Elon Musk zaczipował małpie mózg i dał jej grę video [VIDEO]

Foto: YouTube Neuralink

Małpa z wszczepionym w mózg czipem grała w grę wideo, poruszając kursorem za pomocą swoich neuronów. Elon Musk triumfuje.

Elon Musk znowu zadziwił świat. Tym razem zamieszanie wywołała małpa, która grała w grę wideo za pomocą umysłu.

Firma miliardera – Neuralink opublikowała film, na którym widzimy małpę, która porusza kursosrem na ekranie za pomocą swoich neuronów. W ten sposób małpa grała w grę MindPong.

Ów małpą jest dziewięcioletni makak Pager, który zaledwie 6 tygodni temu przeszedł operację wszczepienia czipów Neuralink po obu stronach mózgu.

Na filmie widać jak Pager porusza kursorem za pomocą energii elektrycznej wydzielanej przez neurony.

Małpa siedzi na pieńku, a dozownik daje jej nieco koktajlu bananowego w zamian za poprawnie wykonane zadanie. Pager musi przenieść widoczny na ekranie kursor na podświetlony na pomarańczowo kwadrat.

O ile na początku widać joystick, który odpowiada za poruszanie kursorem, to później jest on odłączony od prądu. Makak odruchowo nim porusza, ale sprzęt nie działa – małpa porusza kursorem wyłącznie za pomocą swojego umysłu.

Jak wyjaśnia firma Muska do czipu Neuralink można się podłączyć przez Bluetooth. W pierwszej fazie specjalny program mierzył i dekodował, jak makak sygnalizuje neuronami kory ruchowej chęć poruszenia ręką w konkretnym kierunku.

Natomiast w fazie drugiej komputer zbierał sygnały z mózgu badanego zwierzęcia i interpretował je jako ruch kursora.

Wszczep ma pomagać osobom niepełnosprawnym. Jednak testy na ludziach budzą kontrowersje.

Neuralink chce prowadzić testy na ludziach w 2021 roku.

15 KOMENTARZE

  1. Pracowity ten Elon z czipami… Najpierw świnka teraz małpka a potem?… No i co na to obrońcy praw zwierząt, a przede wszystkim pani Spurek, już się wypowiedzieli!?…

  2. Szanowny GJ, wyraz „ów” jest zwyczajnym polskim słowem i normalnie się odmienia! Gdy widzę w tekście wyrażenia potworki typu „ów ludzie”, czy jak w tym wypadku „ów małpą jest”, odechciewa mi się czytać dalej.

  3. Konfederaci już dawno mają takie czipy, ustawione na częstotliwość sierżanta Fertasiaka. Nawet sierotki nie wiedzieli jak to działa i dali nagrać się, jak dzielą łupy, czyli pieniądze podatników. Fakt opublikował taśmy 29.09.2019 roku.

  4. Z czego wniosek, że większość ludzi i bez czipu ma tendencję do zachowywania się jak zaczipowane małpy:)))

  5. Jest wielka przyszłość w tym wynalazku, wystarczy połączyć go z ośrodkiem orgazmu, i przez operatora systemu wydzielać czas przyjemności dla poszczególnych osobników, gwarantowany święty spokój i posłuszeństwo wśród użytkowników.

  6. Małpy potrafią to i bardziej skomplikowane zadania bez czipów jeśli chcą .Ciekawe ile dotacji dostaje od rządu ta firma.A te czipy to dla ludzi nie dla małp.

Comments are closed.