tam chyba nie mają. Relokowanie samych załóg takich okrętów byłoby mało sensowne. Bo i po co? Żeby pływali po morzu w kajakach i pokrzykiwali pif, paf?

Comments are closed.