Wybuch wulkanu. Ewakuują tylko osoby zaszczepione na COVID-19 [VIDEO]

Erupcja wulkanu i szczepienie - zdjęcie ilustracyjne. / foto: YouTube/© 2015 Christian Emmer (kolaż)

Tylko osoby zaszczepione na COVID-19 będą mogły się bezpiecznie ewakuować po wybuchu wulkanu na wyspie Świętego Wincentego. O decyzji poinformował tamtejszy premier.

Tylko ci, którzy otrzymali szczepionkę COVID-19, będą mogli bezpiecznie ewakuować się z Saint Vincent po wybuchu wulkanu La Soufriere – poinformował na konferencji prasowej premier Ralph Gonsalves.

Nie jest to jednak efekt jego decyzji, została podjęta przez sąsiednie państwa wyspiarskie: Barbados, Grenada, Antigua i Saint Lucia, które oświadczyły, że przyjmą tylko w pełni zaszczepione osoby.

Podczas konferencji prasowej premier powiedział, że statki wycieczkowe zgłosiły się ochotniczo do przetransportowania mieszkańców wyspy na pobliskie wyspy w celu udzielania schronienia, ale tylko zaszczepieni ludzie będą mogli wejść na pokład.

Osoby zaszczepione mają być identyfikowane przez „oficera medycznego”. Premier wyjaśnił, że statki wycieczkowe nie mają wystarczającej liczby personelu, aby udzielić schronienia, ale mogą przetransportować zaszczepionych mieszkańców.

Według danych z 2019 roku na wyspie zamieszkuje około 110 tysięcy mieszkańców.

Pierwsze środki ostrożności zostały podjęte już w ubiegły czwartek, kiedy nakazano ewakuację domów w północnej części kraju, ze względu na możliwe ryzyko wybuchu wulkanu.

Do głównej erupcji doszło nieco tydzień później – w piątek 9 kwietnia. – Erupcja spowodowała powstanie popiołu i dymu i pogrążyła sąsiedni obszar w niemal całkowitej ciemności, przesłaniając – powiedział cytowany przez Reutersa świadek zdarzenia.

Źródło: Jerusalem Post

21 KOMENTARZE

 1. I tu dyskryminacja lewakom nie przeszkadza, powinni grzmieć, przecież może być ktoś z przeciwwskazaniami do szczepienia i ma nie dostać szansy na uratowanie życia, to zbrodnia.

 2. Światowego tępactwa i zwyrodnialstwa ciąg dalszy. Czyli, żeby uciec z piekła musisz być zaszczepiony, ale żeby się tam dostać – już niekoniecznie.

  • Na polepszenie humoru :-)

   „Kozy Do Wynajęcia Na Zoomie – Zarabiają Krocie Podczas Pandemii”

   Pomysł, który był „Pół-żartem – Pół-serio” okazał się sukcesem.

   Ludzie płacą 5 funtów za wynajęcie kozy, która następnie dołącza do zaplanowanego wcześniej spotkania za pośrednictwem systemu zaproszeń „Zoom”…

   Farmerka powiedziała, że pierwsze ogłoszenie umieściła podczas pierwszego lockdownu po to, aby „rozśmieszyć ludzi”

   …Czy Chcielibyście Mieć Wideokonferencje z Kozą…?

 3. Warto chociaż ćwiczyć pracę z nadświadomością z wahadełkiem, jeśli się komuś pracować z podświadomością nie chce. Nie wiesz, skupiasz się, zadajesz pytanie i otrzymujesz odpowiedź. Trzeba się tylko z wahadełkiem „umówić” na kierunki obrotu i zintegrować – instrukcje w Necie. Np. w markecie -nic o towarze nie wiesz – chory/zdrowy ? Wahadełko nigdy nie oszuka. Możesz diagnozować kogo chcesz i jak chcesz. Wszystko emanuje informacją o stanie aktualnym.

 4. Kiedyś przeszedłem wzdłuż mięsa – masakra, umarł by z głodu. Innym razem przez warzywny – to samo – sama chemia. Nie chcę tu zadymy większej robić, sami się przekonajcie. To samo maseczki, szczepionki, toksyczni ludzie itd.
  Tak dla jaskrawego przykładu z człowieczej rzeczywistości – do Grzesia Brauna można by się nawet modlić. Jego fundament moralności starczył by dla całej Polski. Jedynie gdy pytam kogo sprzątnąć, wszystkie odpowiedzi mam na nie. Czyli Nas można ! I to mnie wqu…ia :(

  • Z tymi wahadełkami radziłbym: ostrożnie!! Marka Podleckiego (prawicowy dziennikarz, youtuber) tak się w to wahadełkowanie „wciągnął, że w niedługim czasie zapadł na paranoję i zmarł. Nie ma z tym żartów!

   • Tak zgadza się. Wiele zależy od intencji. Muszą być czyste i nieskierowane przeciwko komuś. Albo wykorzystywane głupio, np. pytanie, czy kanar wpadnie na kontrolę, gdy nie mamy biletu. Umiar i logika przede wszystkim. Natomiast żywność, lekarstwa, dziwne pisma. Diagnozowanie organów czy są zdrowe. Także złe intencje ludzi gdy my jesteśmy w stosunku do nich w porządku. Dobrze jeśli praktykuje się medytację – oczyszcza.

 5. Piszę o tym od dłuższego czasu i jakoś nic. Muszą być uruchomione masy, sposoby porozumiewania, działania logistyczne. Ładnie wyszło z obalaniem komuny dlatego, że upadek był pozorny, sterowany i kontrolowany. Teraz, to zderzenie z wrogiem na poważnie. Media zrobiły tak ogromne „postępy”, w „wychowywaniu” Narodu, że właściwie trudno zebra aż tylu świadomych i zdeterminowanych. Walczymy z antenami 5G /czy już nie ?/, a tu te naziemne są Nam wrogie.

 6. Powracają rządy czerwonych Khmerów oni mordowali miedzy innymi osoby noszące okulary a teraz kto się nie zaszczepi czy nosił maski będzie na nim odbywał się publiczny lincz a tym przypadku brak pomocy mimo płacenia podatków.

Comments are closed.