Brutalność policji w Głogowie. Kobieta pobita przez funkcjonariusza [VIDEO]

Foto: Twitter OtwieraMY
Prenumerata NCZ! z prezentem

Policja w państwie PiS przekracza kolejne granice zdziczenia. Protest antylockdownowy w Głogowie skończył się brutalną pacyfikacją – w tym kobiet.

W Głogowie odbył się drugi protest przeciwko obostrzeniom. Polacy wyszli na ulice, bo mają dość lockdownu.

Jak donosi portal Nasze Miasto Głogów protestujący zebrali się na Bulwarze nad Odrą. Było tam ok. 100 osób, w tym lokalni kibice.

W odpowiedzi ruszyły spore oddziały policji. Do akcji rzucono nawet antyterrorystów.

Kolumna protestujących przeszła przez starówkę, ale na alei Wolności policja zablokowała im dalszy marsz. Zamieszki zaczęły się przy pobliskiej stacji paliw.

Doszło tam do przepychanek między kibicami a policją. W pewnym momencie funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego.

To jednak nie zatrzymało przeciwników obostrzeń. Marsz grupy uczestników protestu przeszedł osiedlowymi uliczkami i wrócił na Słowiańską.

Tam został zablokowany przez siły policyjne. Ale doszło też do szokujących wydarzeń.

Na nagraniach udostępnionych przez inicjatywę OtwieraMY widać jak policjant bije pałką jedną z kobiet. Kobieta jest też szarpana i rzucona na ziemię.

Te zachowanie policji wywołało oburzenie nawet popierających obostrzenia dziennikarzy.

Źródło: Nasze Miasto Głogów / OtwieraMY

77 KOMENTARZE

 1. To wygląda jak zainscenizowana scena brutalności by sprowokować tłum do pomagania skrzywdzonej kobiecie. W 1982 roku widziałem podobną scenę po której wciągnięci w zasadzkę ludzie byli katowani przez ZOMO-wców. Tak się zastanówmy. Co robiła młoda kobieta na tym pasażu na którym oprócz niej był tylko szturmowy oddział do rozbijania demonstracji?

  • Nie wydaje mi sie zebys mial racje. Napiecia spoleczne nie potrzebuja prowokacji. Niebawem cale spoleczenstwo wystapi przeciw tej kurewskiej sitwie rzadzacych. Niemniej nie sadzilem, ze policja potrafi byc az tak posluszna do spelniania tego bydlecego zawodu „stroza prawa”. Skad tylu gnojkow sie nagle wzielo na sluzbie ?

   • Skad sie wzieli? Zawsze byli. Sam znalem takich, ktorzy az sie rwali, zeby ruszyc w slady rodzicow, ale byli tak inteligentni, ze nie potrafili zdac egzaminow. A ostatnio przyjmowani sa masowo Ukraincy, ktorzy wobec Polakow nie maja (historycznie patrzac) zadnych zahamowan, wiec rozkazy za kase wykonaja bez mrugniecia okiem.

 2. Tylko, że to JEST PRAWDA. Policja i obywatele winni przestrzegać PRAWA. Policja ponadto postępować zgodnie z zasadami pragmatyki służbowej.

 3. Coraz więcej jest odważnych osobników – takich z macicami i takich bez – którzy otwarcie kontestują siłę policji. Nie tylko w Polsce. Tak jak przechodząc obok posesji z napisem na płocie UWAGA ZŁY PIES wsadzają rękę przez ogrodzenie i podają do sąd właściciela psa, bo ją odgryzł. Ta osoba z macicą w Głogowie agresywnie próbowała skonfrontować swoją nietykalność i nadprzyrodzone właściwości, ale okazało się, że to nie zadziałało. Wiń się sama.

  • Tak nawiasem mówiąc to parę miesięcy temu widziałem u nas na mieście tabliczkę „Uwaga zły pies” doczepioną do tylnej rejestracji radiowozu.
   I barany jeździły z tym.

  • Z moich obserwacji wynika, ze NIGDY, i ze bedzie gorzej. A posluchaj jeszcze gadajacych glow w tv… sam nie wiem czy mam rechotac, plakac czy rzygac.

  • Zachowania policji niczym nie różnią się zachowań antifiarzy. Są tak samo agresywni i brutalni w stosunku do ofiar.

 4. Narcystyczna furia – jedne z metod psychomanipulacji
  Nadreakcja na wszelkie objawy oporu. Wymuszanie. Wprowadzanie coraz to surowszych sankcji, kiedy nie wszystko idzie zgodnie z planem. To typowy objaw reakcji PSYCHOPATY wywołany utratą kontroli. Ma na celu zastraszenie jak największej ilości ofiar. Jeśli widzicie wprowadzanie coraz większego ucisku to znaczy, że oni się boją. Boją się stracić kontrolę. Najlepszym rozwiązaniem jest stawienie biernego oporu.

 5. Szarpanie policjanta nie jest akceptowaną formą protestu obywatelskiego. Jeśli nie podobają się decyzje rządu, ratusza czy wójta to idzie się do nich i przedstawia w cywilizowany sposób swoje poglądy. Tłumne wychodzenie na ulice to stara metoda twórców rewolucji ludowych, po to aby przejąć władzę używając do tego frajerów.

Comments are closed.