Księża w areszcie za zbyt dużą liczbę wiernych na mszy świętej

Kościół paryski Saint-Eugene-Saint-Cecile Fot. Twitter

Francuscy politycy podejrzewani są o łamanie zasad sanitarnych, które sami ustanowili. Chodzi o tzw. „podziemne przyjęcia”. Po reportażu telewizji M6, prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie nielegalnych i regularnych obiadów gromadzących osoby publiczne. Do aresztu trafili jednak księża za Eucharystię.

Wielkanocna Msza św. w paryskim kościele Saint-Eugène-Sainte-Cécile zgromadziła dużą liczbę wiernych.

Przekroczono limit, ale dwóch duchownych w areszcie policyjnym to już o krok za daleko.

Najpierw skandalicznie „odciął się” od tej Mszy arcybiskup Paryża, a później nawet wdrożył nawet przeciw proboszczowi dochodzenie kanoniczne.

Państwo wszczęło z kolei już dochodzenie karne. Dwóch duchownych zostało 8 kwietnia zatrzymanych przez policję za nieprzestrzeganie zaleceń zdrowotnych.

Prokuratura postawiła im zarzuty m.in. „umyślnego narażania życia innych osób”. Z kolei diecezja mówi o postępowaniu kanonicznym i „zwalczaniu nadużyć”. Proboszcz parafii ks. Marc Guelfucci znajduje się więc pod podwójną presją.

Tłumaczy, że księża nie spodziewali się tak dużego uczestnictwa wiernych. Zapewniono w tym czasie 5 dodatkowych Mszy i dodaje, że nie może wyganiać wiernych z kościoła. Zatrzymanie księży potępił też znany polityk prawicy Philippot:

11 KOMENTARZE

  1. Do lamiacych prawo gornikow,swego czasu Mikke do strzelania do nich nawolywal.

  2. Zauważyłem że w komentarzach pojawiło się dużo wysłańców z PO i PiS u nazywających sympatyków konfederacji ruskimi onicami itp. to cieszy…te głąby żyjące zwykle z cudzej pracy a najczęściej z podatków sami nie generując żadnego PKB są aktywne oddelegowane bo Konferencja idzie w górę

  3. W Irlandii z meczetami nie wiem jak jest teraz bo wszelkie osrodki kultu mialy byc zamkniete. Jednak kilka miesiecy temu gdy koscioly objete byly restrykcyjnymi sankcjami co do limitu wiernych, w meczetach nikt sie jakimis glupimi ograniczeniami nie przejmowal co tez mozna obejrzec na youtubie. Male salki a silamistow po 200 sztuk. Niech im jakis mason z rzadu podskoczy…

Comments are closed.