Grzegorz Braun zarejestrowany na kandydata na prezydenta Rzeszowa jako pierwszy

Grzegorz Braun na rynku w Rzeszowie. Foto: PAP
Grzegorz Braun na rynku w Rzeszowie. Foto: PAP

Grzegorz Braun jako pierwszy został zarejestrowany na kandydata na prezydenta miasta Rzeszowa.

„Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli i zebrali podpisy poparcia!” – skomentował poseł Konfederacji w mediach społecznościowych.

Dokumenty rejestrujące kandydaturę Brauna zostały złożone w piątek, 9 kwietnia. W poniedziałek, 12 kwietnia Braun oficjalnie stał się kandydatem na prezydenta miasta Rzeszowa.

Kto wystartuje w wyborach na prezydenta Rzeszowa?

Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa odbędą się po tym, gdy 10 lutego zrezygnował pełniący tę funkcję od 2002 roku Tadeusz Ferenc.

Jako pierwszy na kandydata na prezydenta Rzeszowa zarejestrowany został Grzegorz Braun.

W poniedziałek, 12 kwietnia podpisy złożyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, popierana przez Prawo i Sprawiedliwość.

Ponadto chęć kandydowania zgłosili: wiceminister sprawiedliwości z Solidarnej Polski Marcin Warchoł, przedstawiciel Porozumienia Jarosława Gowina Waldemar Kotula oraz Konrad Fijołek popierany przez PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni.

Wybory w Rzeszowie mają odbyć się 9 maja.

10 KOMENTARZE

 1. Bardzo słusznie, ponieważ w polityce już mało kto chce zaistnieć, natomiast kolejni kandydaci dostaną się pod warunkiem głoszenia jednego hasła – WYJŚCIE Z UE. Po tym nierządzie lepiej trzymać się z daleka od sejmu i senatu, i każdy, nawet ten z najlepszymi zamiarami będzie postrzegany jak dziwka, PIS pozostawia swoje dziedzictwo i napiętnowanie każdego najlepszego polityka, pozostawiając po sobie zatęchły smród dobroci i troski.

 2. Kaczor! Bądź człowiekiem! Poprzyj Brauna, wołając swoim falsetem – „Grzegorz na prezydenta!”. Wszak nie tak dawno, Braun wołał – „Jarek na prezydenta!”.

  • To był ośle układ polityczny na którym zwiodło się miliony Polaków. W zamian za PO Polacy głosowali „na mniejsze zło” które twój Jaruś kolorował niemożliwie. Pomalował świat Polakom na „żółto i niebiesko” – też piszczący matole dałeś się na to nabrać.

 3. zobaczymy jakie poparcie ma konfa i czy warto glosowac za czy przeciw w czasie votum zaufania

  stawiam na solidne 7,1% (niestety z przecinkiem w tym miejscu)
  aby ludzie zaczeli głosowac rozsądnie muszą wyczerpać wszystkie możliwości

   • Mamy na Nowogrodzkiej specjalny fundusz przeznaczony dla wszystkich poszkodowanych (okradzionych) przez beton partyjny Konfederacji. Zgłaszajcie się z dokumentacją. Wkrótce utworzymy nowy fundusz dla osób wykorzystanych seksualnie przez rzeczony beton. Szykujcie nagrania, filmy, zbierajcie relacje świadków, rekompensaty będą niebagatelne.

Comments are closed.