Wstrząsająca śmierć dziennikarza śledczego. Został zamordowany przed własnym domem

Służby przed domem zamordowanego dziennikarza. / Foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Jeorjos Karaiwaz, dziennikarz śledczy prywatnej greckiej telewizji Star, został w piątek po południu zastrzelony przez nieznanych sprawców pod własnym domem w Alimos, na południowych przedmieściach Aten – podały źródła policyjne.

Karaiwaz został zastrzelony – potwierdził przedstawiciel biura prasowego policji w stolicy Grecji.

Wiadomość ta wywołała szok w środowisku dziennikarskim; wiele mediów przerwało nadawanie programu.

„To zabójstwo zszokowało nas wszystkich. Władze prowadzą już dochodzenie w tej sprawie” – napisała w oświadczeniu rzeczniczka rządu Aristotelia Peloni.

50-letni dziennikarz pracował dla wielu greckich mediów i założył blog informacyjny bloko.gr. „Ktoś, za pomocą kul, postanowił go uciszyć i uniemożliwić mu pisanie artykułów” – głosi wpis opublikowany na blogu.

Prywatne radio Skai podało, że dziennikarz „zginął w śmiertelnej zasadzce”, trafiony „kilkoma kulami w drodze do domu z programu telewizyjnego”. Przed jego domem znaleziono 17 łusek.

Według wstępnych doniesień strzelały do niego dwie osoby jadące na motocyklu.

Choć w Grecji prywatne media są często celem aktów wandalizmu, morderstwa dziennikarzy należą do rzadkości. Niektórzy dziennikarze po otrzymaniu pogróżek proszą policję o ochronę, ale według dotychczasowych ustaleń Karaiwaz jej nie miał.

W 2010 roku Sokratis Jeolias, grecki dziennikarz śledczy i bloger, został zabity przed swoim domem na przedmieściach Aten. O morderstwo została oskarżona skrajne lewicowa grupa. Do tej pory nie udało się znaleźć sprawców.

W lipcu ubiegłego roku właściciel tabloidu Stefanos Chios przeżył postrzały w szyję i klatkę piersiową, które oddał do niego zakapturzony mężczyzna. Sprawa jest nadal przedmiotem śledztwa.

(PAP)

5 KOMENTARZE

  1. „… wiele mediów przerwało nadawanie programu.” Już od razu widać, że to jakaś ściema. Normalnie, przy takich wydarzeniach, przygotowuje się wydania specjalne.

  2. „Przed jego domem znaleziono 17 łusek.”… Aż 17 łusek?… Któż mógł się czuć bardziej zagrożony od wirusa celebryty, czy o inną mafię chodzi?…

Comments are closed.