Szokujące nagranie! Kobieta zakuta w kajdanki i wsadzona do radiowozu. Nie miała maski [VIDEO]

Kobieta zakuta w kajdanki za brak maski/Fot. screen Facebook
Kobieta zakuta w kajdanki za brak maski/Fot. screen Facebook
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

W Internecie pojawiło się nagranie z policyjnej interwencji. Widać na nim funkcjonariuszy, którzy prowadzą czynności wobec kobiety bez maseczki. W pewnym momencie doszło do szarpaniny z policjantami. Skuta kajdankami kobieta wołała o pomoc.

Nagranie opublikowane na Facebooku podpisano „Bo nie miała…”. Z ustaleń portalu tarnogorski.info wynika, że do zdarzenia doszło 10 kwietnia na ul. Zwycięstwa w Gliwicach.

– Powodem zatrzymania kobiety nie był fakt braku maseczki, tylko odmowa wylegitymowania się i lekceważenie poleceń policjantów. Pani została przewieziona do komendy, gdzie podała swoje dane i została zwolniona. Sprawę rozstrzygnie sąd – poinformował rzecznik gliwickiej policji podinsp. Marek Słomski.

– Większość obywateli wie, że policjant ma uprawnienia do legitymowania osób w celu ustalenia tożsamości, więcej — policjant ma obowiązek wylegitymowania osoby, gdy jest osobą podejrzaną o popełnienie np. wykroczenia. Każda osoba ma prawo nie zgodzić się na przyjęcie mandatu i poprosić o skierowanie sprawy do sądu. To cywilizowany i jedyny prawny sposób rozwiązywania takich sytuacji. Stawianie oporu biernego czy czynnego, odmowa podania danych musi się skończyć nieprzyjemną sytuacją – dodał.

Na nagraniu widać interwencję policjantów wobec kobiety, która nie miała maseczki. Bardzo szybko dochodzi do szarpaniny z funkcjonariuszami. Kobieta zostaje zakuta w kajdanki i w asyście trzech funkcjonariuszy wsadzona do radiowozu. W międzyczasie słychać jej wołanie: „Ludzie, co oni mi robią”. Słychać także komentarze przechodniów, którzy są zszokowani całą sytuacją.

Komentujący nagranie internauci podkreślali, że scena ta przypomina im obrazek z komunistycznych Chin.

Źródła: Facebook/tarnogorski.info

15 KOMENTARZE

  1. Jeżeli policjant dokonuje działań bezprawnych jak np. nekanie z powodu braku maski to jest równy bandycie dokonujacemu napadu. Czy takiemu bandycie należy udostępnić swoje dane osobowe?

  2. Pytanie, czy policjant może zmusić do wylegitymowania sie w radiowozie? Zdarzylo mi sie to, weszlem z nimi do środka i zaczęli mi mówić na ‚ty’. Bez świadków dużo ryzykowałem nie zgadzając sie na to.

  3. jak za komuny. Tak działają globaliści i rządy pracujące dla globalistów w tym nasz rząd, a także totalna opozycja

Comments are closed.