Wiceminister mówi o możliwych ponownych szczepieniach już zaszczepionych. Wpadniemy w spiralę szczepień?

Szczepienie. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: emmer.com.ar/Christian Emmer
Szczepienie. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: emmer.com.ar/Christian Emmer

Koronawirus mutuje, trudno też powiedzieć, jak długo utrzymuje się ochrona po zaszczepieniu przeciwko COVID-19. Dlatego być może trzeba będzie powtórnie szczepić – powiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska pytany był wieczorem w TVP Info o to, czy prawdą jest, że niezbędne będzie na jesieni szczepienie przeciwko koronawirusowi trzecią dawką w przypadku osób, które przyjęły preparat na początku tego roku.

„W tej chwili nie odpowiem na to pytanie tak ani nie, ponieważ w tej chwili trwają badania. Być może będzie taka sytuacja, że trzeba będzie tą szczepionkę powtórzyć. Czy to będzie jesień czy to będzie następna wiosna – w tej chwili naprawdę trudno powiedzieć, jak na długo ta skuteczność szczepionki gwarantuje nam ochronę przed zakażeniem koronawirusem” – powiedział Kraska.

Przypomniał, że wirus powodujący chorobę COVID-19 mutuje. „To jest to niebezpieczeństwo, że trzeba będzie tą szczepionkę w jakiś sposób modyfikować” – podkreślił.

W środę szef resortu zdrowia Adam Niedzielski mówił, że w Polsce zdecydowanie dominuje brytyjska mutacja koronawirusa. W naszym kraju zdarzają się tylko pojedyncze przypadki zakażeń mutacją południowoafrykańską i brazylijską, a w Europie pojawiła się też odmiana nigeryjska – dodał.

„To są wszystko mutacje, które są objęte tzw. alertem WHO, czyli potencjalnym wskazaniem tych mutacji, jako mutacji niezweryfikowanych jeszcze pod kątem sposobu rozprzestrzeniania się i skonkretyzowania informacji, dotyczących odporności na szczepienie” – powiedział w środę Niedzielski. (PAP)

27 KOMENTARZE

 1. No i w ten prosty sposób przyznają, że to jest nielegalny eksperyment medyczny! To jest kryminał co wyprawiają ci kłamcy i terroryści! Łamią wszelkie prawa! Począwszy od łamania podstawowych praw człowieka, Konstytucji RP, a skończywszy na „Kodeksie Norymberskim”!!! Dla kryminalistów jest jedno miejsce!!

 2. rządzą nami „eksperci” na pasku big farmy i innch davos, im więcej szprycy tym lepiej, bo mniej będzie zjadaczy chleby a na tym im właśnie zależy

  • Jeśli ktoś myśli, że pan N i wielu mu podobnych ma zakuty łeb, to bardzo się myli… To jest cyniczne, celowe działanie mające jedno na celu… Jak najszybsze pozbycie się Polaków z NASZEGO! kraju! Przecież Polakom od dawna podpowiadają kto będzie nową elitą w NASZYM! kraju, a te obce i dzikie chanuki nic nie mówią? Nie wiecie gdzie idą pieniądze Polaków a na Polaków ciągle na nic nie ma! Czy to wam nic nie daje do myślenia? itd. itd

 3. „ w tej chwili naprawdę trudno powiedzieć, jak na długo ta skuteczność szczepionki gwarantuje nam ochronę przed zakażeniem koronawirusem” – powiedział Kraska.”- Nie wiesz spytaj rodzinę K Krawczyka- oni wiedzą.

 4. Ten człowiek chyba trzyma cały czas lód w majtkach, nikt nic nie wie czeski film, a oni szprycują. Może to będzie pół roku może za 3 miesiące, szpryca i szpryca, a NOP no cóż i tak szpryca się opłaca. Miliardy płyną do firm farmaceutycznych, a gdzie nasza amantadyna? Polska to bogaty kraj mają nawet na Ukrainę przekazać szprycę.Już 7ydy łączą Polin z Ukrą.

 5. Nauka identyfikuje obecnie prawie ćwierć miliona mutacji tego tzw. wirusa z Wuhan, więc będzie problem z nazwami, panie Kraska.

  • Wirusy mutują przeciętnie co 12 godzin. Szczepionka jest po to ,żeby kondycjonować ludzkie bydło do stałego szczepienia . Po zaszczepieniu odpowiedniego procenta populacji wymorduje się, przy pomocy sieci 5G część zaszczepionych ,części zmutuje się DNA do poziomu niewolniczych cyborgów a pozostałych niezaszczepionych WYMORDUJE się pod hasłami dbania o ŻYCIE pozostałych

 6. „ponieważ w tej chwili trwają badania”
  Chyba tylko takie: zbadajmy organoleptycznie, czy lepsza jest Żołądkowa Gorzka, czy Żubrówka.
  Przecież to jest jeden wielki cyrk i show dla naiwnych.

Comments are closed.