„Daily Mirror”: wojna na pełną skalę może wybuchnąć w ciągu kilku dni. Brytyjskie wojsko w stanie „wyższej gotowości”

Wojna rosyjsko-ukraińska w Donbasie. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP/EPA
Wojna rosyjsko-ukraińska w Donbasie. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP/EPA
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Brytyjski dziennik „Daily Mirror” podaje, że rząd w Londynie i tamtejsze siły zbrojne z niepokojem przyglądają się sytuacji w Donbasie. Według informatorów gazety wojna na pełna skalę między Rosją a Ukrainą może rozpętać się w ciągu kilku najbliższych dni.

Według informatorów dziennika brytyjski rząd i siły zbrojne są w stanie „wyższej gotowości”, z niepokojem obserwując rozwój sytuacji na granicy ukraińsko-rosyjskiej. Szczególnie zatroskane sytuacją ma być ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii.

„Daily Mirror” podkreślił, że „istnieje obawa, że ​​w ciągu kilku dni ponad 95 tys. żołnierzy jednostek szturmowych (…) będzie gotowych do inwazji”. Przy tej okazji dziennik wymienił też siły jakie Rosja ma gromadzić na granicy z Ukrainą – m.in. czołgi, pojazdy opancerzone, artyleria, baterie rakiet termobarycznych, sprzęt inżynieryjny do budowy mostów na rzekach, drony obserwacyjne, a nawet ciężarówki ze sprzętem do wydawania odgłosów bitewnych w celu zmylenia przeciwnika.

Zaznaczono też, że z Morza Kaspijskiego zostały przerzucone na Morze Czarne łodzie desantowe oraz kutry.

Dziennik podkreślił, że zadaniem ukraińskich wyższych wojskowych, jeśli Putin zdecyduje się na uderzenie to nastąpi to w połowie maja. Powołując się na swoje źródła, gazeta podała, że Kijów pod granicę przerzucił „dziesiątki tysięcy” żołnierzy, w tym rezerwistów, a na Ukrainie są już amerykańscy doradcy wojskowi.

„Oczywiście to może być oszustwo, ale musimy założyć, że Rosja zamierza zaatakować Ukrainę” – powiedział pułkownik Richard Kemp, były dowódca sił brytyjskich w Afganistanie i dodał, że sytuację trzeba traktować bardzo poważnie.

19 KOMENTARZE

 1. Tzw. zachód dziwnie prze do tej wojny. Powtarza się sytuacja jaka towarzyszyła rozpętaniu Wojny Krymskiej. Pewnie znów durne polaczki zostaną wmanewrowane w jakieś powstanie albo prewencyjne uderzenie na Kaliningrad za radą takich ekspertów jak bartosiak…

  • Żołnierze Polacy nie dajecie się wciągnąć w żydowskie rozgrywki .
   Oni dążą do zamieszczenia naszego narodu i zagarnięcia Polskiej ziemi.

 2. Putin (Epstein Szełomow) i jego bankier Kantor, nie będą przecież gnębić ziomali, Zeleńskiego z Kołomojskim. Zatem cały ten cyrk to zmyłka. Sugeruję braciom Irańczykom ostrożność.

 3. Doprawdy!? Ktoś z niepokojem przygląda się sytuacji w Donbasie, czy raczej szuka okazji do prowokacji? Co za obłudnicy i szachraje! Od dawna robią podchody pod Rosję i ją osaczają, bo już się nie mogą doczekać kiedy będą mogli rozkraść bogactwa naturalne Rosji a teraz odwracają kota ogonem! Ci amerykańscy doradcy wojskowi nie już są na Ukrainie, tylko od dawna są!

 4. Cytat:”Według informatorów dziennika brytyjski rząd i siły zbrojne są w stanie „wyższej gotowości”, z niepokojem obserwując rozwój”…Anglicy to hipokryci i tchórze. Oni zawsze byli w stanie gotowości ale kiedy chodziło o ich interesy, natomiast dupy nie nadstawiali za innych tylko wypuszczali głupszych…np. Polaków !

 5. Co robia brytyjsscy wojskowi na Ukrainie? Brytyjskie samoloty lataja nad Ukraina i Morzem Czarnym. Co robia polskie wojska tamze? Sa od lat, „praktykujac” przeciw Donbasowi i Lugansku.

  • Podobnież lansuje się tam, tylko żydowska agencja ochrony Grom. No nie jest to polskie wojsko. Nieboszczyk, esbek Petelicki, nielegalnie paradował w mundurze wojskowym. Ciecie z Gromu nie składali przysięgi wojskowej.

 6. Ha, ha. Anglicy są w stanie gotowości. Tylko po co? Czyżby zamierzali umierać za Odessę, tak jak w 1939 roku za Gdańsk?

  • Świetna analogia: „Czyżby (Anglosasi) zamierzali umierać za Odessę, tak jak w 1939 roku za Gdańsk?”
   Cały czas powtarzam: Dopóki nie zostaną wyjaśnione prawdziwe przyczyny i prawdziwy przebieg 2WŚ, to 2WŚ trwa, tzn. nadal są uśpione tajne siły, które w jakimś momencie znów wybuchną.

 7. 1.”Brytyjskie wojsko w stanie gotowości”. Czyli tradycyjnie przygotowani do odwrotu i opuszczenia sojusznika. 2.”Rosja gromadzi ciężarówki ze sprzętem do wydawania odgłosów bitewnych w celu zmylenia przeciwnika.” Tamci od dawna słyszą mylne głosy Bandery. 3.”Z M. Kaspijskiego przerzucono łodzie desantowe.” Przewieźli w ostatniej chwili, bo tak gospodarowali na Kaspijskim, że zaraz wody zabraknie. 4.”Musimy założyć, że Rosja chce zaatakować.” Musimy umrzeć, a zakładać to się możemy.

 8. Zarówno dla Chin jak i USA najkorzystniejszej by było gdyby działania wojenne toczyły się na terenie wschodniej Europy lub zachodniej Rosji. Jeżeli USA nie pokonają Chin, to świat będzie chiński a oni są bezwzględni.

Comments are closed.