Minister Rau daje gwarancje Ukrainie? Zaskakująca deklaracja polskiego MSZ w Kijowie

Zbigniew Rau. Foto: wikimedia/sejm.gov.pl
Zbigniew Rau. Foto: wikimedia/sejm.gov.pl

Ukraina nie jest osamotniona w obronie swej suwerenności, integralności terytorialnej i nienaruszalności granic – oświadczył polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podczas czwartkowej wizyty w Kijowie.

„Minister Zbigbniew Rau zapewnił, że Ukraina nie jest osamotniona w obronie swej suwerenności, integralności terytorialnej i nienaruszalności granic” – podało polskie MSZ.

Wcześniej MSZ poinformowało, że ministrowie spraw zagranicznych Polski Zbigniew Rau i Ukrainy Dmytro Kułeba omówili „zagrożenia dla pokoju w Europie wynikające z eskalacji napięcia wzdłuż północnego i wschodniego odcinka granicy Ukrainy i na okupowanym Krymie oraz z budowy Nord Stream 2”.

Jak dodano, podczas wizyty minister Rau podkreślił: „Ukraina ma prawo się bronić!”.

Na początku czwartkowego spotkania Rau i Kułeba oddali cześć pamięci tysięcy ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainie pod murami Soboru Michajłowskiego w Kijowie.

W Donbasie, gdzie w lipcu 2020 roku weszło w życie zawieszenie broni, obserwowana jest eskalacja konfliktu. Według strony ukraińskiej Rosja zwiększa liczebność swych wojsk przy granicy z Ukrainą.

Źródło: PAP

54 KOMENTARZE

 1. W zasadzie Rosjanie mają rację. Póki wariaci ganiają za maseczkami i szczepioneczkami można ich szybko i tanio zoperować. Jak Ruscy ruszą to przejadą przez tą galaretę i zatrzymają się na Atlantyku.

 2. czy my się kiedyś obudzimy z letargu, przegonimy tych przebierańców z pseudoelit
  i stworzymy polski rząd (chyba pierwszy od 300 lat)

 3. Jak na ministra patrzę to jak bym widział Louisa de Funes. Idealna twarz do tego rządu pełnego sprzeczności i parodii.

 4. „Na początku czwartkowego spotkania Rau i Kułeba oddali cześć pamięci tysięcy ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainie pod murami Soboru Michajłowskiego w Kijowie.”

  Co to jest, sommersiaki-smieciaki? PAP jak CNN, wy jak PAP.

 5. Po rozpadzie ZSRR na Ukrainie zostały bazy nuklearne. Ukraina w zamian za obietnice nienaruszalności granic (swoją drogą strasznie głupia decyzja) zgodziła się na oddanie tej broni. Niech teraz państwa „Zachodu”, które wtedy dawały gwarancje Ukrainie ją bronią, a nie Polska. Działania naszego MSZ mogą nas tylko doprowadzić do wojny, którą musimy przegrać.

 6. Jak zwykle Polacy wyzwolą Ukrainę spod okupacji Rosyjskiej …a co !!!…my wyzwalamy wszystkie uciśnione narody ….tylko kto nas wyzwoli ????

 7. Ukraina musi zostać w końcu przyjęta do NATO, jak ją zostawimy samą to zanim się obejrzymy Rosja wchłonie resztę Ukrainy, potem państwa bałtyckie an na końcu Polskę!

Comments are closed.