Prezydent Andrzej Duda pilnie zwołał Radę Gabinetową

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Andrzej Dua. (Fot. YouTube/Prezydent.pl)

W piątek zbierze się zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę Rada Gabinetowa. Rząd pod przewodnictwem głowy państwa będzie debatował nt. sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19. To już trzecia Rada Gabinetowa zwołana przez prezydenta ws. pandemii.

„Prezydent Andrzej Duda zwołał na jutro na godz. 9.30 posiedzenie rady gabinetowej ws. sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19” – poinformował na Twitterze Spychalski.

„Posiedzenie z uwagi na sytuację epidemiczną odbędzie się w formie zdalnej” – dodał.

Spychalski przekazał, że po posiedzeniu ok. godz. 11-11.30 prezydent będzie miał wystąpienie, na którym poinformuje o jego przebiegu i efektach.

Z kolei rzecznik rządu Piotr Müller pytany o posiedzenie Rady Gabinetowej w czwartek w TVP Info zapewnił, że premier i prezydent są w stałym kontakcie zarówno w kwestii zwalczania pandemii, jak i m.in. powstawania kolejnych tarcz antykryzysowych.

„Jesteśmy w stałym kontakcie zarówno w sprawach gospodarczych tak, aby ten trudny czas przejść możliwie w dobry sposób, a z drugiej strony w konsultacjach, jeżeli chodzi o kwestie COVID-owe czy program szczepień. Tutaj prezydent wykazuje cały czas zaangażowanie” – powiedział rzecznik rządu.

Trzecia Rada Gabinetowa podczas epidemii

Radę Gabinetową tworzy rząd pod przewodnictwem prezydenta. Decyzję o zwołaniu Rady podejmuje wyłącznie prezydent. Stanowiska przedstawione w trakcie posiedzenia Rady Gabinetowej nie mają charakteru prawnie wiążącego. Rada zwoływana jest, gdy prezydent uzna dany problem za „sprawę szczególnej wagi”.

Poprzednio Rady Gabinetowe prezydent zwoływał na początku września oraz w połowie marca 2020 r. Oba posiedzenia były poświęcone kwestii epidemii koronawirusa.

W marcu prezydent i ministrowie omówili przygotowany wówczas przez rząd pakiet pomocowy dla przedsiębiorców i gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. We wrześniu tematem obrad była strategia walki z koronawirusem, informacja nt. sytuacji w szkolnictwie w dobie epidemii oraz ówczesna sytuacja na Białorusi.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek, że w Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 27 887 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 954 chorych, czyli najwięcej od początku pandemii.

Źródło: PAP

18 KOMENTARZE

 1. Zaraportują prezydentowi, ilu Polaków udało im się uśmiercić lockdownami i zamkniętą służbą zdrowia.

  A prezydent powie: „wszyscy musimy przejść przez ten trudny czas”.

  • Dobre…chociaż aluzyjne…ale na Wawelu nie powinien spoczywać, podobnie jak Piłsudski vel Selmann, Czesław Miłosz i wielu wielu innych…

  • Tak wkurzonego Redaktora Roli jeszcze nie widziałem. Już sama Jego postawa jest mocniejsza od prawdy. Szacunek Marcinie.

 2. „oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19”

  to w Matrixie. Dla realnych, przytomnych ludzi to brzmi:

  „oraz dalszej strategii działań państwa w walce z Polakami i koniecznością ich ujarzmienia”…
  …bo tylko głupi by się dotąd nie zorientował, o co w tym chodzi.

  • To już trzecia Rada Gabinetowa zwołana- i będą się chwalić, jakie to potężne środki pieniężne, zarządcy- oczywiście nie dla tej pseudo rady- przeznaczyli dla rujnowania Polski i Polaków, z pieniędzy, wcześniej im zrabowanymi

 3. Wszystko wskazuje na to, że sprawa tzw. pandemii wkrótce zejdzie na dalszy plan! Na połowę tego miesiąca Rosjanie ponoć zaplanowali ograniczoną akcję militarną na terenie Ukrainy mającej na celu odblokowanie dokływu wody na Krym. Realna perspektywa wojny Rosji z NATO stanie się wtedy tematem numer jeden.

 4. 27 razy powiedział: „rozmawiałem” tu wymieniał z kim rozmawiał. Andrzejku ty chłopczyku jesteś prezydentem a nie kelnerem. Cieszysz się, że rozmawiałeś…co za zaszczyt ciebie spotyka, że rozmawiasz z wiceministrem. Normalny Adrian z Ucha Prezesa.

 5. Prezydent bezobjawowy pewnie troszczy się o to jakie stanowisko dostanie po prezydenturze od prawdziwych przywodcow swiata a nie o dobro Polaków.

  • A to bardzo prawdopodobne.🤔👍 Wzorem Kwacha chyba nie zamierza łoić wódy w Szwajcarii, albo robić za odźwiernego u ukraińskiego oligarchy. Jako miękiszon, przestraszony harcerzyk w polityce nie ma czego szukać. W Unii stanowiska nie dostanie. Może teść coś załatwi?

Comments are closed.