Modrzejewski, Sommer: Brud i zdrowie – Hindusi dają nam przykład? [VIDEO]

Foto: Tomasz Sommer Extra

Czeska karuzela ministrów zdrowia kręci się w najlepsze. O zamieszaniu wokół szczepionek i nie tylko opowiadał Zbigniew Modrzejewski.

Zbigniew Modrzejewski był gościem programu Tomasz Sommer Extra. Jednym z tematów rozmowy była karuzela ministrów zdrowia w Czechach.

Od początku pandemii Czesi mają bowiem już czwartego szefa tego resortu. Ostatnia zmiana nastąpiła w środę, gdy prezydent Milosz Zeman odwołał Jana Blatnego.

Minister Blatny stracił stanowisko w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Zdaniem czeskich mediów, o wyrzuceniu z resortu zadecydował sprzeciw wobec rosyjskiej szczepionce na COVID-19 – Sputnik V.

Prezydent mianował nowym szefem resortu Petra Arenbergera. Nowy minister nie widzi przeciwskazań wobec wprowadzeniu szczepionek z Rosji.

Już w czasie zaprzysiężenia nowego ministra prezydent stwierdził że blokowanie szczepionek ze Wschodu, szczepionek, które nie są uznawane przez instytucje UE jest szkodliwe.

„Kto w ten sposób postępuje szkodzi Republice Czeskiej. Przejmuje odpowiedzialność za ludzi, którzy umierają w związku z brakiem szczepionek i powolnym szczepieniem” – powiedział Zeman i stwierdził, że rosyjską szczepionkę Sputnik V kupują Niemcy oraz Austria.

„To jest człowiek mocno ukorzeniony” – zażartował z nazwiska i pochodzenia nowego ministra Modrzejewski. Z kolei dr Tomasz Sommer zwrócił uwagę na to, że nowy minister był podejrzewany o bycie tajnym agentem, a w przeszłości był członkiem Komunistycznej Partii Czechosłowacji.

Źródło: Tomasz Sommer Extra

5 KOMENTARZE

    • Co mają wspólnego takie Arenbergery ze wzgórzami Golan? Typ chazarski, nie semicki, Talmud, nie Tora i jidisz nie hebrajski.

  1. Co wy tu wypisujcie,albo agent,albo członek partii-nie mógł być jednocześnie jednym i drugim,bo był zakaz werbowania agentów wśród partyjnych

  2. Modrzejewski spadl do poziomu Sommera i razem psuja powietrze przez godzine nie mogac zdobyc sie na nic godnego wysluchania. Modrzejewki, blaznisz sie. Sommer juz dawno to zrobil. Spadajcie obaj dalej.

Comments are closed.