Reżim epidemiologiczny przez 3-5 lat? „Należy się przygotować na to, że będzie nam towarzyszył przez najbliższy czas”

Dr Aneta Afelt. / foto: Prt Sc TVN24

Dr Aneta Afelt była gościem programu „Fakty po faktach” w TVN24, gdzie była między innymi pytana o to kiedy jej zdaniem wrócimy do normalności.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że restrykcje zostają przedłużone o kolejny tydzień i będą obowiązywać do 18 kwietnia. Chyba jednak nikt nie ma już wątpliwości, że to jedynie „gotowanie żaby” i za tydzień dowiemy się o przedłużeniu, przynajmniej większości, obowiązujących obostrzeń.

Coraz więcej ludzi zadaje sobie pytanie – kiedy i czy w ogóle wrócimy do normalności. Eksperci już coraz częściej mówią wprost, że czekają nas kolejne lata w reżimie sanitarnym.

Trzy – pięć lat w reżimie

Dr Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW przekonywała w „Faktach po faktach”, że „o powrót do takiej rzeczywistości, do jakiej przywykliśmy sprzed marca 2020 roku, nie będzie tak łatwo”.

My musimy przywyknąć do tego, że przez pewien czas, 3-5 lat, dopóki nie będziemy znali pełnej sytuacji, naszej reakcji na kolejne warianty, naszej reakcji immunologicznej odpowiedzi na szczepienia, na to, jak długo utrzymuje się odporność, w jaki sposób wirus będzie próbował obejść nasze wszystkie metody zapobieżenia jego rozprzestrzenianiu, dopiero wtedy będziemy w miarę przyzwoicie przygotowani naukowo i strategicznie – stwierdziła ekspertka.

To sprawiło, że prowadząca program Katarzyna Kolenda-Zaleska dopytała, czy to oznacza, iż przez co najmniej najbliższe trzy-pięć lat będziemy żyli w takim reżimie epidemiologicznym jak obecnie.

Z pewnością należy się przygotować na to, że reżim epidemiologiczny będzie nam towarzyszył w ciągu najbliższego czasu. Ten najbliższy czas bardzo trudno zdefiniować – odparła dr Afelt.

Natomiast dlaczego mówię o 3-5 latach? Jest to okres, w którym – jak podejrzewamy – dojdzie do naszego kontaktu, nieomal każdego z nas, z wirusem i będziemy mogli już powiedzieć o tym, że znamy populacyjną reakcję na zakażenia – dodała.

Źródło: TVN24

46 KOMENTARZE

  • co oni sie tak czepili tego bidnego wirusa, który ubija mniej niż pół procenta populacji? …że będzie z nami cały czas, to niech se będzie , kurna co za problem, przynajmniej grypa i para grypa zniknęła do zera

 1. Nie po to poważni ludzie zainwestowali poważne pieniądze żeby KIEDYKOLWIEK WRÓCIĆ DO SYTUACJI SPRZED wzorowo przeprowadzonej operacji propagandowej pod kryptonimem „Pandemia wirusa SARS-CoV-2”. NIGDY nie wrócimy do tego co było. Nie jest to czarnowidztwo takie są FAKTY.

 2. Nazwisko i okrągłe okularki i wszystko jasne. „(..)w jaki sposób wirus będzie próbował obejść nasze wszystkie metody zapobieżenia jego rozprzestrzenianiu, dopiero wtedy będziemy w miarę przyzwoicie przygotowani naukowo i strategicznie” – czy ona mówi o społeczeństwie jako o wirusach wobec których wypracowują strategię???

  • Druga sprawa to dziedzina której ona jest przedstawicielką ta cała dr. to śmiech na sali – Dr Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW. Według nich to lodowców już dawno powinno nie być na antarktydzie

 3. Czyli otwarcie się przyznają że tzw. szczepionki nie działają a jeszcze się przyczyniają do wzrostu zachorowalności po szczepieniu na C19

 4. Za 3-5 lat ludzie przestaną na kagańce i inne atrakcje zwracać uwagę. A za 20 lat będzie już nowe pokolenie, które nie będzie wiedziało, że można żyć inaczej. Wszechobecny terror będzie traktować jako coś normalnego, a spirala ucisku będzie się spokojnie dalej nakręcać.

 5. „w jaki sposób wirus będzie próbował obejść nasze wszystkie metody zapobieżenia jego rozprzestrzenianiu, dopiero wtedy będziemy w miarę przyzwoicie przygotowani naukowo i strategicznie – stwierdziła ekspertka”

  Takie „ekspertki” podobnymi tekstami – chyba celowo – utrwalają w ludziach przekonanie o złowrogości tego innego szczepu starej, poczciwej grypy.

 6. W przeciągu 3-5 lat uda się stworzyć człowieka kowidiańskiego, który będzie odpowiednikiem honosovieticusa, lecz będzie jeszcze głupszy i bardziej uległy. A wtedy epidemia przestanie być potrzebna.

 7. Czyli tak jak z hiszpanką,sama wygasła po takim czasie,bez lockdownow i szczepionek.A,że zabiła tak dużo ludzi?Świat był zrujnowany po wojnie to była przyczyna wysokiej śmiertelności.

  • Proszę przeczytać o baterii z Fortu Riley . Zrozumie pan że ta tzw ”hiszpanka” jest na tyle prawdziwa co ta tzw. pandemia.

   • Dokładnie. Umierali zaszczepieni a oficjalne badania wykazały kompletny brak zakażalności. Umierali szczepieni, tak będzie i teraz. Pamiętajcie szczepionki to taka trutka, tylko ma działanie rozłożone na lata. Te szybkie zgony to nieuniknione przypadki, prawdziwe działanie zacznie się z 6 miesięcy.

 8. Za 3-5 lat różne zmutowane i bardziej śmiercionośne szczepy wirusa być może wybiją ze 20-40% populacji, przerażony motłoch rozkradnie i rozsadzi wszystko na swojej drodze a służby i armia zamienią się w walczące ze sobą watahy bandytów i całość będzie przypominać Afganistan albo Somalię.

  • Ludzi wybiją szczepionki. Śmiercionośne szczepy wirusa byłyby zagrożeniem także dla autorów tej plandemii, więc się nie pojawią, zaś proces będzie rozłożony w czasie, aby rządzącym nie stała się krzywda.

 9. Dwie myszy rozmawiają ze sobą:
  – Idziesz się szczepić?
  – No co ty? Jeszcze nie skończyli eksperymentu na ludziach…

 10. W 3-5 lat to co 10 kilometrów będzie stała bramka na wymaz z odbytu, nosa i ust, pobieranie kropli krwi i skanowanie siatkówki oka. Im nie chodzi o żadnego wirusa, tylko o wszystko co chcą wprowadzić obok tego wirusa. Idę o zakład, że cały świat oprócz zachodniej cywilizacji już dawno będzie żył normalnie, a nasze elity jak zwykle najwięksi psychopaci na ziemi będą to ciągnąć dopóki nie będą musieli się ewakuować do swoich bunkrów i zmieniać nazwisk, żeby znowu zaatakować ludzkość za jakiś czas.

  • Bo to jego córka, tylko z nieprawego łoża. Horban z Simonem robili skrobankę, ale spieprzyli robotę i teraz ma taką czerwoną gębę.

 11. Ta kobieta to raczej ekspert od bycia idiotą. Ona myśli za jeszcze 3-5 lat jacyś ludzie będą jeszcze myśleć że ta pLandemia jest prawdziwa?

Comments are closed.