Rozpoczynają się zmasowane naloty na siłownie. Do akcji zaangażowane zostało wojsko

Siłownia/Siłownie
Siłownia - zdj. ilustracyjne. (Fot. Risen Wang/Unsplash)

Wojsko dołącza do kontrolowania tego, czy firmy przestrzegają ograniczeń koronawirusowych – podaje RMF FM. Przedsiębiorcy będą teraz nękani już nie tylko przez policjantów i inspektorów sanepidu, ale i żołnierzy.

Rząd przedłuża lockdown, a zrozpaczeni przedsiębiorcy próbują utrzymać się na powierzchni i uchronić przed bankructwami.

W całej Polsce trwają kontrole, których celem jest sprawdzenie tego, jak do obostrzeń stosują się konkretne firmy. Z racji tego, że zaczyna brakować ludzi do przeprowadzania kontroli, w akcję zaangażowani zostaną żołnierze.

„Tylko w środę policjanci skontrolowali 595 obiektów świadczących usługi hotelarskie, 1294 restauracje i 2394 siłownie i kluby fitness” – wyliczają dziennikarze stacji.

Efekt? W Małopolsce na przykład natrafiono na 11 czynnych siłowni: w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Olkuszu i Nowym Targu.

Wielu restauratorów i właścicieli siłowni zostało skontrolowanych przez inspektorów sanepidu lub policjantów w asyście wojska.

Ruszają wzmożone naloty szczególnie na siłownie, bo w ubiegłym tygodniu uszczelniono przepisy i teraz mogą korzystać z nich wyłącznie olimpijczycy.

13 KOMENTARZE

  1. Nareszcie nasze Ludowe Wojsko da popalić tym karłom reakcji mającym prywatne przedsiębiorstwa! Nie miejcie litości dla tych konfederackich wrogów ludu!!!

  2. Co taki gliniarski łeb zrobi nieznający prawa, przepisów, zaraz debila pogonią , jednak w asyście wojska wygląda to nieco inaczej. Wojskowy mundur nadal budzi szacunek a nie jakaś niedojda w gliniarskim kaftaniku. 5 glin w tym cycate 3 funkcjonariuszki z ograniczonymi ruchami…. Chdawa-Końska rży ze śmiechu.

  3. Widać, że razem z policją i wojsko utraci szacunek.
    Nie minie wiele czasu a na przechodzących żołnierzy ludzie będą wołać „okupanci”.
    I wtedy państwo polskie rozwiąże się samo od środka.

  4. co kaczapo-wce to za mało jeszcze trepy z 3 rzepy, oni też niby przysięgali na konstytucję, wszyscy sługusy kaczyzmu!

  5. Sądząc po eskalacji działań rządu przesilenie jest blisko. Uruchomienie wojska – to pójście po bandzie, bo skojarzenia z 13. grudnia 1981 są aż nadto oczywiste. W sumie bardzo dobrze, gdyż ludzie szybciej przejrzą na oczy. A najbardziej nam potrzeba uświadomionego społeczeństwa.

Comments are closed.