Drogo jak w Polsce. Cena wody może mocno wzrosnąć

Kran, woda Źródło: Pixabay
Kran, woda Źródło: Pixabay

W Polsce za wodę płacimy więcej niż mieszkańcy większości krajów w Europie. Jednak ma być jeszcze drożej.

Portal Money.pl alarmuje, że średnia cena wody w Polsce może wzrosnąć nawet o 20 proc.

To o tyle szokujące, że już teraz Polacy za wodę płacą więcej, niż mieszkańcy większości krajów w Europie w stosunku do dochodu rozporządzalnego (w Polsce wynosi 2,1 proc.).

Państwowe Gospodarstwo Wodne – Wody Polskie poinformowało, że aż 90 proc. samorządów w swoich wnioskach taryfowych zakłada potrzebę podwyżek. Największe planowane są w województwie łódzkim – ok. 45 proc.

Najmniejsze planowane podwyżki są w województwie śląskim. Tam samorządowcy wnioskują średnio o podwyżki na poziomie ok. 12 proc.

Natomiast w województwie mazowieckim ceny mają skoczyć o 16 proc. Wzrost ceny za wodę na pewno dotknie Warszawę, ale Money.pl nie wskazuje innych miast.

Co ciekawe, w niektórych przypadkach – zdaniem Wód Polskich – planowane podwyżki są zbyt wysokie… Brzmi to zatem dość podejrzanie – socjaliści z PiS chroniący Polaków przed podwyżkami liberałów z PO… Pachnie jak przygotowania do kampanii wyborczej.

„Najwyższa Izba Kontroli uznała, że jest to wina systemowych rozwiązań, w ramach których samorząd jest jednocześnie właścicielem, regulatorem i przedstawicielem konsumentów. W związku z tym ceny w ostatnich ośmiu latach wzrosły średnio aż o… 60 proc.” – przekonuje Money.pl.

Co gorsza, to dopiero początek podwyżek jakie czekają Polaków w 2021 roku. Ze względu na rosnący koszt polskiego węgla oraz pakietów emisyjnych CO2, podrożeje również prąd i ogrzewanie.

Źródło: Money.pl

15 KOMENTARZE

 1. Co jest w Polsce tańsze oprócz pracy Polaka? Nie dziwi nikogo, że poza granicami Polski tubylcy mają wszystko tańsze jak u nas!? Wszystko ładnie, tylko gdzie jest wyjaśnienie czym ta podwyżka cen wody jest spowodowana? Może wzrostem kosztów chemii ładowanej bez opamiętania do wody? A może wzrostem kosztów utrzymania obcych w kraju Polaków?… No właśnie! Czym? Tak to jest, jak Polak nie jest, lub nie chce być gospodarzem w swoim kraju…

 2. Jakoś musimy uciułać te 300 mld $ żydkom amerykańskim. A Konfederacja ani be, ani me, na ten temat. Walczą o hulajnogi na osiedlu posła Kuleszy i o domalowanie co nieco zającowej Dziambora.

  • Które z kolei 300mld $ chcą wydoić od Polaków? Kto się u nas przejmuje hurtem i na bezczela rabowanym majątkiem Polaków? Nawet wielu z nas, jakoś specjalnie tym się nie interesuje… Czy ktoś wie jak ładnie poleciały w górę ceny miedzi i innych surowców bezprawnie i bezkarnie niby oddanych a de facto ukradzionych Polakom? Czy był jakiś szum, albo choć ktoś chociaż w mordę dostał?…

   • Konfederaci dostali premię po głosowaniu nr 35 z 23.01.2020 roku. Dostali też amnestię, na finansowe przekręty w Brukseli i w Polsce.
    Ciekawe taśmy Konfederatów opublikował Fakt 29.09.2019…

    • Konfederaci nie rządzą się od 30 lat w kraju Polaków, choć niektórzy „plątali się” przy polityce. Nie tylko konfederaci dostali takie „apanaże”, o których wspominasz… Gdzie reszta kasy Polaków z „działalności” wszystkich „polityków”? Na co, gdzie i na kogo idzie kasa Polaków lekką rączką rozdawana, bo na pewno nie dla potrzebujących Polaków

 3. Wejdzie podatek KATASTRALNY nałożony przez UE, za zgodą Polskiego sejmu i Senatu oraz w trybie BLOKOWYM podpisany przez Dudę, to się przekonacie co to jest jak za oddychanie czyli emisję CO2 zapłacicie podatek. BLOKOWY oznacza że jednego dnia uchwali to Sejm, Senat, i natychmiast podpisze Duda jako ratyfikacja układu z UE. Prawnicy trąbią na alarm!!!!

 4. Po takich szwindlach Kaczyński z całym PIS-em radzi spieprzać jak najdalej z Morawieckim, Niedzielskim mydlącym oczy, i całą resztą byle być jak najdalej od tego. Za jakiś czas nie ujrzymy Morawieckiego jako kogoś kto nie podlega prawu Polskiemu, i żadna prokuratura ani Sądu nic mu nie zrobią.

 5. Kiedyś wydziemy na ulice i zrobimy z tym złodziejstwem porządek. Jakieś osły w Brukseli wprowadzą sztuczny podatek od co2 a durnota mało ze podpisuje umowy z eurokołchozem szkodzodzące własnym obywatelą to tą złodziejską danine płacą Brukseli zarzynając własny kraj.

  • Mylisz się… To nie żadne osły tylko cyniczni i wytrawni gracze. To nie durnota, tylko mają swoje „zobowiązania”, a że kosztem Polaków – to drobnostka dla nich, bo to NIE ich obywatele tylko krowa dojna dla ich plemienia. NIE zarzynają własnego kraju tylko kraj wroga. Przecież muszą zrobić miejsce dla swojego plemienia, którego coraz więcej, zwłaszcza na urzędach… Nie widziałeś tej chanuki? Czy to tradycja, zwyczaj etc Narodu Polaków?

 6. Ciekawe kiedy Polacy w końcu zorientują się po co tak właściwie zostali w 1989 roku wyłuskani spod wpływów sowieckich a następnie wcieleni do NATO i Wspólnoty Europejskiej, która po cichu płynnie przeistoczyła się w Unię Europejską. Bo większość tych biedaków wciąż się ludzi, że stało się to dla ich dobra, z sympatii jaką do nich żywią różni Amerykanie, Niemcy, Brytyjczycy, Francuzi czy Żydzi.

Comments are closed.