Będą nas długo męczyć. Szef WHO: Pandemia koronawirusa jeszcze długo się nie skończy

Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny WHO. Foto: PAP
Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny WHO. Foto: PAP

Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział w poniedziałek, że pandemia koronawirusa jeszcze długo się nie skończy, ale w ciągu kilku miesięcy, podejmując właściwe decyzje ws. zdrowia publicznego, można „uzyskać nad nią kontrolę”.

„My również chcemy, by społeczeństwa i gospodarki zostały otwarte, ale właśnie teraz oddziały intensywnej terapii są w wielu krajach przepełnione i ludzie umierają – a można tego całkowicie uniknąć” – oznajmił Tedros, kładąc nacisk na konieczność utrzymania w mocy wytycznych sanitarnych.

„Mamy jednak wiele powodów do optymizmu. Spadek liczby zakażeń i przypadków śmiertelnych w ciągu pierwszych dwóch miesięcy tego roku dowodzi, że wirus i jego warianty mogą zostać powstrzymane” – ocenił.

Dodał, że przyczyną ponownego wzrostu zakażeń są błędne, niejasne i niekonsekwentne decyzje dotyczące zdrowia publicznego.

Ekspertka WHO do spraw epidemii Maria Van Kerkhove podkreśliła, że koronawirus nadal szybko się rozprzestrzenia, w ubiegłym tygodniu zdiagnozowano 4,4 mln zakażeń, a „pandemia jest w stanie pełnej ekspansji i osiągnęła punkt krytyczny”.

Rzeczniczka WHO dr Margaret Harris poinformowała, że nasilanie się pandemii jest widoczne od sześciu tygodni; w minionym tygodniu zmarło ponad 71 tys. osób, a w stosunku do poprzedniego tygodnia, liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wzrosła o 11 proc.

WHO ocenia, że w wielu krajach sytuacja się pogarsza, między innymi ze względu na nowe warianty wirusa.

Większość infekcji diagnozowanych w Turcji to zakażenia brytyjskim wariantem koronawirusa, które według tamtejszych lekarzy powodują wyższą śmiertelność, ponieważ bardziej uszkadzają organy wewnętrzne.

W Brazylii zmarłych chowa się również w nocy, aby nadążyć z pogrzebami, a szkolne autobusy są wykorzystywane do przewożenia zwłok. Gubernatorzy niektórych stanów skarżą się na niedobór szczepionek przeciwko Covid-19. W liczącym 210 mln ludzi kraju zaszczepiono mniej niż 3 proc. populacji.

WHO podkreśla, że wzrost zakażeń obserwowanych jest we wszystkich regionach. Harris zwróciła jednak uwagę, że pozytywnym przykładem jest Wielka Brytania, gdzie w marcu zaobserwowano spadek zakażeń o 60 proc. ze względu na szybki program szczepień i surowe przepisy sanitarne.

„Ale musimy to robić wszyscy. Zachować dystans społeczny. Unikać sytuacji, w których wielu ludzi zbiera się w zamkniętych pomieszczeniach. Musimy nadal nosić maski, nawet jeśli jesteśmy zaszczepieni” – podkreśliła Harris. (PAP)

13 KOMENTARZE

 1. Typ tylko co zlazł z abisyńskiej palmy, a nasi okupanci trzaskają przed nim obcasami. To dopiero muszą być potężne „Moce”, które żyrują działania gamonia.

 2. Więc po co taki pitolenie na temat zakończenia plandemi skoro żadna organizacja, zaden koncern, ani WHO jak też zwykli lekarze, nie mają zamiaru wykazywać innego zgonu jak zgon z powodu CV-19. Takie wytyczne, taki reżim, taki stan umysłu, takie nastawienie społeczeństwa zaszczutego programami TV. Natomiast tysiące, tysiące preparatów czekają.

 3. Póki konc. farm. i Gates będą sponsorowały WHO i rządzących państwami to się nie skończy, wszędzie parcie na niesprawdzone tzw. szczepionki zamiast leczenia niegroźnego dla ponad 99% populacji wirusa. Tylko przebudzenie ludzi, którzy są oszukiwani i utrzymywani w strachu przed chorobą podobną do grypy ten zamordyzm może zniknąć.

 4. To marksistowska etiopska świnia utrzymywana przez chory świat po co są potrzebni każdy kraj ma swoich lekarzy , a to ścierwo pogonić.

 5. Ciekawe, historia pokazuje ze wszystkie pandmie mialy 3 fale i np. Pandemia Hiszpanaka trwala ok 500dni co daje 16miesiecy dla Covida 16 miesiac przypada na lipiec 2021. czyli teoretycznie wszystko po lipcu bedzie sztucznym podtrzymywaniem.

 6. Jak patrzę na tą facjatę to mi się przypomina stary kawałNa MGIMO (Moskowskij Gosudarstwiennyj Institut Miezdunarodnych
  Otnoszenij) było kolokwium na temat: „Odpisać na ultimatum małego afrykańskiego państwa”…

 7. Ghebre-Jesus to negro-Żyd, który jest marionetką masonerii, i ma wiele grzechów natury obyczajowej na sumieniu. Jest sodomitą. Jest odpowiednikiem fałszywego mesjasza, Bar-Jezusa, z 1. wieku.

 8. Normalnie realizacja scenariusza z Roku 1984.
  Tam ludzie żyją osobno, tylko w pracy obcują z innymi, ale nawet w przerwie obiadowej osobno. Bardzo by tego chcieli rasowi marksiści.

Comments are closed.