Polacy zasmucili Morawieckiego. Spada skłonność do szczepień. Premier postraszył 40-latków

Premier Mateusz Morawiecki i jego Narodowy Program Szczepień. Foto: PAP/nczas.com
Premier Mateusz Morawiecki i jego Narodowy Program Szczepień. Foto: PAP/nczas.com

Niestety wraz ze spadkiem wieku zmniejsza się skłonność do szczepienia, a to bardzo niedobrze – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Postraszył przy okazji młodszych ludzi dodając, że 40-latkowie często ciężko przechodzą koronawirusa, a także są pasami transmisyjnymi dla dalszych zakażeń.

„Mam ogromną nadzieję, że jesteśmy dzisiaj w punkcie przełomowym” – mówił premier podczas wizyty punkcie szczepień przeciw COVID-19 w Skierniewicach (woj. łódzkie). „Do końca kwietnia zaszczepionych zostanie kolejnych 5-6 milionów osób, w zależności od dostępności szczepionek” – podkreślił.

Jak wskazał, „w populacji 50-59 roku życia mamy ok. 4,6 miliona naszych obywateli”.

„Z danych, które otrzymujemy od firm produkujących szczepionki wynika, że jeśli harmonogram będzie dotrzymany, to mniej więcej do połowy maja większość tej populacji zostanie zaszczepiona i będziemy mogli zejść jeszcze niżej w kategorii wiekowej, stąd też przyspieszać będziemy w procesie rejestrowania pacjentów” – mówił szef rządu.

„Niestety wraz ze spadkiem wieku zmniejsza się skłonność do szczepienia, a to nie dobrze, szanowni państwo, bardzo niedobrze” – mówił Morawiecki.

„Młodzi nasi obywatele, młodsi, 40-latkowie, też bardzo ciężko, czasami nierzadko niestety tragicznie, przechodzą COVID-19 i są też nosicielami czy pasami transmisyjnymi dla dalszych zakażeń, a my musimy przerwać ten łańcuch zakażeń, dlatego liczę na to, że już bardzo wkrótce będziemy mogli jeszcze szerzej otworzyć dostępność naszego procesu szczepień wraz z kolejnymi informacjami, które będą do nas przychodzić od producentów” – podkreślał.

Jak dodał, wraz z dostawami szczepionek do końca II kwartału, a może nawet do końca maja wyszczepić bardzo dużą cześć populacji. „Wtedy ta sytuacja walki z COVID-19 diametralnie się odmieni na lepsze” – mówił Morawiecki. (PAP)

101 KOMENTARZE

  1. W Wielką Środę stałem na zewnątrz kościoła i słyszałem na nowennie intencję pewnej pani, która prosiła żeby szczepienie jej męża odbyło się bez komplikacji poszczepiennych. Ta pani i jej mąż wiedzą już, że są liczne szkodliwe skutki uboczne „wyszczepiania” ale mimo to „muszą” się poddać iniekcji tym świństwem. Co media mainstreamowe zrobiły z rozumem ludzi, zwłaszcza starszych…

    • Cały czas powtarzam, że środki masowego przekazu to w tej chwili najpotężniejsza broń, nie potrzeba atomu, rakiet, czołgów, cała ta „pandemia” jest tego znakomitym przykładem.

  2. „Młodzi nasi obywatele, młodsi, 40-latkowie, też bardzo ciężko, (…), przechodzą COVID-19 i są też nosicielami czy pasami transmisyjnymi dla dalszych zakażeń, a my musimy przerwać ten łańcuch zakażeń, dlatego liczę na to, że już bardzo wkrótce będziemy mogli jeszcze szerzej otworzyć dostępność naszego procesu szczepień (…)”. Przecież szczepienia mają ŁAGODZIĆ PRZEBIEG COVID-19. Nie ma mowy o ZABEZPIECZENIU przed zachorowaniem.

  3. @Rym
    Od zawsze ludzie starsi byli uważani za źródło życiowej mądrości. Jednak patrząc na dzisiejszych „seniorów” nie mogę się jakoś tej mądrości życiowej dopatrzeć (oczywiście nie dotyczy to wszystkich). Niedawno miałem okazję podyskutować z takim „starszym” na temat obecnej sytuacji. Miałem wrażenie, że rozmawiam z upartym przedszkolakiem, któremuś ktoś zamienił mózg na bloczek betonowy.

  4. „Ciężko przechodzą” i „są pasami transmisyjnymi”. To są fakty naukowe. Ale znam też inne fakty naukowe: np. jak się wepchnie jedzenie do tyłka, to defekacja odbywa się przez usta. Opieram to stwierdzenie na tych samych źródłach co Mateo.

Comments are closed.